Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Нова Зграда
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.982 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на новоградбата? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн, визуелизација, советување решенија, подготовка на темели, изградба на куќи. Цената на новоизградениот недвижен имот обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе детали за услугите: градежна дозвола, енергетски сертификат, трошоци за испорака и вмрежување обезбедени од еден од нашите 26.028 градители во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Најчесто поставувани прашања Зошто да пребарувате за нови згради на Wilio? Градење на нова куќа од Фондацијата е предизвик процес кој се состои од многу фази. Повеќето од нив бараат професионална работа. Со цел да се осигура дека сè на вашата куќа ќе биде функционално и во согласност со најновите прописи и стандарди барате експерти за Wilio. Вие заштедите време, пари и проблеми со властите. Така, како и други дела, дури и со нова зграда, обраќањето експерти ќе значат побрзо завршување на новите згради без почетници и секако добар совет што искусни згради. Не двоумете се да пребарувате за нови згради преку Wilio, добијте цитати од повеќе градители и изберете го оној што најмногу ви одговара. Која работа ви е потребна нова зграда? Новата зграда го вклучува целиот комплекс на различни дела. Индивидуалните фази се следат и треба да се планираат да се усогласат со логичните и технолошките процедури. Ние ќе се обидеме да ве запознаеме со најосновните - во редоследот што се користи во пракса. Додека сфаќајќи нови згради, не сите дела сигурно еден експерт, компанија или господар. Исклучоци се ситуации кога ќе ја сфатите новата зграда "на клучот". Во овој случај, не се грижите за ништо и по почетната фаза од изборот на проекти, материјали, бои и слично. Вие сте директни за нови. Место е подготвено за почеток. Тука се спроведуваат различни ископувања, визии или извоз. Фондацијата за бетон е подготвена и е изолирана. Подоцна, е изградена дебела конструкција - од тули, блокови или дрво. Куќата потоа ќе го инсталира покривот заедно со капакот. По завршувањето, инсталациите за греење, електрична енергија, вода, гас, интернет и така натаму. Подот се истури на подот, а малтерите се направени на ѕидовите, се монтираат прозорците и влезните врати. Плочки, поплочување, подови се поставени во индивидуални соби. Санитарен е инсталиран, куќата е поврзана со инженерските мрежи. Во завршните фази, мебелот е поставен, деталите во секоја соба се подесени. Друга служба работи се прави надвор од каде што целата куќа е изолирана, олуците се инсталирани, хоризонти. Бетонски тротоари, тераси, места на отворено тротоарот, поплочување на тротоарот, патеката и оградата. Типични материјали Třehla. Најшироко користен градежен материјал во човечката историја. Постојат многу видови на тули денес. Ние ги разликуваме тулите погодни за ѕидање (груба структура), а потоа декоративни тули. Тие се направени од различни материјали и адитиви, се различни бои и текстури. Изгорени тули се карактеризираат со нивниот долг живот. Помал недостаток е работата во градењето ѕидови и партиции за нови згради. Фабрика Тоа е поголема големина како тула, затоа нејзината главна предност е брзината со која ја постигнувате вашата цел при градење. Современите блокови имаат одлични топлински изолациски својства. Не е неопходно да се изолира полистирен при користење на тротоарите. Картонска изолација Се користи за разни изолациски работи. Пред употреба, неопходно е да се депретира и потоа да се примени на работната површина. Таквата изолација најчесто се испорачува во ролни, има типичен црн (асфалт) или сива боја. Потребен е помал недостаток за работа со оган. Огромна предност е 100% заштита од влага - затоа главно се користи во изолирање големи бетонски површини. Бетон Изум на антички Римјани. Денес ќе добиете конкретни со нарачување и увоз директно до местото. Употребата е многу широк. Ние бетонски основи, тераси, мислења, преводи преку прозорци и врати, тавани, тротоари и патеки. Ние го знаеме бетонот и го