Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Монтажни Гаражи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на монтажна гаража? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн, визуелизација, производство на поединечни модули, склопување и сервисирање на делови. Цената на модуларните гаражи обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, градежна дозвола, мрежно поврзување обезбедено од еден од нашите 23.989 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Префабрикувани гаражи Веројатно ги знаете зборовите како "модуларен", "пренослив" или "панел" кој се користи во описот на гаражата. Термините "модуларни" и "преносливи" се користат поради опис на видовите на префабрикувани гаражи. Ако префабрикуваната гаража се нарекува "модуларен", тоа често значи дека е поголема и да пристигне во форма на неколку префабрикувани "модули" кои бараат финално собрание по породувањето. Тоа може да биде еден кат, таванот, двојно гаража или нешто поголемо. "Преносливите" гаражи обично се целосно собрани. Тие едноставно се ставаат на посакуваната локација кога се испорачуваат. Доколку е потребно, тие подоцна можат да бидат натоварени и преместени на друго место. "Модуларните" гаражи и "преносливи" гаражи обично се ставаат на подготвена основа, на пример, на компактен чакал. Ако наидете на "пренослив", "модуларен" или "панел" за време на изнаоѓањето на вистинската гаража, можете да бидете сигурни дека сите три за вас се интересни можности за добивање добра и квалитетна гаража. Во овој придонес на блогот, ние ќе ги објасниме сите неизвесности околу прашањето "Што е префабрикувана гаража" и ние ви нудиме 5 опции за префабрикувани гаражи за споредба. Која е префабрикуваната гаража? Префабрикуваната гаража беше целосно или делумно собрана од производителот пред да се транспортира. Во зависност од нејзината големина, гаражата е изградена и транспортирана до делови, овозможувајќи негово брзо и лесно поставување на лице место. На кратко, префабрикувани гаражи се претходно изградени, преносни структури кои овозможуваат временска ефикасна и лесна испорака до местото. Кои се придобивките од опремената гаража? Во последниве години, префабрикуваните гаражи станаа една од најпопуларните гаражни решенија за илјадници луѓе насекаде низ Словачка. Модуларните гаражи се корисни за оние луѓе чии куќи немаат гаража или додаден простор за складирање. Еве некои од придобивките што ги водат сопствениците на куќи за да ја задржат монтираната гаража за да ги обезбедат и нека одат дома. Достапност на цените Монтажни гаражи ви заштедуваат многу пари, особено ако одлучите за монтажна гаража. Модуларните гаражи бараат помалку пари во споредба со трошоците потребни за изградба на традиционална гаража. Адаптација Овие гаражи се достапни во многу различни стилови и материјали. Имате избор. Можете да ја имате вашата гаража едноставна или редизајнирана. (Забелешка: Колку повеќе прилагодувања, толку повеќе ова ќе ги зголеми вашите конечни трошоци). Временска ефикасност Наместо да чекате со месеци за да ја изградите вашата гаража, можете да добиете префабрикувана гаража за да стигнете до куќата во рок од неколку дена. Еколошки стил Префабрикуваните гаражи се позелен избор, бидејќи е создаден помал износ на отпад - за повеќе материјали од една гаража може да се користат за повеќе. Сега да истражиме некои од монтажната гаража што ја имате на располагање. Запомнете дека издржливоста и квалитетот се клучни фактори кои се од суштинско значење за да ја пронајдете најдобрата префабрикувана гаража. Видови на префабрикувани гаражи. Целосно изградена гаража за еден автомобил Оваа префабрикувана, претходно изградена гаража е класика. Префабрикуваната гаража за еден автомобил е дизајниран да одговара на дното на секое возило или скапо возило со обична големина. Таа има кат кој е дизајниран за високи оптоварувања. Силен кат прилагоден на големите оптоварувања обезбедува години издржливост, истовремено намалувајќи ги вкупните трошоци за гаража - избегнувајте скапи основи. Ако треба да имате малку повеќе простор за складирање, размислете за Monted Garage за еден автомобил. Двојна широка гаража испорачана како две парчиња Монтажни гаражи обезбедуваат многу опции! Ако некој е несоодветно голем или ако имате повеќе од едно возило, постои двојна ширина гаража со вистинскиот избор. Овој тип на префабрикувана гаража е доволно за да преземе