Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Ограда од Не'рѓосувачки Челик

Барате градител за огради од нерѓосувачки челик? Имаме 15.909 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на оградите од нерѓосувачки челик? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во дизајнот, производството, монтажата и сервисирањето на оградите од нерѓосувачки челик. Цената на оградата од нерѓосувачки челик обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, инкорпорирање на промени, пост-гарантна услуга обезбедена од еден од нашите 15.909 мајстори во дадената категорија.

Исто така види:Цени
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Корисни информацииШто треба да знаете
Избор на точен материјал за системи за огради Иако многу материјали, повеќето архитекти откриле дека челичните огради е тешко да се надминат естетиката, функционалните перформанси и вредноста. Системите за производство на челични огради можат да изгледаат елегантни и модерни или формални и традиционално. Челикот има долг живот и е исклучително отпорен - челични огради нудат огромна вредност во однос на долгорочните трошоци за сопственост. Челик е често селективен материјал за системи за огради, бидејќи има одлична сила и цврстина во споредба со алуминиум. Естетички земен, челикот нуди јасни предности: заштитниот оксидациски слој на алуминиумот има бела боја, а понекогаш и бунарите. Благодарение на неговата мекост, алуминиумот е подложен на површински гребнатинки и избирачки места, што го отежнува чисти и одржува. Од гледна точка на оградата на алуминиум бара повеќе поддршка од челикот, што создава градежни и технички ограничувања. Иако челикот е јасно најдобар избор на системи за огради, драматични разлики помеѓу различни видови на челик може да бидат изненадувачки. Изборот на точниот тип на челик за вашиот паралелен проект е од витално значење за дизајн на системот кој обезбедува естетска привлечност, безбедност и перформанси што го сакате и вашиот клиент. Еве што треба да знаете при одредувањето на најдобрите материјали за вашиот систем за оградување на проектот. При дизајнирање и производство на системи за огради, доминираат три типа на челик: јаглероден челик, нерѓосувачки челик и нерѓосувачки челик. На оградата произведена од секој од овие три типа нудат различни моќни и слабости. Разбирање на вашите опции и кои апликации се погодни за секој од нив, од суштинско значење за спецификацијата на новиот челичен огради систем. Огради за јаглеродни челични огради Предности: силна, издржлива, евтина Недостатоци: ниска отпорност на корозија Најдоброто се користи за: опфатени огради Одржување: помала боја боја Јаглероден челик содржи до два проценти од јаглерод, што создава потешко и посилен челик. Јаглероден челик е најмалку скап од три главни типови на челик што се користи во огради и е најсоодветен за употреба во ентериери со минимална изложеност на загадувачи на животната средина. За разлика од нерѓосувачкиот челик значи јаглероден челик поради ниска неопходност за заштита од отпорност на корозија. Најпопуларниот метод за заштита е слој кој го спречува корозијата и е достапна во бесконечна количина на обоено извршување. Иако јаглероден челик е евтин избор, тоа бара редовно одржување за да изгледа најдобро. Грижа за гоглероден челичен огради систем треба да вклучува контрола на честа абење, особено во високи сообраќајни области, како и отстранување на стругалка од други метални објекти (на пример, прстени и часовници). Овие дамки лесно може да се отстранат со помош на боја на поправка. Не дозволувајте јаглерод челик откриен бидејќи јаглероден челик може брзо да 'рѓи и кородира без соодветно одржување. Лошо одржуваните карбонски челични огради бара скапа поправка или премачкување, што треба да се избегнува. Сапун и вода ќе бидат доволни за општо чистење. Нерѓосувачки челични огради Предности: Тековни отпорни на 'рѓа и корозија Недостатоци: може да кородира во хлорирана или солена средина најдобро се користи за: внатрешно или заштитено огради Одржување: Редовно чистење со сапун и