Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Мозаик
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за мозаик? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн, таргетирање, производство и лепење на мозаични плочки. Цената на мозаичните плочки обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе детали за услугите: лепак, трошоци за испорака, помали поправки обезбедени од еден од нашите 22.439 плочки во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Ако веќе сте биле во Грција или Италија, сигурно не можевте да избегате од улиците, куќите или бањата украсени со мали камчиња, коцки или помфрит. Таквата технологија за поставување се нарекува мозаик и веќе се користи во античкиот Ориент и Антијк, каде што главно се користи за декорација на подови. Во совршенството, тие ја редизајнираа во византиските уметности во 5-тиот и 6-тиот век кога беа украсени со ѕидовите на храмовите и создаваат од мали камчиња од денешната гледна точка до неверојатни резултати и слики кои ги надминуваат возраста и трае до денес. Модните трендови се уште се враќаат во бранови. Можете да кажете дека не е можно да се вратите на модата за да се врати нешто што беше тренд во 6 век, но мозаикот всушност е назад. И е повеќе пребарувано од било кога во модерната историја. Тој ќе ве восхитува со својата убавина, елеганција, дизајн, безвременост и функционалност. Можете да го користите било каде што се чувствувате. Креативноста не е ограничена, и иако сеуште е најчесто се користи во бањи, бањи и велнес центри, исто така можете да го користите во кујни, дневни соби, како што се плочки, или како додаток каде што имате намера да користите класични плочки или плочки. Единствениот ограничувач во однос на неговите помали димензии е подот во бањата. Тоа создава голем број на зглобови што ќе треба да ги пополните, и повеќе зглобови, толку посложено одржување. Од друга страна, нејзините помали димензии испорачуваат опции за мозаични фантастични користат ако треба да донесат помали или заоблени, заоблени површини. Кои материјали се направени мозаичните плочки? Постои релативно широк спектар на мозаични плочки направени од различни материјали на пазарот. Стандардни материјали кои се користат за нивно производство се керамика, стакло, метал и камен. Само од вас, вашите преференции, па дури и од животната средина и каде што ќе го користите таквото обложување, ќе зависи од тоа што материјалот и она што мозаичниот облик можете да го постигнете. Најдете го вашето време и да ги дознаете сите опции кои се на пазарот. Најдобро на Мозаик е дека не треба да се занимавате со иста боја на целата серија. На Мозаик е само прекрасен начин, па ако се чинеше дека индивидуалните делови или цела серија се обоени малку поинакви, не го завршуваат за проблем, да го направат корист и естетска материја. Колку е трошокот за обложување на мозаикот? Не постои недвосмислен одговор на ова прашање. Цената зависи од материјалот од кој е направен мозаичниот плочки, од обликот на мозаикот и, се разбира, од бојата и дебелината. Сепак, исто така можете да го обезбедите наједноставниот бел мозаик во облик на квадрат за да се организира околу 15 € / м2. Златниот ценовник се движи околу 60-70 € / м2 и за оние кои не се само толку многу со ништо и се сметаат за естетски гурмани, мозаиците се достапни на пазарот во различни форми и варијанти на боја во цената на качување до 200 € / м2. Преземање мозаик Мозаикот може да се справи со секој, кој само малку од клучен мајстор. Тоа не е ништо незгодно. Потребен ви е само мозаик, плочки лепак и плочки, инјекци и силикон. Примени на избраната површина со сртот полесно лепило и лепак на мозаикот со него со притискање на него. Предноста на оваа сорта е тоа што се применува на решетката и затоа работи со тоа толку добро. И бидејќи мозаикот е флексибилен и флексибилен, исто така е погоден за закривени места. Исто така е лесно да се подели; Само да имате нарушување само на нож и големина што ја прилагодувате точно како што е потребно врз основа на обликот на место. По поставувањето на мозаикот, почекајте додека лепилото не се исуши, а потоа можете да почнете да кеширање. Заработете ја вашата инјекција и пресечете го на зглобовите. Оставете сува и нанесувајте со влажни сунѓери. Прашања и Одговори Што ако не двоумете се да поставам сами? И покрај едноставната мозаична положба може да се случи дека не се борите, поради комплицирани простории и облици или од временски причини. На Wilio ќе најдете илјадници експерти кои сакаат да развијат понуда и исто така ќе го имплементираат целиот договор по договорот. Само ако бесплатно ќе влезете во побарувачката. Колку го поставува мозаикот? Јас во овој случај цената зависи од повеќе фактори. Конкуренцијата е важна. Колку повеќе можете да ги најдете Мастерс наоколу, ова е поголема шанса дека ќе ви биде понудена поповолна цена. Исто така постои и место кое ќе биде избришано - без разлика дали е еднакви десктоп компјутери, или експерт мора да се лути на разни обелики, тркалезни форми и испакнатини. Тоа е многу посветено на она што мозаикот ќе го одберете - дали ќе работи со класични квадратни форми или ќе има преклопување на неконвенционални форми, или шампионот ќе мора да се разниша со индивидуални камчиња. Стандардно, пазарните цени се движат околу 15 € / bm кога врзани мозаични појаси, но можете да сметате на цената од 20 до 30 € / м2 при примена на мозаик. Која е временската рамка на целосна имплементација? Самата претстава е најмалку тешка операција. Добар господар ви треба да ги испорачате сите релевантни документи, цртежи и вашите барања, или препорачливо е ако станува збор за местото на реализација и изглед и мора да се измери сè за да може да ви обезбеди најточна цитат. Изведувањето на работа во зависност од областа трае најмногу два дена ако се забавуваме околу една соба, кажи за бањата во стандардни димензии. Се разбира, ако сакате да ја изгубите целата куќа, или вие сте сопственик на новоотвореност, времето на реализација ќе биде малку подолго. Најголем проблем може да се одмори во времетраење на тајмерот што ќе го одберете. Најдобрите често се окупирани до неколку месеци пред, па затоа е добро да се размислува за ова главно во нови згради кога ви е потребна работа за континуирано следење. Кога сте заклани и реконструирани постари куќи, тоа не би предизвикало да не предизвикате поголем проблем. Зошто треба да стигнам до Мозаик? И покрај фактот дека мозаикот е модерен, сè уште не е во семејни куќи толку целосно проширени. Кога ќе одберете мозаик како обложен материјал, ќе направите навистина исклучително место од вашето живеалиште. Без разлика дали за постарите куќи, реконструкции, или дури и со нови згради, тоа е максимум широк. Износот на облиците, димензиите и комбинациите на бои го обезбедуваат во споредба со другите материјали за обложување на конкурентска предност што можете да ја користите навистина насекаде, без долга намера за тоа дали тоа ви одговара на друга опрема или не. И како и во античкиот грчки или Рим, ќе продолжи да биде мозаично внимание и да му се восхитувам на тоа милиони туристи и во вашиот престој ќе биде мозаична плочка за да привлече погледи на сите посетители кои се случуваат во вашата куќа. Мозаикот е едноставно неодолив и прекувремена работа.