Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Обложување на Камин
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поплочување на камин? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во дизајнот и визуелизацијата, транспортот и поплочувањето на каминот. Цената на поставата на огништето обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: пост-гарантен сервис, парење, лепак, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.072 плочки во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Камин плочки - Често поставувани прашања Кои материјали се најпогодни за камини? Ние трошиме многу повеќе време во ентериери, идеално во круг блиску до и околу огнот. Ако припаѓате на оние кои се чувствуваат во вистинската атмосфера смирувајќи од домашен камин, сигурно знаете дека само огнот не е доволен. Камин, исто така, треба да изврши естетска функција, мора да работи модерна и, се разбира, да биде целосно функционална и да обезбеди многу топлина. Основен фактор за сите овие аспекти е материјалот на кој огништето е гарниран. Постојат неколку опции и варијации од кои можете да ги изберете. Ние ви донесе краток преглед на соодветни материјали и нивните придобивки или ограничувања. Челик. Ова е еден од најпопуларните материјали за обложување. Челик доаѓа во многу различни бои, па се вклопува во многу ентериери. Челичната рамка на огништето дава соби често модерна и индустријалност. Дрво. Помалку очигледен избор за дрво поставата, со оглед на она што го изгори е дрво. Кога градите огниште - ако телото е правилно дизајнирано - ќе има проблем со дрвена рамка се додека се дозволени применливите прописи. Бетон. Конкретниот камин со чисти линии и природните бои доведува во внатрешноста на модерен впечаток и го загрева просторот поефикасно затоа што ја задржува топлината. Ова е издржлив материјал кој е идеален за камини и благодарение на голем број на бои и текстури, може да создаде уникатен елемент на дизајнот во вашиот простор. Камен. Каменот постава го снабдува внатрешноста на рустикален шарм. Камењата обезбедуваат интересна текстура и топлина заедно со камин, помагаат да се зрачи топлината, да ја загрее внатрешноста побрзо и да се загрее долго време. Со широк спектар на површинско уредување, можете да го прилагодите вашиот камин со различен стил и видот на дизајнот. Třehla. Облогата на тули ќе ја пронајде својата употреба во современите ентериери, таа работи на Herjivo и стилски. Тули имаат многу бои и големини и можат да се организираат во различни модели за да создадат разновиден изглед кој ќе го испорача вистинскиот стил простор. Плочки. Плочките се достапни во различни материјали, бои, големини и текстури, затоа може да се користат во секој ентериер. Според типот на избраните плочки, можно е да се постигне атрактивен и луксузен изглед на релативно ниски трошоци за влез. Натоптери. Барањето на плочка за вашиот камин бара одредена доза на вештина. За овој вид, постојат специјални градежни прописи и техники на собранието кои треба да се следат. Керамика. Керамичкото обложување се користи за камини и надвор од изложбите. Декоративните плочки беа особено популарни кон крајот на 19 век. Керамиката е добро отпорна на топлина и е доволно отпорна за да ги издржи барањата на огништето. За камин, плочките се посоодветни со поголема дебелина. Порцелан. Порцелан е исто така одличен избор за огништето. Тој гори на повисока температура, што му дава малку поинаков изглед; Дури и на високи температури, како и керамика и повеќе опции за дизајн често се достапни за нивната популарност. Особено големи порцелански плочи се повеќе популарни, бидејќи тие нудат уникатен изглед. Што треба да се преземе за да го подигне каминот? Самиот простор се очекува да отвори оган мора да биде поставено со релевантните материјали кои се во согласност со регулативите за градба. Плочките не се препорачуваат за температури над 80 ° C, така што нивната употреба за внатрешна обвивка не се препорачува, но тие се идеални за надворешно обложување. Тие, исто така, одговараат на околината на огништето, бидејќи тие можат да го заштитат просторот од каминот што е изложен на искри или јаглерод. Постојат многу различни видови на плочки и можете да го користите. Сепак, секогаш осигурајте се дека се препорачуваат за апликации со висока температура.