игнорираме и го користиме, на пример, во гаражата. Благодарение на многу конкретни употреби има многу видови кои се разликуваат со нивните својства. Со доставување на додавање, можеме да обезбедиме отпор кон Солим или да ја смениме неговата боја. Колку време е потребно нова зграда? Должината на новата зграда зависи од многу фактори. Поедноставни згради може да се завршат за неколку месеци - се однесува особено на шумата. Поголемите проекти треба да завршат повеќе време. Ова главно се должи на технолошките процедури кои треба да се следат. Еден фактор, исто така, може да биде несреќно време. Изградбата на груба структура е доста брзо - може да се ракува за неколку месеци. Вкупното завршување бара минимум една календарска година. Како да најдам квалитетни професионалци за нови згради? Најдете корисен градител во вашата област е едноставна. Само внесете ја побарувачката. Wilio потоа ги информира експертите кои се наоѓаат на вашата локација ги имаат потребните вештини и ја знаат работата за извршување на потребното време. Потоа само доволно за да изберете од менито што го добивате. Со Wilio сте увериле дека добивате квалитетни услуги по разумна цена. За квалитетот на индивидуалните градители може да биде убеден со поглед на нивниот клиент рејтинг и прегледи. Вие плаќаат само за извршената услуга и по завршувањето. Дали доставам материјали и опрема во нова зграда? Во принцип, можете да кажете дека не треба да снабдувате или материјална или сопствена опрема. Ако царството сака да заштеди некои средства, тоа е добри материјали за да ги добијат сопствените напори и да не се потпираат на градители. Ако имате добри можности да добиете материјал за да се изгради поевтино, сигурно го користите ова. Опремата не треба речиси ништо - тие треба да увезуваат одреден професионалец за да изградат сè. Но, добро е постепено да ги купувате основните алатки што ги користите за помошна работа. Не плашете се постепено да го проширувате износот на сопствена опрема и алатки - дефинитивно ќе го користите подоцна кога се грижите за нова зграда или подоцнежните прилагодувања. Колку е нова зграда? Цената на новите згради зависи од многу фактори. Веќе на почетокот, неопходно е да се смета за цената на земјиштето, со цена на проектот и да се пресметаат трошоците поврзани со стекнувањето на овластување и други документи. Само по овие трошоци за влез, чекате да ја финансирате самата конструкција. Според големината, сложеноста и технологиите, цената на новите згради може да варира од 70.000 и 200.000 евра. Ова е цената за изградба, додадете дополнителни трошоци за опрема, за уредување на околината на куќата, изградба на огради, патеки, тераси и така натаму. На крајот на краиштата, новата зграда ќе ве чини од 120.000 евра. Ние не ја вклучуваме горната граница, постојат бесконечни опции. Типична работа Земјата работа. Гедет. Архитект. Врски со инженерски мрежи. Работа на ѕидарски работи. Домашни фасади, изолација. Гаражни порти. Klampiar, Fresser. Електричар. Климатизација. Греење. Инсталација на гипс картон. Гас. Собрание на вратата. Инсталација на прозорци. Огради и порти. Потер. Поставување на тротоарот и плочки. Обнова. Тераса изградба. Табела. Водоотпорен, водоводџија. Постапка на работа Самата конструкција започнува со подготовка на земјиште. Колку што е потребно, теренот е еднаков, воведувањето или обратното се врши извоз на вишок на материјата. Споменатите работи се спроведуваат исклучиво со машини. Во следната фаза, базните ленти се напои во подготвена бетонска јама и се подготвува бетонска плоча понатаму бетон - основата на новата зграда е завршена. Пред да ја завршите бетонската плоча, сите инженерски мрежи мора да бидат подготвени: канализација цевки, вода врска, гас и електрична енергија. Кога врските (нивните влезови и резултати од куќата) се завршени, се изведува дебела конструкција. Според материјалот, блоковите се поставени, тули или дрвени дрвени панели. Во оваа фаза тие се јавуваат во партиција куќа, отвори на прозорци, врати, гаража, тераса. Исто така, конкретни тавани (во случај на повеќекратен дом), оџаци, греди и бетонски венец, на кои покривот подоцна е. По давањето