Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Мрежи за Прозорци, Мрежи за Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на прозорски мрежи, мрежи за врати? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство и монтажа на мрежи за прозорци и врати. Цената на екраните за инсекти за врати и прозорци обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: пост-гарантен сервис и рачки обезбедени од еден од нашите 17.549 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Windows и врати Отвор на прозорецот Заштитете од инсекти, но обезбедете многу свеж воздух и светлина. Кога е време да се замени носи или искинати прозорец решетката, ние сме тука за да ви помогнеме правилно да изберете од достапните опции кои ќе ви одговараат по сите сајтови. Стаклени влакна се флексибилни и издржливи. Тие обезбедуваат доволно проток на воздух, како и добра видливост нанадвор. Алуминиумска мрежа исто така се отпорни и не ги раскинува лесно како стаклени влакна. Се отпорни на 'рѓа и тие нема да бидат преклопени. Полиестерските емисии се отпорни на солза и поотпорни од фиберглас. Тие исто така се отпорни на 'рѓа, топлина, исчезнување, отпорни и работат одлично како сонце. Нерѓосувачки челични мрежи се одличен избор за недвижен имот во близина на патиштата и високите сообраќајни комуникации. Тие се корозија и огноотпорни, обезбедуваат добра вентилација и одличен изглед надвор. Бакарни мрежи се отпорни, фиксни и обезбедуваат прекрасни архитектонски акценти и најверојатно ќе ги видите инсталираните во историски споменици. Својства и намена мрежа Елементите на добрата мрежа вклучуваат еластичност, доволна вентилација, видливост надворешна и заштита од инсекти. Некои мрежи можат да работат на прозорците, додека други се речиси невидливи однадвор. Специјални мрежи со поголема ширина е достапна за тремови, тераси или базени. Овие се дизајнирани да бидат доволно силни за да приложат големи дупки каде што е потребна поголема сила во поширок опсег. Домашни миленици за домашни миленици Миленичиња отпорни решетки се дизајнирани да бидат фиксни, отпорни и минимизирање на можните оштетувања на домашните Валентин. Сончев клони. Повеќе отворена мрежа на повеќе соларни зрачење и топлина што продира во вашиот дом. Соларната решетка обезбедува контрола на топлина и сонце. Тие исто така ја намалуваат внатрешната температура со блокирање до 90% штетни УВ зраци во вашиот дом. Ова помага да го заштитите вашиот мебел, теписи и други ткаенини пред да исчезнат. Мрежи кои не се гледаат Додека стандардните отвори работат така што некои видови на инсекти не го одвраќаат, други се дизајнирани за подобро отпорни инсекти. Невидливите слики се цврсто ткаени слики, обично направени од стаклени влакна. Фината мрежа штити од мали инсекти, додека сеуште дозволува проток на воздух. Мрежи кои ја штитат приватноста Пред љубопитни поглед на минувачите да ве заштити со добра жица мрежа (на пример, соларни мрежи) без да се жртвува надворешната видливост.