Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Обложување на Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.500 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на поплочување на скали? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн и визуелизација, производство и монтажа на дрвени и поплочени скали. Цената на плочките за скали обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, лепило и помали поправки обезбедени од еден од нашите 24.350 плочки во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Скали - Најчесто поставувани прашања Зошто треба да размислите за правилен избор на површини на скалите? Иако скалите и неговата употреба дури и не се реализираат, но скалите во секое домаќинство се користат буквално секој ден. Кога последен пат сте размислувале за подни облоги за скалите во вашиот дом? Подот на скалите може да го привлече вашиот дом и дури може да ја зголеми безбедноста на домаќинствата. Скалите обично се една од првите работи што ќе ги видите кога влегувате во куќата, и како што сите знаеме, тоа навистина зависи од првиот пат. Ако вашите скали треба ревитализација, одличното решение е скалило за дрво. Во прилог на подобрување на изгледот на скалите, овој чекор може да ја зајакне структурата структура и да биде побезбедна. Што треба да се разгледа на плочки за скали? Изборот на скалите на скалите зависи од многу фактори. Играта е внесена и големината на скалите, но исто така и специфичните потреби на домаќинството, соодветно. Со оглед на недвижен имот и соседството. Најмногу чист аспект е несомнено безбедност и ниво на бучава на скалите. Бучава. Ако скалите се блиску до живеалишта како што се дневни соби, секако има површини што ја потиснаа бучавата и кои звукот на движењето на лицата ќе ги ограничи скалите на минимум. Безбедност. Несомнено е еден од најважните аспекти. Примарните површини за пребарување кои не се лизгави. Ако децата или лицата со намалена мобилност живеат во домаќинството, се грижат за скалите подни материјали понудени со зголемени анти-лизгачки својства. Одржување. Ако скалите се почести, ќе треба издржлива и лесна за чистење површина која трае со години. Дизајн. Размислете за просторот околу скалите и стилот и големината на скалите. Широката скалила во повеќе традиционален или рустикален стил дефинитивно ќе бара дрвен дизајн, исто така класичен плочка плочка. Ако постојат теписи во внатрешноста, тие исто така можат да се користат за покривање на скалите. Кои се најдобрите видови на подни облоги за скали? Секој од подот на скалила има свои предности и предности. Тврдо дрво. Дрвени скали нудат класичен изглед и дама со речиси секоја декор. Скалите на тврдо дрво се многу издржливи и може да бидат безбедни ако се држите до пределите на анти-лизгање или други превентивни мерки, така што поличната површина не се лизне. Површина на тепих. Скалите со теписи нудат повисоко ниво на безбедност отколку тврди површини и се повеќе пријатни за нозете. Тепих подови, исто така, може да обезбеди повеќе опции за бојата и дизајнот на скалите. Поплочување. Плочките се идеални за мали и тесни скали, а исто така и за скали во надворешноста, бидејќи тие можат лесно да се исчистат и одржуваат. Нивната предност е исто така можноста за користење на уникатен изглед и дизајн на моделот. Ламинат површина. Ламинатот е исто така погоден за ограничен буџет. Постојат различни видови и модели. Ламинатните скали се лесни за чистење и површината лесно може да се замени ако е предмет на зголемена абење. Како правилно се потпреме на скалите? Монтажата дрвени подови на скалите е исклучително популарно за неколку години и се смета за многу стилска опција. Се повеќе и повеќе луѓе избираат дрвени подови за дневни соби, кујна и јадење области и овој тренд е природно пренесени на скалите. Во случај на нови недвижности, скалите може да се планираат "од лопати". Меѓутоа, ако сакате да реновирате, тековната скалила ќе биде поднесена - тоа е единствената опција ако сакате вашата скалила да биде покриена со масивно или техничко дрво. Расчистувањето е процес кој се состои во покривање на постоечкиот дизајн со нов материјал, што го прави сосема нов изглед без потреба од подлабока реконструкција на скалите. Во случај на подови, овој процес лежи во поставување вештачки дрвени подови на постоечки или оригинални скали за целосно промена на влијанието и стилот на скалите. Ако сте решиле да користите вештачко дрво на скалите. Ќе треба да стапнете плочи на оригиналното скалило. Иако постојат многу методи на монтажа на дрвени подови кои ќе работат добро во други ентериери (како пливање, клининг, стегање), во случај на скалила, подот мора да се почитува на постоечкиот чекор. Ова ќе ја гарантира саканата стабилност. Можете само да се осигурате дека новите скали последните долго време изгледаа добро и беа безбедни.