повеќе возила. Таа е направена од две парчиња кои потоа се комбинираат во место. Во прилог на складирањето на возилото, овој суверен гаражен дизајн е идеален за употреба како работилница или организиран простор за складирање. Двојните широки гаражи, исто така, имаат високо ниво на подот и притиснати греди. Метал собрани гаражи Оваа Monted Garage е DIY (од Агл. Направи се), што значи дека сите делови се доставуваат до вас, а потоа гаражата се дизајнирани. Метални префабрикувани гаражи, исто така, може да се нарачаат целосно преферирани. Метални префабрикувани гаражи лесно може да се изградат ако одлучите за самопомош. Предизвикот може да биде каква било фаза на монтажа. Исто така, ќе треба да го земете предвид додаденото време потребно за изградба на гаража. Овие гаражи се една од најевтините опции и се запознаени со отпорноста на пожар. Тие обезбедуваат солиден и практичен простор за вашето возило и складирање. Гаража зграда од дрвени греди Првично, вие ќе бидете дрвени греди со гаражи веројатно не спиеле. Не дозволувајте да бидете обесхрабрени. Вуд и гаражни зраци припаѓаат на истото структурно семејство. Овие префабрикувани гаражи се исто така само-подобри. Гаражите од гредите на нивниот изглед наликуваат на барака. Поддршка за изградба дрвени столбови кои мора да бидат закотвени на темелите. Најпопуларниот портал за овие гаражи е метал, но се достапни и дополнителни опции. Подовите често се конкретни. Опремена гаража за три автомобили Ако тие не се доволни, пробајте три! Модуларните гаражи доаѓаат во многу големини. Префабрикуваната гаража за три автомобили ви нуди простор за вашите возила, трактор, мотоцикл и многу повеќе! Како двојна широка гаража, префабрикуваната гаража за три автомобили ќе биде испорачана на три парчиња и поврзана на место. Тие исто така доаѓаат со издржлив кат доволно силен за да ги обединат вашите возила, косилка или мотоцикл. Префабрикуваните гаражи се испорачуваат во широк спектар на големини (дури и гаража за четири автомобили). Два барања за вашата гаража за монтирање При инвестирањето во нова градба за складирање на отворено - префабрикувана гаража, неопходно е гаражата да ги исполнува два основни барања. 1. Ќе најдете еластичност. Дали вашата гаража ќе биде доволно силна за да бидете ваши возила и други работи безбедно? 2.CheTe за да ја направите вашата префабрикувана гаража е добро изградена. Дали мојата модуларна гаража ќе го проба тестот по време? Неколку работи треба да се земат предвид при работа на предлогот: 1 - Следење на возила: Колку возила планирате да заштедите во гаражата? Тоа може да изгледа недвосмислено на почетокот - ако имате 2 автомобили, тогаш сакате 2 паркинг простори? Друга работа што треба да се разгледа е друга опрема, освен за возила. Ова може да вклучува косилки, колички, quads или други градински резерви. Но, тоа е погрешно дека многу луѓе купуваат гаражи без размислување за тоа колку возила сакаат да го спасат во неа. 2 - Хоби Соба: Колку простор сакате да го имате во гаража по паркирање? Многу луѓе ќе презентираат гаража како место со голема работна маса, со доволно простор на алатките во кабинетите или на ѕидот. Ако работното место е потребно и сакате да ја имате во вашата гаража, мора да ја земете оваа соба во предвид за време на процесот на дизајнирање. Што се случува ако не го планирате овој простор? Замислете дека планирате да го паркирате автомобилот во гаражата, но не додавате простор за работното место. Одеднаш ќе најдете дека вашата алатка е опасно блиску до вашиот автомобил и немате речиси никаков простор да помине или вистинска работа! За да дознаете повеќе за оптимизацијата на гаражата, прочитајте ја нашата статија при префабрикувана двојна гаража за автомобили со таванот. 3 - Складирање: Треба друга страна или тавански простор? Слично е во случај на работна маса или алатка. Простор за складирање во гаражата е одличен начин за користење на таванот на вашата гаража или други мали области. 4 - Димензии: Колку простор ви е потребен? За просечни автомобили, мини-и SUV ги следат овие упатства: 1 Автомобил: Ширина на гаража 3,5 - 4 m 2 Автомобили: Ширина 8 - 10 м 3 автомобили: широк 10-12 м Ако планирате да паркирате пикап или поголемо гаражно возило, треба да додадете повеќе 0,5 m во секој дел. Овие мерења ќе овозможат стандардно возило доволно паркирање, отворање на вратата, итн, но не дозволувајте да поставите многу додатоци.