Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Обложување на Кабина
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на обложување на трупци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површината на која ќе се постави профилот на трупецот, монтажата на подградбата, поставувањето на облогата на трупецот. Цената на дрвеното надворешно обложување обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: заштитна обвивка за призми од оштетување од инсекти или габи кои уништуваат дрво, сврзувачки елементи што спречуваат опаѓање и движење на плочката, обезбедена од еден од нашите 23.712 плочки во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Што имам можности за лог плочки? Набавката на дневникот е сериозна работа, па има смисла дека сакате да го уредите. Најдобро почнувате кога знаете што сакате да го користите. Ако сакате користење на целата година, добро е да се избере груба обработка. За ова, ние изгледаме тука - користејќи подебели обложување, разни достапни можности и бенефиции кои можат да ги имаат. Што треба да се земе предвид при изборот на обложување Плочувањето може да има различни дебелини и завршувања. Ова значи дека барате ништо, веројатно сте веројатно да пронајдете нешто соодветно. Расчистувањето го одредува изгледот на вашата завршена кабина. Ако се користи дрво, разни ќе се однесуваат. Сакате дрво што ќе биде многу малку за да се промени и ќе прифати морфолна или насликана површина или нешто што ќе изгледа убаво дури и со растечко време? Буџетот е уште една работа што треба да се разгледа. Колку можете да потрошите на вашата лог обложување? Инвестиции во најдоброто што можете да го добиете е секогаш најдобар начин, особено ако планирате да го користите цела година. Можете ли да го изолирате подот и покривот на вашата лог кабина? Изолација на Клабел Горенаведените примери имаат потенка покрив и распаѓање на подот во повеќето случаи. Сепак, знаеме дека топол воздух се зголемува и ако сакате да ги користите вашите логови во текот на годината, треба да ја избегнувате оваа загуба. За среќа, може да се направи со изолација на покривот и подот на вашето откажување, без оглед на тоа што дизајнот го инвестирате. Бидејќи повеќето топлина ќе бидат изгубени во овие две места, треба да вклучите изолација во вкупната цена. Можно е да се купат изолациски комплети. Така, не заборавајте на мембраната што ја спречува влагата да влезе во кабината на дневникот. Потоа можете да ги исечете изолационите одбори да бидат ставени во подот и таванските простори. Овие потоа можат да бидат покриени со дрвени одбори кои можат подоцна да бидат украсени со вашата дискреција. Како да ја изберете точната лог кабина Очигледно, тука ќе има клучна улога во вашиот буџет, но секогаш треба да го изберете кожата, кој ќе му овозможи на вашиот буџет - се разбира да го балансира со потребата да се избере точната големина на кабина. Ако имате намера да ја користите лог кабината што е можно, нека дел од вашиот изолациски буџет. Особено ако сакате да потрошите време во текот на целата година. Како што можете да видите, поставата е еден од најважните елементи на секоја кабина на дневникот. Тоа може да изгледа добро, но не сите плочки се идентични. Дебелината игра клучна улога во тоа како ќе ги добиете вашите логови со текот на времето. Благодарение на додавањето на квалитетна изолација, дневниците стануваат попривлечни и можете да се чувствувате удобно. Како да монтирање дрвени плочки Тие често не прашуваат како се монтирани дрвени обложување. Иако секој проект е уникатен и деталите ќе се разликуваат од градењето на изградбата, скициравме неколку општи упатства за да ни помогнеме да ја замислиме постапката за монтажа на дрвени плочки. Лесен полесен отколку со другите градежни материјали работи со други градежни материјали, што го прави побрзо. Дрвената плоча ви овозможува да сонувате сложени обрасци и форми кои можат да се намалат и обликуваат според вашиот вкус. Разбирањето на процесот на монтажа на дрвени плочки ќе помогне во управувањето со проектот и обезбедување на непречено функционирање на целиот сообраќај. Ние сакаме да ги споделиме со вас колку што можеме да помогнеме да извлечеме од дрвени плочки. Започнете и подгответе се Дрво безбедност Првиот чекор во нашиот волшебник со монтажа на дрвени плочки е избор на дрво, кој е погоден за овој проект. Различни видови на дрво ќе изгледаат и ќе се однесуваат поинаку. Во зависност од проектот, ова ќе значи дека некои шуми се посоодветни од другите. Ова е многу важен дел од процесот, па ако не сте сигурни каков вид на избор, не заборавајте да не контактирате. Видови на дрво ќе влијаат на изгледот, издржливоста, бојата, зрненоста и издржливоста, така што ќе имаат значително влијание врз целокупниот проект. Профил за обложување Друга одлука што треба да се направи пред да започнете со инсталирање на обложување е одлуката за користење на профилот. Ова ќе влијае не само на изгледот и однесувањето на обликот, туку и процесот на собирање. Некои профили за обложување се полесни од другите. Профилите за обложување ги имаат сите свои бенефиции и еден ќе биде посоодветен за вашиот проект од другите. Ако сакате да дознаете повеќе за секој профил на полнење, разговарајте со некои од нашите експерти кои можат да ве доведат во вистинската насока или да го посетите нашиот волшебник за плочки. Обработка на дрво и аклимација