Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Молерски Услуги, Молер
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ти треба сликарство, сликар? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за чистење на површината од нечистотија, мистрија, пенетрација, нанесување боја. Цената на молерите обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: четка, ролери, лента за маскирање, хартија за преклопување обезбедени од еден од нашите 30.941 сликари во категоријата.

Исто така види:Цени
Каква работа го прави сликарот за тебе?
Сликање на надворешноста
Отворените ѕидови на вашата куќа треба редовно да служат, не само да изгледаат убаво, туку и затоа што постојано се нагласуваат и изложени на барање време. За да го одржи нивниот нов изглед, постои потреба да се наслика на секои неколку години, како и огради, олуци, прозорци и врати. Сликарот обично се прилагодува и ако е неопходно да се опише површината, отстранува испукани или пилинг бои или гипс, а потоа површините на градот. Секогаш ќе ја користи бојата погодна за надворешноста за да се осигура дека ќе трае што е можно подолго.
Сликање на внатрешни ѕидови.
Бојата на ентериерот ќе ја испорача вашата куќа или стан Новиот нов изглед ќе помогне да се отстрани пожолтувањето и мирисот на цигарите, како и puklins, тестови или отпечатоци од прсти. Професионален сликар избира бои за да одговараат на вашиот стил и да фрлаат во собата. Подготовката започнува со заговор или покривање на мебел и ѕидни површини за чистење. Сликарот ќе ги поправи сите puklins, потоа суровите седишта. За да се постигне мазна и униформа површина, таа се однесува на 2 до 3 слоеви на боја. Конечно, сликарот ги отстранува заштитните филмови и ленти и чисти сè.
Отстранување на премази
Многу сликари исто така имаат искуство со отстранување на бои. Бидејќи отстранувањето на премази е генерално одзема време работа, добро е да го внесете овој професионалец за работа. Слично на тоа, тоа може да ви помогне за отстранување и преклопување Grafitti. Во зависност од површината, разни алатки за стругање, абразивни хартија или хемиски препарати ќе се користат за отстранување на овие несакани премази.
Најчесто поставувани прашања
Зошто бара експерт за сликање во Вилио?
Добро насликана куќа, стан или канцеларија, имаат атмосфера која има многу поголемо влијание врз нас отколку што сфаќаме. Разликата помеѓу свежо насликаната соба и така што има години на пожолтени ѕидови, па дури и пукнатини или мириси, кои влијаат врз нашето расположение, внатрешна благосостојба, како што се чувствуваме во просторот. Народен сликар може да го трансформира таков простор во еден ден. И тоа не вреди многу. Без разлика дали треба да го насликате внатрешноста, надворешноста или да помогнете со отстранување на премази и други подготвителни работи, Wilio ќе ви најде корисен сликар кој може да го справи.
Зошто треба да ангажирам професионален сликар кога можам да се насликам?
Ако не го имате потребното искуство, ќе ве однесе повеќе подолго и со купување на сите потребни опрема може да се поскапи. Резултатот од вашето сликарство не може да биде подеднакво задоволителен, квалитет и чист како кога ќе се сврти кон професионалец. Професионални сликари имаат сите алатки, материјали, вештини и искуство потребни за да се направи секој простор е насликан брзо и професионално.
Кои вештини има сликарот?
Професионални сликари кои ги применуваат боите на различни површини како внатрешни ѕидови, надворешни ѕидови, огради, но исто така и мебел и разни додатоци. Меѓу другите дела што сликарите ги обезбедуваат лепење на позадини на ѕидовите. Повеќето сликари бои површини со една боја, но некои користат специјални техники за создавање на обрасци, ѕидни слики или графити на ѕидовите според специфични барања на клиентите.
Колку често треба да сликате?
Надворешноста е соодветно за палто на секои 5-10 години. Времето, животната средина или низок квалитет на користените материјали може да предизвика почесто да ги насликате. Ѕидовите и таваните во ентериерите се почесто, главно на секои 4-6 години, особено во зградите со висок сообраќај или во простории каде што пуши.
Имам сликар за да достави бои и опрема, или ќе му донесе себеси?
Повеќето професионални сликари користат свои алатки, но бојата и потрошниот материјал мора да се платат или да се доставуваат по консултантскиот сликар. Професионални сликари ги знаат највисоките квалитетни бои и материјали за секој вид на површина, па препорачуваме да се консултирате со вашиот сликар пред да купите боја. Меѓутоа, ако веќе сте купиле бои и потрошни материјали, известете го вашиот сликар пред да испрати пресметка на цените.
Колку чини да се наслика?
Цената на работата ќе зависи од тоа колку квадратни метри треба да бидат насликани дали постои ѕид или таванот, без разлика дали, на пример, може да биде насликан со различни бои, без разлика дали е неопходно да се отстранат старите позадини или слики и дали изведувачките дела се потребни. Цената исто така ќе влијае на состојбата на површината, бројот на слоеви потребни и дали сликарот е во близина, или мора да дојде на поголемо растојание. Цената за работата на сликарот не вклучува бои и потрошни материјали. Кога ги споредуваме понудите, препорачуваме пресметките да ги содржат истите типови и износот на материјалите.
Колку време се случува собата?
Помала слика на една соба може да потрае неколку часа додека не се наслика низ куќата може да потрае една недела или подолго. Просечната соба со површина од 12 м2 од професионален сликар може да потрае околу 4 часа, вклучувајќи подготовка и неколку премази.
Совети и совети
Добра задача е основа Сликата работа обично го вклучува целиот процес од отстранување на оригинални премази и позадини, подготвителна работа за сликање и завршно чистење. Напишете во задачата што е можно опис на тоа која работа треба да ја извршите и до кој степен да разберете што точно е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Молерски Услуги, Молер
Душан К.
profile image
Молерски Услуги, Молер
Ludovit E.
profile image
Молерски Услуги, Молер
Марсел Ш.
profile image
Молерски Услуги, Молер
Мартин Б.
profile image
Молерски Услуги, Молер
Ondrej J.
profile image
Молерски Услуги, Молер
Vladimír D.