Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Нега и Медицинска Нега
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.459 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за нега? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни професионалци за долгорочна грижа за деца, кратка и спорадична грижа, грижа за стари лица и инвалиди. Трошоците за нега и третман обично зависат од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: домови за социјални услуги, специјални активности за деца, придружба на деца до училиште и до круговите обезбедени од еден од нашите 4.065 негуватели во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Тековни прашања за тоа како да се биде дадилка / заден Што прави бејбиситерка? На негувателот е лице кое се грижи за благосостојбата на детето со полно работно време за време на часовите кои работат. Која е разликата помеѓу бејбиситерка и Фостер? Babysmers и медицински сестри се грижат за децата во отсуство на родители или законски старател. Dounders играат редовна работа во згрижување на деца, додека потомството обично ќе обезбеди ад-хок поддршка, односно од време на време. Што се дебитира да се грижи за дадилка / задниот? Бејбиситерката применува нередот што произлегува во згрижување. Тоа може да вклучува избори работи од целата куќа, перење алишта и организирање кабинети. Која е разликата помеѓу нега и бејбиситерка? Бејбиситерката е одговорна за згрижување дома, додека услугата за згрижување на деца е обезбедена во центарот или давателот на деца за деца на деца. Дали дадилка на осигурување треба? Тоа зависи од тоа дали Наннер е снабдување или самовработување. Ако бејбиситерката е забава, обично семејството го плаќа врз основа на осигурувањето за покриви. Сепак, дадилка треба осигурување ако тие се самовработени. Кои се работните задачи Nanny / posterity? Расадници / петометри се: капење, облекување, перење, замена на пелени, ако е соодветна возраст, планирање и подготовка на храна, едукативни активности и занаети. Кои се својствата на добри бебиња / потомци? Својства на добар бејбиситерка / потомци се: Љубов за деца, ентузијазам, точност, кредибилитет, способност за мултитаскинг. Како луѓето наоѓаат бебиња / потомци? Луѓето наоѓаат бебиња / потомци врз основа на референци од нивните пријатели и семејства или преку агенција за персонал. Што е кодекс на облекување за бејбиситерка / заден? Местата / потомството треба да биде удобно да се облекуваат, на пример, во маица во комбинација со фармерки или загревања. Се препорачува да се избегне петица или прекумерна накит. Што треба да се избегне Babysitters / нега кога се на должност? За време на службата, Babysmen / нега треба да се избегне: пушење, пиење алкохол или било какви лекови, гледајќи во несоодветни видеа со деца, фотографија или објавување деца фотографии, возење деца од дома без согласност на родителите. Кои забавни работи можат да направат babysmen / деца во грижата? Некои забавни активности кои постериорните / бебисителите можат да ги извршуваат на патролата на децата играат игри или спорт, сликарство или пишување и демонстрација на театарски игри. Што го прави бебето видео дадилка? Nanny Cam е видео-камера за мониторинг што родителите / старателите се користат за внимателно следење на децата и нивните старатели / гласови кога се дома. Подлежи на медицински сестри / бејбиситерски лекови тест? Тоа зависи од работодавецот и од тоа дали сакаат да го тестираат својот згрижувачки. Како треба да им пристапи на бејбиситерката / бебичитетот нивниот прв ден во нова работа? Dounder / Pestune на првиот ден во нова работа треба: да ги постави и да ги исполни очекувањата кај работодавачот, да го разберат домашниот налог, да го подготви распоредот на денот, да подготвиме итни броеви, да ги запознаеме децата со вршење на лесни активности на крајот на денот за да се обезбеди родителски преглед на крајот на денот. Како некој може да стане бејбиситерка? Ако сакате да станете бејбиситерка, ќе ви помогне: Добијте искуства за деца, креирајте профил на дадилка и започнете да аплицирате за работа онлајн. Кои други работни места може паралелно да ги извршува? Други задачи кои може да ги врши родителот е: Родителска помош, ноќник, семеен асистент, домашна глава. Колку часа треба згрижувачката работа? Тоа може да зависи од барањата на семејството. Некои babysiers работат 40 до 60 часа неделно, други можат да работат. Колку часови работи со полно работно време бејбиситерка? Крстивите со полно работно време обично работат околу 40 часа неделно. Кои квалификации се потребни за да стане бејбиситерка? Некои основни квалификации кои се охрабруваат да имаат, се дипломирање и обука за прва помош. Мора да имате сертификат за кардиопулмонална реанимација (CPR) за да станете дадилка? Не, дипломирањето на кардиопулмонална реанимација (CPR) не е задолжително. Сепак, биографијата ќе испорача друга вредност и ќе ги зголеми опциите за вработување. Можете ли да бидете дадилка како самовработено лице? Да, бејбисителите можат да бидат самовработени.