Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Монтер, Монтажа на Мебел
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.472 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на монтажа и монтажа на мебел? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за транспорт, монтажа и монтажа на кабинети, маси, кревети и друг мебел. Цената за инсталирање и изградба на кабинети и опрема обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, фитинзи, алатки обезбедени од еден од нашите 23.019 експерти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Совети и совети
Добра задача е основа Напишете во задачата што е можно опис на тоа која работа треба да ја извршите и до кој степен да разберете што точно е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Кои видови мебел ги знаат експертите на Вили за да се соберат?
Инсталација на мебел за домување.
Без разлика дали софата сетови, кревети, кабинети, маси или библиотечни мебел собранието експертите внимаваат да бидат добро собрани и безбедни за употреба. Тие често имаат искуство со преклопен мебел од многу добро познати брендови. Само ако напишете што треба да се собере мебелот и да ги доведе вистинските алатки. Дали сакате да уживате во домот добро на тераса, балкон или во градината? Тие ќе ви помогнат со Собранието на надворешен мебел. Тие ви испраќаат градина, столици, засолниште, Арбор или скара.
Собрание на играчки, бранувања, нишалки, обрти
Нашите експерти ќе ви помогнат да ги соберете детските велосипеди, тобога и нишалки. Тие дури и ќе помогнат да се изгради игралиште со искачување. Тие ќе продолжат токму според упатствата на производителот да соберат сè добро и правилно да го поправат. По завршувањето на работата, тие ќе подготват хаос.
Инсталација на канцеларија и комерцијален мебел
Ако треба да ставите нов канцелариски мебел или showcases или полици во деловните области ве молиме контактирајте ги нашите експерти за мебел. Тие исто така ќе ви помогнат да соберете канцелариски маси или столици за домашна канцеларија или шалтери, штандови и кабинети за вашиот сообраќај. Само кога ќе го поставите вашето барање какви видови мебел и колку парчиња треба да компајлирате (особено ако тоа е поголем износ на мебел за големо работење или канцеларија). Тие исто така ќе ви помогнат да го уништите стариот мебел ако е потребно.
Инсталација на апартмани за фитнес и спортска стока
Дали сакате да инсталирате понуда дома или да изградите домашна сала? Нашите експерти ќе ви помогнат да ставите клупи, тобогани, прекривки, бустер машини или да работи појаси. Исто така, можете да висат кошаркарска кошница, компајлирање на маса за пинг-понг или билијард маса.
Најчесто поставувани прашања
Зошто бараат експерт за инсталирање и преклопен мебел на Wilio?
Купивте убав нов мебел, но дали ги пропуштите алатките, времето, вештината или апетитот за да се соберат? Ние ќе ви помогнеме да најдете вешт експерт за монтирање на мебел кој ќе се грижи за тоа. На Wilio ќе најдете професионалци кои имаат богато искуство со преклопување на мебел, за да можете да имате факт дека вашиот мебел е собрани правилно, безбедно, користејќи ги вистинските алатки. Знаете, па освен не само времето, туку и многу стрес и започнете нов мебел што е можно поскоро. Wilio ќе ви помогне да најдете експерти за монтирање на мебел во вашето соседство. Само внесете го побарувачката и ќе ги добиете првите понуди од локалните експерти за неколку минути кои се компонираат кога станува збор за вас и за пријателска цена.
Кои вештини имаат експерти за мебел?
Мебел собранието експерти користат разни алатки и мебел собранието материјали. Тие можат да користат и рачни и електрични алати за собирање и приложување на метални и дрвени елементи и мали мебел поправки колку што е потребно. Тие ги следат упатствата и плановите од производителите и обрнуваат внимание на сите детали за да обезбедат дека мебелот ќе се состави точно како што е наведено. Тие имаат познавање на безбедноста со различни инструменти и ги познаваат најдобрите практики за да преземат добра и ефикасна работа.
Зошто се сврти кон мебел собранието експерт?
Мебел собранието Експертите треба професионални алатки и екстра долгогодишно искуство. Можете да бидете сигурни дека вашиот мебел ќе биде составен квалитет и безбедно и ќе трае што е можно подолго. Покрај тоа, не мора да се грижите за ништо или да купите било какви алатки, само уживајте во новиот мебел.
Можете исто така да ми помогнете да го расклопете мебелот пред да ги симнете?
Да! Нашите експерти знаат дека исто така помагате со расклопување како со мебел собранието. Можете да ги вклучите на нив ако ви треба мебел за расклопување и завиткајте поединечни делови пред транспорт и повторно собрание.
Што вклучува монтажни услуги?
Мебел собранието експерти за вас може да депонира широк спектар на различни видови на мебел. Ако имате мебел што треба да се преклопи дома, тие можат да одат на работа директно. Меѓутоа, ако сакате, вашиот мебел може да се подигне во продавницата и да ви ја доведе локацијата. Ако ви треба собрание заедно со увозот не заборавајте да го ставите во вашето барање.
Колку е инсталацијата на мебел?
Просечните трошоци за мебел се движат од 50-2 €. Сепак, цената може да биде повисока или помала во зависност од износот на мебел што е потребен за да се соберат, големината на индивидуалните парчиња мебел, колку време ќе го преземе собранието и други фактори.
Со кои други видови на монтажни услуги, освен за мебел, дали ги знаат експертите на Вили за да помогнат?
Со кои други видови на монтажни услуги, освен за мебел, дали ги знаат експертите на Вили за да помогнат?
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Дејвид С.
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Jan H.
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Јакуб К.
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Радослав М.
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Радо М.
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Радован Г.
profile image
Монтер, Монтажа на Мебел
Кристијан Н.