дебела конструкција, покривот е направен во куќата. Времето потребно за нејзиното собрание зависи од областа, типот, сложеноста на планот на подот, склоноста и самиот материјал на покривот (плочка, лист, итн.). Прво, структурата на дрвото е собрана, лариот се подготвува, а потоа е инсталиран покривот. Прозорците доаѓаат. Овие се инсталирани во претходно подготвени дупки. Самата инсталација повторно зависи од видот на прозорците, материјалот и големината. Внимавајте - премногу големи прозорци значи истекување на топлина, но од друга страна ќе го добиете дното на повеќе светлина. Модерните системи на прозорци исто така можат да обезбедат одлични изолациски својства во големи димензии. По инсталацијата и инсталацијата на различни видови на дистрибуција во куќата. Ако сте одлучиле за подно греење, времето за поставување е токму сега. Исто така е неопходно развод на вода цевки во текот на новата зграда. Сè треба да биде темелно изолирано - но тоа е речиси за секоја фаза на изградба. По складирање на сите неопходни дистрибуција на подот, се изведуваат естрисови. Ферман може да биде цемент или анхидрид. Еве еден тежок супстрат на кој подот подоцна лежи. Затоа, 'рбетот мора да биде висококвалитетен, па дури и совршено еднаков. Исто така е важно да ги споделите сокринот правилно. Во овој момент, инсталацијата на електричниот систем треба да се спроведе во целата куќа. Фиоки, прекинувачи, прекинувачи, сензори и сензори се инсталирани во Сен. Исто така, обично заедно со фиоки, прават жици за Интернет. Идеално, ако има неколку опции за поврзување на различни апарати и најмалку еден интернет фиока. Сега вистинското време е на гипс. Постојат многу видови и секој има свои добрите и лошите страни. Гипс картон е исто така монтиран во гипс. Овде, дизајнот е прв подготвен, гипс картон не успее, се пополнуваат резервни делови, сè е заострување и тоа ќе. Конечно, ѕидовите и таванот можат да бидат насликани. Во последните фази, ние инсталираме подови, плочки, плочки и места санитарни и други додатоци во одделни соби. Котли, котли, печки исто така се инсталирани. Мебел, додатоци, врски се зачувани во индивидуални простори. Ова е кратко резиме на дела што можете да ги очекувате за нови згради. Индивидуалните фази се прават преку други под-чекори. Неискусната структура - аматер не е во можност да сфати сè во новата зграда. Покрај тоа, таа е изложена на ризик од компликации и идна штета што ќе треба да се поправи. Затоа, лоцирајте професионалци на Wilio и добивате цитати за индивидуални чекори или за сите имплементација на нови згради. Совети и совети: 1. Не го покривајте го горниот слој Една од првите и честите грешки на градители на нови згради е дека им е дозволено да го убедат "како" вишок на врвот на својата земја. Не ја прави оваа грешка и ако се наоѓа вашата орлина на вашата земја, чувајте го со машината и зачувајте ја од градилиштето. По градежната работа, ќе го користите за да го балансирате теренот на вашата земја, преклопна градина или тревник. Стекнувањето и увозот на новиот и висококвалитетен Topsoil ќе ве најдат прилично драги. 2. Соодветно ориентација на куќата Веќе во подготовката и изборот на проектот, не заборавајте да размислите за соодветната ориентација на вашите нови згради кон светските партии. Тоа сигурно не е разумно да се планира спална соба на јужната страна - светлина и топлина во летните месеци буквално се тркалаат во неподносливи температури и вашиот сон ќе страдаат на квалитет. Слично на тоа, следете го планирањето на големи глазирани површини. Исто така, тука - ако сакате со дневна светлина како извор на топлина во пролетните и зимските месеци, одредени области сигурно не се погодни за север. 3. Изолат. Секоја фаза е придружена со постојана изолација кога е придружена новата зграда. Isolujeme бетонска база, изолирани подови, изолирана обвивка на нови згради, изолирани од тавани, тавани, туш куќишта, влезови. Ние мора да се грижиме за топлината од куќата надвор и напротив за да нè лади и влажен воздух не го покрие дното. Група е исто така погодна вентилација. 