Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Монтажа на Кујна, Кујнски Мебел
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на монтажа на кујна и мебел? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за транспорт, подготовка на монтирање и монтажа на кујна и мебел. Цената за инсталирање кујнски кабинети, кујнска единица и апарати обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, бојадисување, водоводни работи обезбедени од еден од нашите 26.446 столари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Услуги
Модуларна кујна инсталација
Модуларните кујни ви обезбедуваат конзистентен изглед на вашата кујна со стандардни големини и конвертирање на кабинети, полиција и маси од кои можете да изберете. Модуларните кујни се инсталирани полесни од конвенционалните кујни, но ако не сте тип на изработка, можете да го избегнете стресот и проблемите што ќе ги најдете професионалец за да ја инсталирате кујната на ИКЕА во вашето соседство.
Инсталирање кујна направена
Кујната со прилагодена кујна е направена за да одговара на вашиот достапен простор и вашата личност. Инсталатори за прилагодување на кујнските линии Мерење и сечење кабинети и клупи За точната големина ви треба во материјалот по ваш избор. Инсталација на кујнски трошоци за кујна повеќе и трае подолго од инсталацијата на стандардна кујна, но прилагодувањето на дизајнот е достоен за тоа.
Инсталација на кујнски кабинет.
Ако само сакате да ги замените вашите кабинети, производителот на кујната може да произведе и да инсталирате кројачки кабинети или едноставно можете да ангажирате ковчег за да ги инсталирате модуларните кабинети што веќе сте ги купиле. Производителите на кабинетот ќе го земат предвид постоечкиот стил на вашата кујна и ќе ги слушаат вашите идеи да предложат идеално решение за складирање.
Инсталација на кујнски мијалник
Замена или инсталирање на нов кујнски мијалник е еден од најкомплицираните делови од инсталацијата на кујната која бара инсталерот или специјализираниот инсталатер на кујнскиот мијалник. Пред да инсталирате ново мијалник и допрете растенија чистење на цевките за вода и отстранете ја старата заптивна маса. Бидете сигурни дека тоа е правилно запечатено за да се избегне истекување на вода и последователно оштетување.
Најчесто поставувани прашања
Зошто ја задржувате инсталацијата на кујната преку Wilio?
Без разлика дали инсталирате кујна или стандарден кујнски блок, инсталацијата на кујната треба да обезбеди квалификуван професионалец. Не само што ќе провери дали вашите кабинети се еднакви, но исто така го спречуваат можниот ризик за вас и вашето семејство. Вашиот добавувач на кујна може да има листа на препорачани монтери, или можете да заштедите пари без да го намалите квалитетот и да го ангажирате вашиот професионалец во близина на вас преку Wilio. Можете да најдете инсталатери кои можат да ги инсталираат сите видови кујни. Внесете бесплатна побарувачка и поврзете се со веродостојни експерти кои нудат инсталација кујна во близина на вашето соседство по непобедливи цени. Искусен занаетчија може да се провери, така што ќе ги прочитате прегледите од претходните клиенти за да бидете сигурни дека инсталацијата на вашата кујна е во безбедни раце.
Колку време е да се инсталира кујна?
Тоа зависи од видот на кујната што ја инсталирате. Инсталирањето на модуларна кујна трае пократка од инсталацијата на кујната прилагодена. Вашиот кујна водовод за вас веднаш По консултации, тоа ќе обезбеди проценка колку долго ќе трае работата.
Кои други услуги се вклучени во Инсталирањето?
Пред да можете да ја користите вашата нова кујна, треба да го поврзете За електрична енергија, вода и други инженерски мрежи. Прашајте го вашиот инсталерот дали овие услуги се вклучени во трошоците за инсталација, или ако треба да ангажирате електричар, водоводџија или друг експерт.
Која кујна аранжман е соодветно?
Кујни имаат сите облици и големини. При изборот помеѓу компактните кујни, u или L-облик кујна и други кујни треба да размислуваат за вашите просторни опции, бројот на луѓе во вашиот дом и како планирате да ја користите кујната.
Дали ми е потребна кујна со прилагодена кујна?
Прилагодените кабинети и клупите чинат повеќе од модуларна кујна инсталација, но тие може да имаат потреба ако вашата кујна нема стандардна големина или да има специфичен стил или површина. Инсталирањето на вашата сопствена кујна е посложена од инсталацијата на стандардна кујна и бара професионална професионална експертиза.
Дали е потребно да се уништат ѕидовите?
Ако планирате да го реконструирате постарата куќа, може да почувствувате дека вашата нова кујна е премногу затворена. За отворен изглед кој овозможува слободен проток на воздух и светлина, ќе биде неопходно да се отстрани внатрешниот ѕид. Побарајте од монтажа на кујната ако ја нуди оваа услуга или ако треба да го контактирате градителот одделно.
Колку кујната инсталира цена?
Цената на кујната може значително да варира во зависност од комплексноста на инсталацијата. Стандардна кујна или модуларна кујна инсталација е поевтина од кујната со прилагодена кујна. Wilio е просечната цена на инсталирање на кујната помеѓу 80 и 585 евра.
Што прават кујнските монтери?
Според нивните потреби, можете да ангажирате консултант за кујна дизајн кој ќе управува со сите ваши реновирање кујна и ќе го координира со други експерти, или вие сте само најблискиот Стола, водоводџија или други лиценцирани професионални за инсталирање на кабинети, мијалници и мастеринг други комплекс Задачи што не сакате да ги направите.