Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Надворешни Ролетни
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на надворешни ролетни? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во понудата, фокусот, производството, инсталирањето и сервисирањето на надворешни ролетни. Цената на надворешните ролетни обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: мрежи за инсекти и сончаници обезбедени од еден од нашите 17.424 специјалисти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто се мачиш да знаеш

Отворени ролетни, отворени ролетни Постојат многу различни видови на отворено ролетни и при изборот на надворешни ролетни неопходно е да се направат многу одлуки. Една од најважните одлуки што ги правите е избор на материјал од кој ќе се направат вашите надворешни ролетни. Надворешните ролетни може да се направат од природни материјали како што се дрво или други синтетички материјали како винил. Исто така, мора да одлучите кој стил и боја најдобро ќе одговараат на надворешноста на вашата куќа. Ќе треба да најдете производител кој произведува надворешни ролетни погодни за вашите прозорци, или одлучува да ги намести ролетни. Квалитетни ролетни се исто така достапни со различни додатоци. На пример, ако има дрво, можете да изберете Lazers и завршува. Важно е да ги направите овие одлуки разумно и прецизни. Ние понатаму испитуваме различни видови на материјали и предности и недостатоци на секој од нив и објасниме како да ги пронајдете ролетни кои најдобро ќе одговараат на вашите потреби. Надворешни ролетни Надворешните ролетни се испорачуваат во две основни категории; Вистинско дрво и винил или синтетички ролетни кои обично се произведуваат од различни видови на пластика. Важно е да се земе предвид не само првичната цена на вашите ролетни, туку и нивниот животен век и лесно видливи разлики помеѓу винил и дрвени ролетни. Квалитет на надворешни ролетни Винил ролетни Винил надворешни ролетни се од сите опции барем скапи, но секако има зошто тие се исто така евтини. Винил ролетни се направени од помалку издржливи материјали (во споредба со дрвени надворешни ролетни) кои не се само малку облечени брзо, туку и потешко. Винил ролетни имаат тенденција да бледнеат брзо, пукна и избрише. Имајте низок животен век и ќе морате често да ги менувате. Покрај тоа, тие не се толку многу прилагодливи како некои можности на дрвени ролетни. Тие обично се достапни само во неколку бои и често не можат да бидат насликани или обоени. Подесувањето на ниско ниво, исто така, може да биде проблематично ако ви треба ролетни во поречна големина. Обично ролетни се димензионирани на околу еден до два инчи кои не седат во еден авион со многу видови на прозорци. Нивните тенки материјали, исто така, ја намалуваат енергетската ефикасност. Зголемените енергетски трошоци и зачестеноста на размена на завеси обично се поскапи од вкупните трошоци за инсталирање на надворешни ролетни од десниот дрвен простор. Доживотно време на ролетни: ниско (5 до 10 години) Опции за боја: минимум Цена: ниско Издржливост (надворешна инсталација): ниско Ниво на адаптација: ниско Енергетска ефикасност: ниска Вкупна вредност: ниска Префабрикувани ролетни од дрво Префабрикувани и композитни дрвени ролетни обезбедуваат споредливо ниво на вредност и квалитет. Ролените што се направени од десно дрво се повеќе енергетски ефикасни и поотпорни од надворешните винилни ролетни. Ако овие ролетни се правилно третирани, тие траат 10 до 20 години и можат да бидат насликани дома или да се обелезат според вашиот вкус, иако производителот не нуди бои и мир на кројач. Сепак, дури и со овие видови на надворешни ролетни, сепак ќе најдете грешки. Тие не се направени од масивни дрвени материјали, што претставува неколку проблеми. Многу од ролетни се навистина мелени и шупливи и исполнети со поевтини материјали за полнење. Ова може да предизвика ролетни да бидат помалку енергетски ефикасни и исто така ќе го намалат нивниот живот. Покрај тоа, недостатокот на соодветни дрвени акции значи дека вашите зрна од дрво не можат да одговараат на компонентите на ролетни. Префабрикувани отворени ролетни е тешко да се идентификуваат кога се гледаат на каталогот или веб-страниците на прелистување. Производителите сигурно нема да рекламираат дека имаат обучени агли во производството на нивниот производ, така што ќе мора да бидете многу внимателни при изборот на дрвени ролетни. Доживотна средина на ролетни: средината (10-20 години кога не е правилно старо) обоени можности на ролетни: медиум (некои бои на располагање) Цена: средно високо Издржливост (надворешна инсталација): средно Подесување на ниво: од најниско до највисоко (во зависност од производителот) Енергетска ефикасност: медиум Вкупни вредности на ролетни: средината Топ прозорци ролетни од цврсто дрво во од водечките производители Доделените надворешни ролетни од дрво обезбедуваат одлична отпорност и енергетска ефикасност благодарение на фактот дека тие се мразат од рака избрани целосни парчиња висококвалитетно цврсто дрво. Исто така, гарантира дека сите зрна ќе се совпаѓаат. Целото дрво на дрвени ролетни доаѓаат од истото дрво со истото жито. Опциите за адаптација исто така се многу повеќе разновидни. Водечките производители обезбедуваат целосна адаптација, од сопствени големината на стилот на панелите. Можете да ги користите услугите за слепи дизајнер за да ги завршите надворешните ролетни или дури и да ги прилагодите ролетни на оригиналните скици. Ако премногу прилагодување, има многу претходно дизајнирани ролетни кои ќе го надополнат вашиот дом. Ние исто така нудиме точни бои за да осигуриме дека вашите ролетни обезбедуваат совршен дизајн во вашиот дом или канцеларија. Вкупната вредност на масивните дрвени ролетни е исто така многу подобра. Цените се споредливи со цените на префабрикуваните надворешни ролетни. Животот на ролетни: висок (20 години и постари кога правилно старо) Опции за блендата: Висока (Формирање на целосна боја и избор на сопствени бои) Цена: средината Издржливост (надворешна инсталација): Висока Ниво на прилагодување: високо Енергетска ефикасност: Висока Вкупни вредности на ролетни: високо