Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Монтирање на Чешма или Мијалник за Вода
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на монтажа на славини и мијалници? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за да ја исклучите старата батерија, да инсталирате нова батерија, да го замените сифонот. Цената за инсталирање славини за мијалник обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, изолациона лента, пломба обезбедени од еден од нашите монтери на 26.957 во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто нарачувате инсталација на батерија или потоне низ Wilio?
Без разлика дали ја иновирате вашата кујна или треба да ја монтирате новата кујна за прв пат, најдобро е најдобро е да ги споделите со овие работи на професионалец. Впрочем, мијалниците се важен дел од живеалиштето и не би сакале да ризикувате катастрофа во кујната за неговата неточна инсталација. Оган експерт за инсталирање на кујнски мијалник или вода батерија и можете да бидете сигурни дека ќе постигнете постојан резултат без непријатни изненадувања. Најдоброто место за да најдете експерт за да ви помогне да инсталирате кујнски мијалник или батеријата е Wilio. Поднесете ја вашата нарачка, одберете го претпочитаниот тип на инсталација, датумот и соодветното време и работа може да почне!
Кога е најдобро да се резервира инсталацијата на кујнски мијалник?
Ако инсталирате нова кујна или ја реконструирате старата кујна, вашиот кујнски мијалник треба да биде еден од последните чекори во листата. Пред инсталирање, мора да имате монтирани одбори и кабинети и да креирате простор за нов мијалник.
Дали морам да ангажирам инсталатер за инсталирање на кујнски мијалник?
Професионалниот водоводџија е секогаш подобар избор од вашиот сосед или другар. Сепак, наместо да нарачате водоводџија ќе ја разгледате својата експертиза и искуство.
Дали постојат правила каде што може да се инсталира кујнски мијалник?
Да. Главното правило е дека мора да се забележи минимално растојание помеѓу мијални и електрични точки.
Колку време е потребно размена на кујнски мијалник?
Заменувањето на мијалникот на кујната е направено во просек за 2 часа.
Колку чини размена на кујнски мијалник?
Трошоците за инсталација на вино обично се околу 50 евра, во зависност од видот и должината на инсталацијата.
Колку чини инсталацијата на нови кујнски мијалнички?
Оваа услуга обично е во опсег од 65-140 евра ако ја нарачате услугата преку Wilio. Цената може да варира во зависност од видот на мијалникот, другите функции / врски и должината на инсталацијата.
Услуги
Што вклучува услуга за инсталација на кујната мијалник?
Инсталаторот кујнски мијалник од Wilio ќе се грижи за сè - го избира оригиналниот мијалник за да создаде простор за нови, инсталирани мијалници, одговара на славини и цевки и зема заптивка. Исто така, ќе се грижи за елиминацијата на стариот мијалник (доколку е потребно) и може да се справи со сите поправки. Што можете да очекувате од давателот на оваа услуга до Wilio:
Чекор 1: Отстранување на кујнски мијалник
Ако разменувате стара кујна мијалник за нов, инсталерот прво го расклопува. Ги затвора вентилите за водоснабдување под мијал или главното снабдување и го отвора тапакот за ослободување на целата вода што остана во цевките. Pod на цевката ги става кофите кои ја снимаат целата резидуална вода по отстранувањето. Следниот чекор е да ги отстраните цевките за водоснабдување, заедно со цевката за одвод, фитинзи и поврзување со машина за миење садови (ако е применливо). Најдобри клипови за мијалник поставени под надворешниот раб и ги ослободува. Пред да се залепи, со користење на нож го намалува заптивната смеса што мијалникот е прикачен на плочата.
Чекор 2: Подготовка
По отстранувањето на мијалникот, водоводџија го чисти просторот, ги отстранува сите други плочи за запечатување и измијте со сапунска вода. Измијте ги и подгответе ги сите оригинални делови кои ќе бидат повторно употребени (на пример, одвод или вода батерија). Пред да продолжите со инсталацијата, вашиот нов мијалник ќе провери и ќе собере дека се прилепува во постоечки отвор. Ако не, тоа ќе препорача или за да изберете различен мијалник или да ја зголемите големината на дупката со сечење користејќи го видорот додека не има соодветна големина.
Чекор 3: Инсталирање на кујнски мијалник
Инсталација на кујнски мијалник вклучува, пред да се вметне во отворот, примена на силиконски печат до дното на мијалникот. Подоцна, водоводџија го избрише целиот запечатувач кој протекува од рабовите, дури и пред бравата прикачена на дното на мијалникот и да ги ротира во мијалницата.
Чекор 4: Инсталирање на батеријата на вода и повторно поврзување на цевки
На крајот, чешмата е инсталиран и повторно ја поврзува цевката. Водоводџија воведува вода батерија во дупка дупка со водена рампа и матрица кои ги држат цевките за вода на страницата. Го става ситото од мозоци и го запечатува, го отстранува вишокот заптивка и го покрива со гумен печат и прирабница. Ја поврзува цевката за водоснабдување и повторно поврзувајте ја машината за миење садови и сите цевки заедно. Конечно, тригерите на водоснабдување ќе се обидат и ќе бидете сигурни дека не постои несакано одвод на вода.