Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Монтажни Куќи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.982 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на монтажни куќи? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн, визуелизација, понуда, производство на поединечни модули, инсталација и сервис. Цената на модуларните куќи обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: градежни дозволи, комунални услуги, употреба на врвни материјали обезбедени од еден од нашите 24.742 градители во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Префабрикувани куќи Не плашете се од терминот "собрана куќа" - префабрикуваните куќи денес се речиси совршени. Не само купувачите дома обезбедуваат поединечно, енергетски ефикасно решение за изградба, тие исто така се обично попристапни од традиционалните куќи. Вкупните трошоци на монтираната куќа е многу променлива во зависност од структурата, локацијата и комплетна опрема за домаќинствата. Монтажни куќи се во основа куќи кои се изградени во фабриката пред да бидат пренесени на градилиштето каде што потоа се собрани за неколку дена. Сепак, монтираните куќи мора да бидат изградени според сите градежни прописи. Тоа ги прави општо прифатена форма на нова градба. Со други зборови, префабрикуваните куќи мора да одговараат на истата градежни прописи како традиционални структури на тули, така што ќе можете да го градите буквално насекаде. Како традиционално изградени куќи, префабрикуваните куќи обично ги исполнуваат условите за изградба и можете да земете заем за живеење, така што не треба да бидете прашина сите потребни финансии. Во некои случаи, домашните производители се подготвени да ви помогнат да пронајдете соодветно финансирање (понекогаш нудат дури и сопствени финансирање) кои ќе ви овозможат да започнете со изградба. Постојат неколку различни видови на префабрикувани куќи 1. Модуларните домови се состојат од еден или повеќе модули кои се изградени во Fabrike (според прописите за државна и локална градба), а потоа се транспортираат посебно на градилиштето каде што е завршена изградбата. Секој модул обично е опремен со внатрешна опрема - водовод, електрични, врати, кабинети и скали -, па само минималната работа треба да се заврши по градење на градење. Градење на таква куќа до време кога може да се премести, потребни се околу три до четири месеци. 2. Панел куќи се составени од панели - на пример, целиот ѕид - тогаш секој панел се транспортира до градилиштето и се поврзува со други панели. Панел куќи обично бараат повеќе завршни работи од модуларни куќи, бидејќи завршувајќи внатрешна работа, како што се сликање, инсталација на кабинети, скали и подови мора да биде завршена во место. Времето на производство е сè уште слично на двата модуларен дом (околу шест до дванаесет недели), но времето потребно за производство е подолго. Изградбата на панели на лице место може да потрае недела, тогаш може да потрае следните месеци додека не заврши внатрешната работа, во зависност од распоредот на подизведувачите. Вкупното време за компилација може да се процени за три до пет месеци, во зависност од она што распоредот има подизведувачи. 3. Докажани куќи се суштински "колекции", како што се лог кабини. Куќите се сечат за да одговараат на фабричките спецификации, а потоа да дојдат до компилација за градилиштето. Некои пред-куќи се панел куќи, но не сите панел куќи се пред-сече куќи. Еден фактор што ги разликува однапред сече куќи од панелот е тоа што однапред намалување на домовите често се дизајнирани за купувачи кои сакаат да ги градат на лице место со користење на материјали и инструкции обезбедени од производителот. Колекциите содржат детална листа на инструкции и делови, слични на парче мебел. Идниот сопственик на куќи ќе работи самостојно или со помош на генералниот изведувач. Основната разлика помеѓу панел куќата и сложувалка е дека повеќето сопствени сопственици на куќи бараат од панелите да ја соберат својата продукциска компанија директно на самото место, додека сопствениците на сложувалките не планираат да ја соберат оваа куќа, а со тоа ќе заштедат финансии. Не сите пред-куќи имаат целосен ѕид или тавани. Некои производители обезбедуваат само најавени логови и други материјали потребни за монтирање на место. Тие обично имаат најдолги тајминг пати кои во голема мера варираат во зависност од тоа дали купувачот ја завршува самата конструкција или бара помош на добавувачот. Вкупното време за компилација може да се процени најмалку пет месеци, дури и ако тоа може да биде многу подолго. 