вода Нерѓосувачки челик се одржува полесен и не бара заштитна обвивка, но обично е поскапо од алтернативата со јаглерод. Ако треба да се смета за нерѓосувачки челик, мора да биде 10,5% хром (или повеќе). Со додавање на хром во мешавина, челик кој е многу отпорен на тема и корозија. Многу други легури, исто така, може да бидат присутни, секоја произведува одредена класа од нерѓосувачки челик формирана за специфични цели. Додека денес е повеќе од 50 видови на нерѓосувачки челик, професионалните квалитетни системи за огради обично користат часови 304 или 316. Нерѓосувачкиот челик од класата 304 е исто така познат како "нерѓосувачки челик 18-8", во однос на составот од 18% хром и 8 % никел. Овој тип на нерѓосувачки челик често се користи во ентериери. Иако облогата на бојата или прав може лесно да се прифати ако е потребна боја, не е потребна заштитна обвивка за челикот. Наместо тоа, сатенските површини се достапни за пофини завршетоци, вклучувајќи површина на огледало. Покрај тоа изгледа добро, овие завршува, исто така, имаат практична намена: на пример сатински завршетоци лесно се одржуваат, додека огледалните завршувања обезбедуваат највисока отпорност на корозија. Во прилог на внатрешни апликации, нерѓосувачкиот челик 304 се погодни за надворешната средина, каде што не се премногу груби или исклучително услови или каде што системот за оградата е заштитен од околината. Одржувањето на системот за оградување на нерѓосувачки челик 304 е поедноставен од јаглеродни челични системи. Едноставно избришете го редовно со сапун и вода за да го задржите својот изглед. Иако нерѓосувачкиот челик 304 чини повеќе од јаглероден челик бара многу помало одржување. Класа 304 е идеален за внатрешни апликации каде што е потребен добар изглед и ниско одржување. Прилагодени надворешни челични огради Предности: Највисока отпорност на корозија Недостатоци: поскапо, може да се оштети со текот на времето Најдобро се користи за: надворешна или екстремна средина, индустриска употреба Одржување: Практично нема одржување Без оглед на видот на нерѓосувачки челик, се спротивставува на корозија кога содржината на хром комуницира со воздух. Оксидира на тенок, исклучително стабилен слој на заштитни атоми кои ја спречуваат понатамошната оксидација или 'рѓа. Ако материјалот е изгребан на кој било начин, содржината на хром повторно е оксидирана - во суштина самата поправка пред да се појави корозија. Ова не значи дека нерѓосувачкиот челик е непропустлив за 'рѓа и корозија. Кога се користи во високо хлорирани области, на пример во базени или на брегот, каде што системот е изложен на солена вода во воздухот, хром не може секогаш да создаде заштитен слој. Нерѓосувачкиот челик 316 се спротивставува на суровата средина со малку повисока содржина на никел и два проценти молибден за понатамошно зајакнување на отпорноста на корозија. Овие додадени легури повторно го прават класот 316 идеален избор за надворешни апликации или каде што грубите фактори на животната средина бараат повеќе еластичен материјал. Како и со нерѓосувачкиот челик од класа 304, не е потребен заштитен слој и се достапни различни бои за да се постигне точниот изглед за секоја апликација. Челик 316 е најпопуларниот избор за надворешни и индустриски апликации благодарение на нивните најдобри практикувани перформанси. Иако ниту еден материјал не е апсолутно непропустлив за корозија, нерѓосувачкиот челик од класата 316 ќе трае во правилното одржување на годините на злоупотреба. Фактори кои треба да се земат предвид при изборот на железнички материјали Без разлика дали избирате јаглерод или нерѓосувачки челик за вашиот систем за оградата, со оглед на вашата апликација и целокупните трошоци за сопственост кога одлучувате кој материјал. Експертите често започнуваат разговори со овие прашања: Какво опкружување ќе биде поставен фрејскиот систем? Какво ниво сообраќај ќе бидат изложени на оградите? Какво ниво на одржување се очекува? Кој е буџетот на проектот? Одговорите на овие прашања се важни кога го наведуваат системот за парапет. Локација и животна средина