Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Метални Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на металните скали? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за синтерување, производство, монтажа, сервис. Цената на металните скали обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, услуга после гаранција обезбедена од еден од нашите 16.360 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Металниот скали е популарен избор помеѓу градители, архитекти и дизајнери. Металните елементи како што се огради може да се комбинираат со други материјали или целата скалила се направени од метал. Постојат неколку клучни причини зошто металот е одличен избор за станбени и комерцијални скали проекти. Заедно ги испитуваме придобивките од металните скали. Предност бр. 1: екстремна разновидност Металната скалила може да биде прилагодена за дизајнирање и конструирање во различни форми и големини. Без разлика дали вашиот стил е едноставен, елегантен, традиционален или модерен, дизајн опции се бесконечни. Заеднички материјали за метални скали вклучуваат нерѓосувачки челик, алуминиум и фалсификувани железо. Секоја од овие метални опции нуди уникатни естетски и дизајнирани бенефиции и нашиот тим тесно соработува со секој клиент за одредување на видот на метал кој е најдобро прилагоден за проектот. Секој метал можности исто така може да биде поврзана со други дизајнерски материјали за да формира уникатен изглед. Метал често се комбинира со дрво, стакло и / или кабелска железница за да добие неверојатна површина. Предност бр. 2: Минимално одржување Покрај разновидноста на дизајнот, исто така познати се метални скали за многу мало одржување. За разлика од скалите од дрво од дрво не бараат запечатувач, лак или боја за да задржат одличен изглед. Предност бр. 3: Максимален живот Металните скали бараат многу малку одржување и всушност се изградени за да траат. Метал скалите се високо функционални и отпорни на екстремни температурни промени и флуктуации на влага. Идеален избор - во внатрешноста на надворешноста. Понатаму, спиралната метална скалила се спротивставува на нула, како што е ветер, море и песок при изборот во куќи блиску до вода. За многу години, градители, дизајнери, архитекти и сопственици на куќи одлучија да ги подобрат станбени и комерцијални простори користејќи метални скали. Ние сме горди да понудиме широк спектар на стилови и завршува заедно со сеопфатни услуги за дизајн за да создадеме совршено метално скалило за вашите потреби. Волшебникот совршен метален скали Без разлика дали работите во индустрискиот сектор или исто така би сакале скалило во вашата куќа, тоа е за поединец кој сака да користи таков дизајн или нешто помеѓу изборот или дизајнот на метални скали. Можеби сте виделе дизајн некаде и сакате да го реплицирате. За жал, има многу малку продавници со метални скали ако воопшто постојат. Поверојатно е дека треба да разговарате со компанија која е специјализирана за нивно производство. Но, каде започнувате? Буџет. Повеќето метални скали што ги видовте беа направени од прилагодени, според дизајнот на архитект или сопственици. Сепак, постојат специјализирани компании кои ќе се консултираат, дизајнираат, произведуваат и инсталираат. Постојат многу начини за намалување на трошоците за одржување на одреден буџет и затоа ви препорачуваме да се свртите кон компанија која обезбедува "целосни услуги" за да го направите најдоброто. Дизајн Големина е сè Вие дефинитивно ќе сакате да започнете со смирување дека саканиот дизајн е способен во вашиот простор. Започнете со мерење на севкупната склоност. Ова е мерење од готовиот под до нивото на готовиот подот. Потоа ќе треба да го пресметате саканиот број на скали. Со цел да остане во согласност со прописите за градење, скалите за домаќинство мора да се зголемат од 190 до 220 mm. Стандардна чекори висина е околу 200 мм. Сега пресметајте го бројот на скалите. Како по правило, ви треба еден од рацијата помалку од бројот на скалите. Понатамошно развивање на постапка - мерење од работ на еден чекор до другиот. Во согласност со прописите, минималното растојание треба да биде 220 mm, додека скалите на скалите не треба да надминуваат 42 °. Во однос на ширината, нема ограничувања, но стандардните шини меркаат 860 мм и предлагаат ширина помеѓу 800 mm и 900 mm за главното скалило. Минималната ширина 600 mm се препорачува за секундарни скали Скали и протекување на пожар Директно и тесно или ротирање? Еден од растечките трендови што ги забележавме е спирална скалила. Сè уште доминира директна скалила која е наједноставна и обично најевтина опција, алуалуте спирални скали се уште се користат почесто. Мора да прашате едно едноставно прашање: како вашето метално скалило добива од каде започнува, до местото каде што треба да заврши? Како по правило, основата на скалите е најдобро поставена во близина на главниот влез и ако е можно, не треба да поминувате низ друга просторија за да ги добиете скалите од предниот влез. Ова е апсолутно неопходно ако има трет влез, бидејќи скалите исто така ќе мора да служат како пат за бегство. Ако скалите се потребни за пресврт, најлесната опција е да се подели скалите на 2 дела и да ги комбинира со 90 ° ротирачки штанд. Ако треба да користите ред за 180 °, би било познато како половина од штандот. Чекорите што се претвораат во тапи при качување, се нарекуваат "повлекувачи" за да се движат низ 90 °. Свртете се со три повлекувачи е познат како "змејски повлекувач". Тие често се користат во горниот и долниот дел од аголните летови. Спиралните скали не се најпрактични, па затоа е тешко да се земе мебел нагоре и надолу. Тие исто така живеат малку поскапи од стандардните скали. Сепак, тие можат да достават зграда вистински карактер и генерално изгледаат фантастично. Тие исто така се одличен избор ако вашиот простор е ограничен. Огради. Ова е првото нешто што луѓето го забележуваат. Огради се комбинација на вретена, огради и мислења. Овие елементи често ги снабдуваат металниот скали на својот карактер. Дрвени, стакло, метални, па дури и студиските ѕидови можат да формираат оградата. Во периодот домови, оградите честопати беа комплицирани врежани денес, сепак, луѓето се поедностават. Обично, со користење на современи материјали како што се слоевитните стаклени плочи и жици за метални тензии. Зошто користи метал? Металните скали поминаа од перспектива на чисто индустриски во модерна домаќинка. Изгледот е помалку тежок од дрво. Металните скали трае подолго во влажни простори како што се подрумите или надвор ако галванизираат. Тие можат да бидат во прав лак во која било боја која ви се допаѓа. Со оградата и столбовите од нерѓосувачки челик во комбинација со скали од јасно стакло можете да имате рафиниран и скап поглед на многу разумна цена. На кратко, тие можат да бидат сосема фантастични, но запомнете дека слабо дизајнираната метална скалила може да дејствува премногу индустрија. Прописи Скалите треба да имаат максимален удар од 220 мм и минимален удар од 220 mm Тие треба да имаат максимална наклонетост од 42 ° Скалите треба да имаат огради барем од една страна, ако тие се помалку од 1 метар, а од двете страни, ако се пошироки од ова. Огради на скалите и реставратори треба да биде минимална висина од 900 mm Нема железни дупки не треба да дозволи топката премин од 100 мм