4. Куќи изработени од контејнери за транспорт (буквално направени од контејнери за индустриски челик) предизвикаа corcles во медиумите поради нивниот духовен и креативен дизајн. Како модуларни куќи, контејнерите за транспорт исто така може да бидат составени и поврзани како комплет и да создаваат куќи, канцеларии и интересни ресторани. Пред да започнете со изградба на контејнери за транспорт, не заборавајте дека тоа не е исто како изградбата на монтирани куќи. Превозните контејнери можат да бидат робусни и цврсти, но не се наменети за домашна употреба, што значи дека треба да ги проверите регулативите на локалната градба и да видите дали има дополнителни ограничувања за домување со користење на контејнери за испорака. Нивната компилација е покомплицирана од другите видови на префабрикувани куќи и ако немате искуство за заварување, можно е дека ќе треба да ангажирате бизнис кој ја комплетира зградата од контејнерите. Сепак, постојат неколку производители кои сигурно ќе ве известат. Големина и естетика Во однос на големината и висината на монтираната куќа, не сте ограничени од ништо. Постојат мали модуларни структури кои можат да се пофалат со една бања, кујна и, на пример, спална соба, но исто така можете да организирате куќа со изразена голема површина која нуди до пет спални, пет бањи и речиси неограничен простор за живот во луксуз . Една од причините за модуларни куќи, исто така, стана популарен е оној што тие добро се совпаѓаат со трендот на мали куќи. Градење на куќа од било која големина никогаш не е евтина афера, но оние кои сакаат да одржат ниски трошоци и енергетски трошоци можат да одлучат за мала, претходно воспоставена модуларна куќа која бара многу помалку пари во однос на трошоците за основите и енергијата и може да биде изградена многу побрзо од класичната тула куќа. Ако сте заинтересирани за изградба на префабрикувана куќа, естетиката навистина не те ограничува. Вие само ќе треба да изберете специфичен тип на домашно домаќинство врз основа на вашите преференции и стил. Модуларни домови: Повеќето модуларни куќи имаат елегантен, модерен и аголен изглед, бидејќи модулите се вградени во плоштади или правоаголници кои потоа се наредени или наредени според предодредени градежни планови. Сепак, некои модуларни згради се комбинирани со обложени ѕидови или покриви кои го менуваат аголниот изглед на речиси секој стил. Панел куќи: панел куќи може да се изгради во речиси секој стил или естетски концепт според купувачите параметри. Бидејќи куќите се изградени во панели, тие можат да застанат на место во различни стилови и отелотворувања. Доколку куќи: таквите склопови, како што се дрво или логови се специфични за естетското олицетворение. Тие варираат во зависност од видот на комплетот што го избирате. Всушност, е избрана широк спектар на облици и верзии. Некои производители комбинираат различни видови на префабрикувани методи за градење за зголемување и нагласување на естетските можности на повеќе видови на префабрикувани куќи. Домашни пакети Кога размислувате за монтиран дом, многу е важно да се посвети посебно внимание на она што е и не е вклучено во домашниот пакет што го избирате. На пример, модуларните куќи често (но не секогаш) се продаваат со комплетен пакет додатоци, апарати, прозорци и подови, додека предрасудите и другите видови на префабрикувани куќи често се состојат од материјали потребни за ѕид, покрив или рамка. Овие ѕидови и покриви може, но не можат да содржат изолација, електрична дистрибуција, прозорци, врати или дури и гипс картон. Во некои случаи, ќе мора да платите дополнителни финансии за завршна работа и најверојатно ќе треба да најдете градежна компанија која ќе ви помогне да ја завршите куќата, вклучувајќи покрив и ѕидни завршетоци. Производителите нудат неколку видови на пакети од кои можете да изберете. Примени го она што пакетот е погоден за вас и колку брзо треба да се движите. Производителот често може да ви обезбеди услуги кои ќе ви се заблагодарат за многу време. Тој може да ви понуди помош со градежна дозвола, за да обезбедиш и да монтираат домашни апарати и целосно да го организираат престојот. Куќата е изолирана, брише надвор и внатре. Вашата грижа ќе се движи само. Надворешноста може да се прилагоди и е можно точно да го однесете домот. Само треба да бидете внимателни не дека некои модификации и промени во опремата која се наоѓа во пакетите потоа може да биде на дополнителен товар. Она што обично не е вклучено Сепак, основната цена на монтираната куќа не ги зема предвид многу други трошоци. Мора да бидете подготвени да платите дополнителни финансии, на пример, за да ја тестирате почвата и водата (во случај на добро), поврзување со напојувањето и другите инженерски мрежи. Тоа ќе биде на вас да се подготви база одбор, прилагодување на земјиштето, околината и патеката, и ако куќата проект не вклучува и изградени за автомобилот или гаража или засолниште. Овие трошоци се варијабилни во зависност од положбата, големината на куќата, па дури и од општинските барања или лични преференции. Ако сте на село, можеби нема потреба да го промените и уредувате теренот. Меѓутоа, ако сте градат во градот - или во соседство со строги стандарди на здруженија на сопственици на куќи -, може да има некое прилагодување на теренот од вас. Така можете да очекувате дополнителна дозвола и давачки. Пред да бидете посветени на одреден договор или производител, не заборавајте добавувачи за интензивно да зборуваат за она што го обезбедува и што се очекува да управува одделно. Кога се споредуваат производителите, исто така, добиваат конкретни информации за тоа кои поединечни компании ви обезбедуваат позитивен впечаток и уверување дека ги споредувате еквивалентните проекти. На пример, некои градители можат да понудат повеќе клучни услуги, вклучувајќи градилиште, тестирање на почвата и подготовка на фондација. Вие не би сакале да ја исклучите клучната услуга само затоа што тоа е на прв поглед поскапи, иако всушност вкупните разлики може да бидат занемарливи.