Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Метални Гаражи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за лимена гаража? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во подготовката на основите за лимената гаража, производството, монтажата и сервисирањето на лимената гаража. Цената на гаражата од лим обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, градежна дозвола, мрежна врска обезбедена од еден од нашите 24.165 градители во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Лист гаражи Дали металните гаражи се добри? Во споредба со традиционалните дрвени имаат многу придобивки. Треба да ја знаете историјата пред да го купите. Еден од првите големи градежни проекти во кои металот се користел како главен градежен материјал, биле железничка станица. Откако употребата на челик се покажа како профитабилна и издржлива, градителите почнаа да користат челик во црквите и многу други згради. Првите трговски згради и облакодери со челична конструкција се појавија кон крајот на 19 век. За време на Втората светска војна, од челик се произведени магацини за масло и воени засолништа. Изградбата претставува повеќе од 50 проценти од светското производство на челик. Ова е затоа што металот е отпорен и цврст. Покрај тоа, ако се грижите, може да издржи долго. Така, металните гаражи имаат повеќе бенефиции. Не само што се достапни, туку исто така се побезбедни и потешки. Металните гаражи се повеќе популарни благодарение на адаптацијата и разновидноста што ја нудат. Метална гаража со две врати Постојат метални гаражни поставувања што можете да ги направите сам додека имате доволно директно почва. Но, дури и ако ќе уживате во професионалец кој ќе ги направи, тоа ќе биде поевтино отколку да ангажира некој кој ќе го изгради вашиот дрвен. Многу е полесно да се изгради метална гаража на вашата веќе постоечка куќа за да го дополни со дрвена порта. Бара помалку одржување и грижа Метална гаража - Гаражни челични објекти се направени да бидат отпорни на временски услови. Во случај на дрвени структури, мора да се грижите за пукање, гнили, инфекција на инсекти, оган, мувла и многу други потенцијално штетни фактори. Вие не мора да се грижите за било кој од овие проблеми за метални предмети. Покрај тоа, челичните гаражи се чистат многу полесни од дрвените. Со средство за чистење притисок и фино SOAP решение, можете да ја измиете вашата метална гаража за повторно да изгледате сосема нови. Иако гаражата на дрво може да се исчисти со почиста за притисок, но времето за сушење е подолго. Покрај тоа, кога Вуди структура се мијат, мора да се осигура дека внатрешноста има посебен заптивник кој го спречува оштетувањето на водата. Дрвена гаража бара сликарство додека челик бр. Производителите ви обезбедуваат боја и текстура, така што не треба да се грижите за ова одржување. Еколошки Целиот Светски Стилерс ќе ги подобри решенијата за дизајн на енергетски ефикасни згради. Овие метални предмети го намалуваат влијанието на објектите во животната средина. Металот е лесно рециклиран, особено челик. Ако размислувате за старата дрвена гаража која веќе е на работ на вашиот живот, веројатно е дека поголемиот дел од ова дрво не може повторно да се користи. Меѓутоа, во случај на челик, многу е полесно да се уништат градежни материјали и да ги користат на друга структура. Покрај тоа, челикот е многу поотпорен на влијанието на времето. Челик е универзален и 100% рециклиран. Ако одберете да изградите челична гаража, тоа не мора да го намалите вашиот јаглероден отпечаток и ви дозволуваат подобро да резултира со животната средина во текот на животниот циклус на вашата конструкција. Обезбедува поголема вредност Традиционалните дрвени гаражи имаат тенденција да бидат многу поскапи од челична или алуминиумска гаража. Покрај тоа, важно е да не се погледне на почетната цена. Бидејќи дрвените структури бараат одржување како што се повторно лакирани, контрола на клучењето или оштетување на термити, на долг рок неизбежно заштедуваат кога купувате метална гаража. Вертикална челична гаража Бидејќи челичните гаражи обично се претходно произведени, тие имаат тенденција да излезат поевтини. Покрај тоа, челичниот отпорен е оштетен, оган и изгние. И повеќето челични гаражи ќе траат најмалку 20-30 години! Напротив, дрвените гаражи ќе траат во просек десет години. Правилната нега понекогаш може да издржи до 25 години. Но, тоа е ретко. Веќе споменавме дека се поодржливи? Многу е веројатно дека вашата челична гаража ќе биде изградена од рециклиран челик, што е многу подобро за животната средина. Покрај тоа, бидејќи индустријата за рециклирање постојано расте, сите работни места што доаѓаат со неа. Инсталирањето на метални гаражи бара специјални алатки, па најдобро е да се вработат експерти кои ги соберат. И дури и ако го направите тоа, сепак треба да биде поевтино од дрвена гаража. Металните гаражи се отпорни и имаат повисока вредност Металните гаражи се неверојатни. Во минатото тие беа непопустливи, бидејќи тие не се убави на прв поглед. Но, со современи структури и се префрлуваат металните гаражи се вистинскиот начин. Покрај тоа, тие се посилни од дрвени: трае подолго, се еколошки, нивните трошоци за изградба се помалку и се отпорни на мувла, инсекти и оган. Челични гаражи - Преглед Ако барате гаража која е ефикасна и брзо за изградба, можеби ќе сакате да размислите за купување челична гаража. Челичните гаражи се одлични за домашна употреба, магацини за мали бизниси, па дури и за индустриски компании. Повеќето челични гаражи се префабрикувани, што значи дека главните компоненти се направени во фабриката. Кога компонентите ви ја даваат гаражата за да се соберат. Ако имате искуство со изградбата или сте особено умен, можете да заштедите значителен износ на пари со земање гаража. Челични гаражни сетови доаѓаат во различни големини, форми и конфигурации. Можете да изградите гаража за еден или два автомобили, или можете да заштедите време и пари со избирање на основно засолниште за автомобили. Гаражи сетови може да се нарача со посебни карактеристики како што се Windows, специјални врати или осветлување. Колку чини челичната гаража? Цените се разликуваат во зависност од големината и дизајнот. Тие, исто така, влијаат на факторите како што се локалните материјали и трошоците за плата. Сепак, цените за гаража не ја вклучуваат основата или инсталацијата.