Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Монтирање на Туш или Када
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на монтажа на туш, када или туш кабина? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, транспортот, инсталацијата и монтажата на тушеви или бањи. Цената за инсталирање туш во бањата обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: пост-гарантен сервис, заптивната смеса, дихтунзи, помали поправки обезбедени од еден од нашите монтери на 26.784 во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто нарачувате експерт за инсталирање на тушеви преку Wilio?
Сакате да го подобрите вашиот дом, но дали се плашите од време и технички барања за инсталација? Не очајувај. Wilio портал ќе ви помогне да најдете туш инсталација експерт брзо, едноставно и во големи цени. Нашите провајдери ви обезбедуваат инсталација за да обезбедите препораки од други сопственици за да го направите вашиот нов витез за туширање за да го користите најдоброто. Дали сакате да го барате давателот во моментов? Работи на следниов начин: Започнете со кликнување на копчето "Внесете го побарувачката" и пополнете го формуларот. Ве молиме наведете го посакуваниот датум и други детали, како што е моделот на вашите тушеви. Onedlho ќе ви покаже понуди, како и рејтинг на клиентите. Кога ќе најдете понуда, вие сте клучеви за да го потврдите вашиот мандат и нашиот провајдер почнува да се подготвува за вашиот пат кон вас. Сите потребни за инсталирање на вашите нови тушеви секогаш ги донесуваат нашите експерти. Значи не мора да се грижите ако случајно пропуштите некои алатки. Само прикажете го овој давател на услуги каде што има место за вашиот нов туш и нов агол ќе има време.
Може ли да го инсталирам мојот туш?
Ако инсталирате сосема нова туш-единица, потребен ви е сертифициран инсталиран или електричар кој ги познава овие уреди и соодветни фитинзи. Најдобар избор е секогаш специјалист / водоводџија кој гарантира безбедна инсталација на арматура и електронски уреди.
Кој може да ме туши?
Тоа може да направи или сертифициран водоводџија - и само да го најде Wilio. Тие ќе ви помогнат со инсталација, иновации или контрола на опремата и ќе бидете сигурни дека тушот работи правилно.
Како можам да го најдам овој давател на услуги?
За да најдете експерт за инсталирање на туш комплет, кликнете на копчето "Внесете го побарувачката" и пополнете го формуларот. За неколку минути добивате преглед на провајдерите во близина на вас и вашиот туш ќе биде подготвен за употреба.
Што ми треба да инсталирам туш?
За да го збогатите вашиот модерен туш, вие ќе бидете првенствено потребни за снабдување со вода со доволно силен притисок. Исто така е важно да се биде пумпа која треба да се наоѓа во близина на резервоарот за вода, вода цевка, резервоар за топла вода, електрична енергија и мозоци. Електронскиот туш, исто така, бара мешање вентил и термостатска контрола што ќе можете да ја поставите температурата на водата.
Услуги
Што вклучува услуга за инсталација на туш?
Давателите на оваа услуга од Wilio можат да инсталираат сосема нови тушеви, но исто така ги заменуваат старите единици. Многу провајдери имаат сертификат за инсталација или електричар. Пред да ги отворите низ вратата, Wilio ќе ја провери нивната експертиза и квалификации за да го заштити вашето домаќинство пред можните опасности. Дури и ако спецификите може да се разликуваат, ќе најдете информации подолу за да очекувате од типична туш инсталација:
Алатки и опрема
Ако внесете наредба на еден од нашите провајдери на Wilio, не мора да имате работа за извршување на работата. Тие пристигнуваат со свои сопствени алатки, меѓу другите со вежба, тубуларна машина и вежби во ѕидарството. Ако ова ќе биде неопходно за да купите дополнителни алатки самите себе. Ако сакате да заштедите време, препорачуваме да му дадете на давателот на услуги да специфицира кој туш може да биде. Ова им помага да ви подготвиме потребен сет на алатки за оваа работа.
Инсталирање на тушот
Инсталирањето на тушот почнува да ја одредува позицијата каде што треба да стои новата единица. Исто така е неопходно да се означи саканата висина да биде туш глава, особено ако имате деца или ако некој е особено висок или низок. Нашиот експерт потоа ќе процени дали водоводот е доволен за новиот уред (обично главното снабдување со вода со дијаметар од 15 мм). Потоа ги означува отворите во ѕидот и вежбите на отворањето на туш главата врска со главниот вентил, исечете ја цевката и вметнете го во дупчат отворање, допрете и прилог на T-заеднички и ѕидниот туш. Конечно, проводниците со уредот и проверуваат дека тушот работи правилно. Потоа само доволно за да го тестирате тушот себе и да уживате во придобивките од модерниот туш.