Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Метални Огради
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на металните огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, производство, склопување, сервисирање. Цената на металната ограда обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, услуга после гаранција обезбедена од еден од нашите 24.233 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Сите за метални огради Во моментов, метални панели и колони кадрирање градини најверојатно се изработени од алуминиум или челик кои го евоцираат изгледот на ковано железо. Во следните редови ќе најдете се што ви треба да знаете при изборот на метални огради. Историја на метални огради Во колонијалните времиња, само оние најбогати би можеле да си дозволат да увезуваат фалсификувани фитинзи во облик на рака за нивните деликатни тули и камени куќи. Сепак, на почетокот на 18-тиот век, кога градежниот пазар се зголеми на домашниот пазар, декоративното железо почна да ги декорира различните стилови на домот. Популарните метални производи стигнаа до врвот за време на викторијанската ера кога почнаа да кастија и рефус за да произведат редизајнирани јами, колони и пустини детали. Денес имаат метални огради за да го комбинираат традиционалното железо со користење на повеќе прифатливи челични или алуминиумски временски отпорни, обично со шупливи прачки направени да личат на цврсти квадратни шипки. Лесните панели обично се поврзани со сврзувачки елементи, што ја олеснува инсталацијата. Класичната сјајна црна боја на фалсификуваното железо се подобрува со повеќестепен процес на слој во прав со подолг живот, што значително го намалува одржувањето. Ако проектите за обновување бараат вистински ковано железо, занаетчиите мора да се потпрат на спасениот материјал кој може да се стопи и кој може да се ракува, правејќи го вистинското оградување на ковано железо непропорционално. Она што се продава денес, бидејќи кованото железо е често масивен челик (исто така може да се најде масивен алуминиум) кој е украсен со ролни направени од машини и детали, на пример, розети. Производителот на купувачи може да ги комбинира материјалите и методите на производство во зависност од буџетските и поврзаните детали за леано железо со шупливи челични прачки, трошоците за заштеда на материјали. Некои врвни продуценти користат форми на панели на леано железо кои се карактеризираат со облици кои се наоѓаат во каталозите за украсни фитинг од викторијанската ера. Дознајте кој тип и стил на оградата ќе биде најдобро да ја раскинете вашата куќа, така што не е премногу скапо, но во исто време, така што ќе ги подобрите ставовите на вашата земја од коренот. Едноставната линија на оваа ограда од цврст челик го одразува потценетиот стил на куќата на ѕидање. Топки на леано железо ја поттикнува секоја шуплива колона, додека дистрибуираните детали за кастинг обезбедуваат пријатен изглед на прачки заварени до железницата долж горниот и дното. Материјал: тубуларен алуминиум Обликувана како челична мечување на претходно собрани панели или парчиња за компајли за компајлирање за домашни миленици со pikets кои се прицврстени во шини. Предности: никогаш не стекнете и е околу четири пати полесни од челик. Недостатоци: видливи поврзувачки елементи кои чекор низ секоја прачка. Типично, главите на завртката се видливи од улицата. Независно заградата на панели кои се поврзуваат со страната на пост или на шините кои се вметнуваат во внатрешноста на пост. Како челикот, фиксните совети на ребрата изгледаат најдобро. Метал е поотпорен од пластични верзии со клип. Елементи како прстени и лакови им помагаат на основниот дизајн да разликува. Материјал: масивен челик Парчињата се машински, а потоа заварени. Rails се прикачени на колона со користење на конзоли, рачки или заварени. Предности: Може да содржи цврсти криви и свитоци, јажиња како набори и насочени врвови што го имитираат ковано железо. Покомплексните модели се достапни отколку со тубуларна ограда. Како по правило, тие исто така се посилни и побезбедни од тубуларниот челик. Недостатоци: површинскиот третман не може да содржи галванизиран слој, кој бара повеќе одржување. Опции за купување метални огради 1. Набавка на завршени панели од домашен центар 2. Панели подготвени за монтажа 3. Histing професионалец за извршување на сите работи 1. Панели: Домашни центри и огради Добавувачи имаат долги 6 метри за тубуларни алуминиумски панели кои се поврзани завртки. Домашни центри погодни за домашни шампиони обично нудат најдобри цени, но ограничен број на дизајни. Завртки кои ги поврзуваат железничките пинови, ви дозволуваат да "превиткувате" според дворот. Шупливи челични панели се заварени едни на други или во ефективни стапки. Бидејќи челикот е поцврст, доаѓа во панели, што го отежнува пратката, но ќе ви овозможи да инсталирате помалку колони. 2. Подготвен за собранието: Производство на алуминиумски панели од кутија поставена со навртување на пиновите на железницата ја намалува цената на панелот. Но, овие панели се достапни само во најосновните стилови. Иако е време за превоз, кутиите се лесни за транспорт со просечен патнички автомобил. Челик е повеќе предизвикувачки повеќе предизвикувачки како умерени. 3. Професионален производ: Често е најдобриот избор од цврст челик, кој бара тешки механизми за да го подигне. Ако имате силно поклони недвижен имот, можеби ќе сакате професионални алуминиумски панели или челични панели постојано да ја надминуваат склоноста. Може да биде тешко да се направи тоа, така што ќе остане доволно простор за намалување на тревата под оградата. Просечната куќа има потреба од ограда за 70 метри. Ако не сакате да копате речиси 40 дупки за колони потребни за инсталирање на тубуларна алуминиумска ограда, не уживајте во професионалец. Како да се приклучи во бетонски тротоар За нова инсталација, нарачки со метални плочи заварени до дното - завртките на ѕидарството држете ја плочата кон бетон. Дополнителен монтиран носител кој работи со истите завртки може да се користи за преместување на колоната, а потоа покрива поставата. Како да се засили на ѕидарството Комбинацијата на челична или алуминиумска ограда со ѕид од тули или помеѓу ѕидарските колони бара фиксна конзола со насликани завртки за секоја прачка. Користете прилагодливи јазичиња кои не се квадрати, но имаат, на пример, осум опасност форма. Елиминирање на 'рѓосан. Во моментов, бојата или железо лакот е повредена, тоа е само прашање на време кога е формирана 'рѓа. Како да се избегне оваа ситуација? Земете антиквитена маска, ракавици и очила и одберете ја вашата абразивна хартија или четка за жица на мала површина или вежба опремена со ламела диск за поголеми места. Отстранете 'рѓа за голи метал и користете мелење хартија со фино жито, со што ќе ги отстрани рабовите на преостанатите бои околу обемот. Измијте со сапун и вода, потоа исплакнете и оставете да се исуши. Вметнете области околу оштетувањето на касетата. Болка на мелење дел од метална база слој инхибиција на 'рѓа. Ако дел е многу добро, пополнете ги празнините со абразивни основни премази. На основниот слој, спреј сјајниот врвен слој кој одговара на вашата постоечка боја на оградата - тешко достапни бои се обидуваат да пребарувате во резервната продавница. Украсете ги дворот цветните леи со лесно инсталирање, 30 до 48 инчи висока, цврста челична ограда. Притиснете го секој панел на земја и држете го во вертикална положба користејќи ги иглите на двата краја. Поврзете ги панелите за да го продолжите трчањето или свртете го пресврт.