4. Дозволете сè да созрее Вонредната честа грешка во новите згради е дека во обид да се забрза изградбата и можно симнување "на ново", ние не обезбедиме изградба на многу време за созревање. Во процесот на зреење, поединечните компоненти за себе се отстрануваат и се ослободуваат, лек и слично. Овој чекор, исто така, ги регулира специфичните технолошки процедури. Не го чувајте овој чекор, за единственото нешто што го постигнувате е деградацијата што е веќе направена или идната работа со последиците од влагата, смени, пукнатини и слично. Отстранувањето на таквите дефекти често може да значи дека ќе се вратите на чекор, два наназад и повторно ќе ја платите истата работа. 5. Промена и прилагодување Не грижете се за фазите што нешто за промена. Инаку работите се појавуваат во проектот и на друг начин изгледаат во пракса. Одете низ куќата во фазата на бруто структура и пробајте ја идната позиција за исклучување. Ако не седат, промена на нивната локација или функција. Играјте со локацијата на прозорците и вратите сеуште во фазата на градежна дупка. Зголемете ја или намалите просторијата, назначете ги друга функција, размислете за страничната ориентација на светот. На вашата нова зграда, речиси сè може да се промени - дури и во моментот веќе е изградено. Запомнете, во куќата живеете долги години, време за прилагодување е сега - никогаш не се согласувајте за фразата "тогаш". 6. Користете професионални услуги Не се откажувајте од разговор со разни шпекуланти и Кутил. Секогаш покани професионалци да работат на нова зграда. Голем број експерти може да се најдат во Wilio. Причини за секогаш користење на услугите на искусни градители се целиот опсег. Индивидуалната работа бара вештини, познавање на технолошките процедури и стандарди, сертификати и ревизии. Ова ќе ви даде само професионалец. Како бонус добивате совршена работа, побрзо спроведување и добри идеи за подобрувања. Покрај тоа, сте сигурни дека вашата нова зграда ќе биде целосно функционална по завршувањето и нема да биде поправена или обновена. 7. Проверете сè Секоја активност за нова зграда постојано проверува. Не е важно дека не сте експерт. Дури и искусен структурен може да го превиди или погрешно разбере. Затоа, вие сте тука за да ги направите вашите намери правилно и потоа да ги проверите. Вие не мора да ја поминете зградата цел ден, доволно е ако се појави во вистинскиот момент и ќе ги проверите крајните рокови и ќе ги проверите роковите. Ќе испратите јасен сигнал дека ќе зависи од вашата нова зграда и ќе ве спаси толку потенцијални проблеми и недоразбирања. 8. Прашајте SA. Бидете љубопитни. Во редовни проверки или помошна работа на нова зграда, барајќи експерти. Дознајте се што сте заинтересирани. Структурата ќе покаже јасен сигнал дека ќе зависи од вашата нова зграда и, што е најважно, ќе имате совршен преглед на функционирањето на вашата куќа. Ова подоцна ќе ви помогне во неговото одржување и да работите. Нема ништо полошо отколку кога сопственикот на новата зграда не знае каде се наоѓа водоснабдувањето во куќата, така што не може да го спречи во случај на грешки. Интерес Како котелот работи како решени жици, кои значи цифри на термостатот дисплеј и слично. 9. Премотајте го вашиот сопствен материјал Еден од најдобрите начини за зачувување на значителни ресурси во остварувањето на новите згради е да се активира и да се добие самиот материјал. Вие не секогаш се потпирате на градители или други професионалци - сметаат дека се познати, прашајте ги соседите. Купи го потребниот материјал себе и зачувај. Значи, ако имате добри можности да добиете нешто за да се изгради поевтино, дефинитивно ќе го користите ова. 10. Бидете конзистентни Направете дневник за градба. Оваа должност е исто така утврдена со Законот за градење. Во прилог на официјалната евиденција, ве молиме вашиот приватен - неофицијален. Можете да го снимите доаѓањето на работниците, а потоа Férovo да ја пресмета цената за работа. Запишете ги цените на одделни материјали, алатки или дела. Запишете го она што треба да го платите или што сте го промениле и треба да се префрлат на проектот. Напиши идеи, мерења и пресметки. Ќе се организира вашата работа околу новите згради и ќе стигнете до дестинацијата со доволно преглед.