Дали ограбувачкиот систем внатре или надвор - или и двете? Инсталација на животната средина е одлучувачки фактор во одредувањето на најдобриот материјал за вашиот нов систем за огради. Запомнете дека внатрешната железница е најмногу погодена од волумен и видот на сообраќајот на одредена локација. Не претпоставувајте дека евтин јаглероден челик е најдобриот избор за внатрешна употреба. Додека гоглероден челичен систем може да работи добро во ниска сообраќајна околина, високи сообраќајни внатрешни апликации - како што се аеродроми, деловни центри, медицински установи или образовни институции - често бараат потешки материјали кои се полесни за одржување. Во области каде што многу раце може да се лизне редовно, размислете за употребата на нерѓосувачки челик 304. Нерѓосувачки челик 304 може да биде најдобриот избор за железнички систем дизајниран за внатрешна и надворешна употреба - особено ако вашата апликација е далеку од големи растенија од солена вода и нема да бидат изложени на екстремни услови. Додека нерѓосувачки челик 304 обично се користи за внатрешни апликации, исто така е погодно за заштитени надворешни апликации. Ако вашиот клиент сака систем за подготвеност без проблеми, нерѓосувачкиот челик 304 нуди широк спектар на површински модификации кои не бараат редовно одржување. За надворешни апликации или за апликации со екстремни температури, задржување или солена вода, обично е најдобриот избор на нерѓосувачки челик 316. На пример, системот за оградата за плажа на плажата на плажа нема да бара ништо помалку од класата од нерѓосувачки челик 316 за да се спротивстави барајќи услови на животната средина. Одржување Ако вашиот клиент е во потрага по низок материјал за одржување, нерѓосувачкиот челик не може да се победи. Топла вода и мека крпа ги отстранува повеќето нечистотии или отпечатоци од прсти. Издржливи точки може да се отстранат со органски растворувач, освен ако не содржи хлор. Огради од нерѓосувачки челик е безбеден за употреба на ацетон или минерални духови. Во случај на високи сообраќајни апликации, површината со ниска зрна (на пример сатен) ги маскира повеќето од дневните дамки. Јаглероден челик бара поголемо внимание да се погледне и служи вашата најдобра изведба. Екипи за одржување ќе сакаат брзо да ги поправат гребените со лак за да се избегне корозија. Долгорочен план за одржување кој вклучува редовно простирање или размена на заштитниот слој е речиси суштинско, но вреди. Правилното одржување на надворешната заштитна обвивка обезбедува многу години на јаглероден челичен систем. Буџет. Цената е често фактор кој треба да се земе предвид при изборот на вистинскиот парапет материјал за вашиот проект. При планирањето на буџетот на проектот, разумно е да се земат предвид првичните трошоци за инсталација, како и вкупните трошоци за сопственост. Изборот на поевтин материјал или површински третман може однапред да заштеди пари, но може да стане скапо подолго време по инсталацијата. При изборот на материјал кој е најдобар за вашата апликација, земајте ги предвид трошоците за инсталација и размислете за идно одржување, чистење, сликарство и одржување трошоци. Можете да најдете дека концентрацијата за подобар материјал води до намалување на вкупните трошоци за сопственост. Не сум сигурен каде да започнете? При изборот на најдобар парапет материјал за вашиот следен проект, треба да се земат предвид многу фактори. Изберете го точниот пристап и вие сте херој; Изборот на погрешен материјал може да биде драга грешка што води кон несреќниот клиент. Ако не сте сигурни што пристапот е погоден за вашата апликација, важно е да работите со квалификуван и искусен партнер кој ќе ги објасни вашите можности и ќе сугерира систем кој одговара на вашите потреби за наредните години. Тука може да им помогне на експерт од Wilio. Тоа ќе ви помогне да го најдете вистинското решение за вашиот проект - без оглед на големината, буџетот или апликацијата. Нашите експерти се подготвени да ви помогнат да одредите кој материјал и заврши најдобро одговара за вашиот сопствен систем за огради.