Вуд е природен материјал и како што ќе одговори на околината. Целото дрво ќе издува и ќе се намали кога влагата од дрвото ќе се апсорбира и изгуби. Тоа е природен процес, бидејќи дрвото се обидува да аклиматизира и постигне балансирање на влага со околината. Тоа зависи од локацијата на зградата. Од суштинско значење е дрвото да биде целосно аклимитиран пред собранието. Ова ќе го спречи дрвото да ја промени големината и да предизвика проблеми. Имаме дополнителни информации. Чувајте го дрвото на суво и ладно место со добра вентилација преку пакувањето (отстранете го пакувањето), така што дрвото може да го прилагоди. Управување со проекти Секогаш вреди да се провери количината на дрво секогаш зад него. Вие не сакате само пред да завршите со работа за да дознаете дека имате малку дрво. Како што вели стариот протек, "Мерај двапати, еднаш валкани". Мора да размислите за дестинацијата за плочки од дрво. Заштитете го палтото од директна сончева светлина, изложеност на вода, пред снег, мраз и други фактори. Дрвото треба да се одржува над земјата со користење на добар полиетиленски амбалажа и идеално со многу природен проток на воздух. Во прилог на планот за изгледот, ќе ви треба план за управување со изградба, вклучувајќи ги и временските програми и индивидуалните задачи. Добро е да ги интервјуирате архитекти или градители за започнување на оригинални дизајни и идеи во животот. Ова е исто така последен момент за извршување на какви било промени. Вие не сакате да одлучите за промена на дизајнот во половина од инсталацијата. Процесот на монтажа на дрвени логови Процесот на монтажа на дрвени плочки треба да биде направен од професионалец. Иако можеме да понудиме предлози и упатства за постигнување на оптимални резултати, се препорачува обложување за доставување на експерт кој ќе осигури дека е совршено одговара на сè совршено. Дрвени плочки најчесто се дизајнирани за хоризонтална употреба. Само некои профили се препорачуваат за вертикална употреба, па пред да започнете, проверете го. Панелите со кои се соочуваат треба да се монтираат со прицврстување на основната структура според упатствата на архитект. Секој панел исто така треба да биде индивидуално прикачен. Елементи за прицврстување / фиксирање Сите повратници мора да бидат прикачени со помош на елементи за прицврстување од нерѓосувачки челик од класа 304. Ова гарантира квалитет на квалитетот. Препорачувајте дополнителни нокти со рамна глава. Мали глави не се препорачуваат за проекти од дрво плочки. Поправањето треба да биде во еден авион со површината на плочата. Се препорачува да се закачат ноктите на дрво рачно. Ова осигурува дека тие не се премногу издолжени, со што се овозможува расцепување или видливо оштетување на панелите. Постојат два вида на сврзувачки елементи кои можете да ги користите за да соберете дрвена облека. Лице фикс и тајниот фикс. Лице фикс - Препорачуваме да ги поправите ноктите низ најлошиот дел од обложувањето, и секој одбор поправа самостојно. Ова се однесува на секој профил ширина над 100 mm. Тајната фикс - едно монтирање преку Bevel Line може да се користи за нашите тајни профили. Ова се однесува на било кој профил ширина до 100 mm. Тоа ќе бара лице фикс при инсталирање на првите одбори на секој гребен. Ѕидни конструкции. Инсталирањето на дрвени плочки ќе се разликува малку во зависност од примарната ѕидна структура. Секој проект ќе бара експерт за истражување на природата на проектот на мерка, но подолу е општ водич за секој тип на ѕид. Надворешниот ѕид - за распаѓање на надворешниот ѕид, треба да биде прикачен на лакови и потоа прикачени на овие стругови. Ѕид од дрвена рамка - ѕидовите на дрвената рамка мора да бидат прикачени на пипаните во ѕидот. Потоа, можете да се закачите на овие стругови. Исто така, треба да се уверите дека постои дише мембрана која овозможува проток на воздух. Ѕидот на шуплината - за покривање на ѕидот на шуплината потребно е да се закачи lyry користењето на приклучокот и завртките. Потоа можете да ги прикачите летските плочки. Разбирањето на структурата на ѕидот и карактерот на зградата може да се осигура дека се третира со влага и водена пареа ефикасна и нема да влијае на дрвениот облик. Карактеристики на ѕидот Површинскиот третман на различни ѕидни елементи, како што се прозорците, вратите, аглите и уредот, ќе биде од суштинско значење за креирање на професионална завршница. Ќе сакате да ги изберете елементите што го поткупуваат, и треба да се дискутира со вашиот архитект. Не само што овие карактеристики се важни за изгледот на конечната зграда, туку исто така се важни за обезбедување ефективна вода одвод и дека нема вода / нечистотии зад плоштадот. Користете печат со високи перформанси за да ги запечатите сите простори околу прозорците или вратите. Одржување на дрвени плочки Ако поставата е насликана на лице место, се препорачува да го направите пред собранието. Ако дрвеното плалење е правилно третирано, заштитено и монтиран може да издржи долго време. Тоа дефинитивно вреди да се забележи како да се третираат и да се грижат за тоа да бидат добро одржувани. Изборот на дрвени видови, исто така, ќе влијае на тоа. Некои видови, исто така, со зголемување на бојата на староста, па размислете кога размислувате како зградата погледна во наредните години. Ако ви треба помош за заживување на вашите идеи и визии, ве молиме контактирајте ги нашите експерти.