Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Мелење Паркет
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за мелење паркет? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за брусење, запечатување, полирање и доработка на паркет што недостасува. Цената на брусење дрвени подови обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: кит, лак, парчиња паркет за документација обезбедени од еден од нашите 24.961 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Фаза 1: Корекција на подот Мелење е само еден дел од процесот на реновирање на подот. Вообичаено постојат некои други форми на поправки дека површината е подготвена за мелење и полирање фази. Еве неколку примери на помали и поголеми процедури за поправка кои можат да се појават: поправка на слободни плочи, отстранување на 'рѓосани нокти и стари песни, сапун било испакнати нокти, заменувајќи ги оштетените плочи. Одбори кои се корозивно оштетени, ние ќе разменуваме за нови и да ги дадам како остатокот од вашиот кат. Фаза 2: Пополнување празнини Не е задолжително, но тоа е многу препорачливо ако одлучивте да го дадете вашиот дрвен под нов изглед, размислете за пополнување на простори. Постојат неколку начини за постигнување; Специјалистите ќе го одредат најсоодветниот метод кога ќе бидат на место. Пополнувањето на просторите е целосно опционално, но тоа е високо препорачливо од следните причини: вашиот кат станува мазна површина. Прашина и нечистотија нема да бидат заробени помеѓу подни плочи. Чистење на подот е многу полесно на овој начин. Ќе обезбеди начин да се постигне поубав крај. Фаза 3: мелење на подот За да го направите вашиот дрвен под мазен и убав, ние користиме најсовремена достапна врвна опрема. Мелењето на подот што го правиме е всушност без прашина благодарение на напредниот систем за снимање прашина. Самиот процес на мелење е всушност се состои од три фази. Бруто абразијата ќе се врши за да се отстрани сегашните подови на подот. Второ, машината е поставена на секундарна абразија за да ја исправи површината. Трето и последната фаза е фино абразија што води до свилена мазна површина. И тоа е направено. Wilio услугата вклучува бесплатна консултација на лице место со експерт за сертификат, понуда за цените на услугата, услугата за испорака преку напредна технологија, гаранција за услуги и оштетување на штетата направена во услугата. Фаза 4: боење на подот Бојата на подот т.н. Gemrification е процес кој се изведува по мелење на подот. Таа ја менува бојата на вашиот кат и го зголемува изгледот на дрвото (наспроти бојата што ја крие). Понекогаш се користи обоен лак, но ние би сакале да ги собереме одделно од сликарството. Ова ни овозможува да одржиме подобра контрола врз бојата што се обидуваме да ја постигнеме. Најдобро е дека ние ќе можеме да примениме неколку нијанси на бои во мал дел од мелениот под од кој можете да го изберете оној што ви се допаѓа најмногу. Покрај тоа, примена на богата боја на вашиот кат по дефинирана апликација. Лак носат лисја во наредните години, но бојата останува колку што е. Фаза 5: Завршни подови Кога вашиот кат е совршено исцеден и валкан, тогаш само завршете финиш. Површинските модификации и печатите се користат за заштита на вашиот кат и квалитетот на печат е веројатно најважниот чекор на целиот процес. Ние користиме 3 типови на површински третман: 1) Lacquer - Овој производ се користи во високи сообраќајни области, бидејќи обезбедува површински третман кој е поотпорен од заптивките базирани на нафта и е полесно за одржување. Поголемиот дел од подот што го продолжуваме е прекинат со многу моќни лесни комерцијални лакови кои обезбедуваат издржливост без никакво одржување. 2) нафта - овој површински третман е познат по своите добри водоводски својства и отпорност на абразија. Обезбедува природен изглед и лесно се одржува. Сепак, тоа може да биде склоно кон влажни услови што доведуваат до сушење, но може да се ракува со примена на дополнителни премази. 3) тешко восочно масло - овој површински третман е мешавина од растителни масла и восоци. Тоа е одлично во создавањето на природна боја на дрво. Исто така е доста издржлив, не-инклузивен и не осудува. Најчесто поставувани прашања П: Најдов уште едно решение и услуга преку Wilio повеќе не барам. Како можам да го откажам? Одговор: Ако не ви е потребна наша услуга и сакате да ја откажете, следете ги овие чекори: Започнете да влезете во вашата сметка на Wilio и кликнете на моите проекти. Кликнете на проектот што сакате да го откажете и изберете Откажи проект во менито со опции. Тоа е сè што треба да направите. Прашање: Дали ќе има многу прашина по мелење паркет? Одговор: Не. Велио експерти користат брусилки со единици за екстракција на прашина кои ќе ги отстранат ослободените честички веднаш кога мелење на подот. Се разбира, мала количина прашина може да избега, но ве уверуваме дека може лесно да се исчисти. Прашање: Дали паркетот мелење процес бучна? О: Да, машината ослободува многу бучава, особено за време на подготвителната фаза. Сепак, бучавата е апсолутна кога вратата е затворена. П: Кога треба да насликаме соба? О: Најдобро е да се наслика собата пред мелење на подот. Првично, тоа може да изгледа нелогично, но можете да бидете сигурни дека е многу полесно да се отстрани малку абразивна прашина од насликани и суви ѕидови за да се отстрани бојата од ново брусениот и исечен под. Прашање: Колку долго ќе остане мојот кат? Одговор: Насликаниот под треба да трае 7 до 10 години. Од друга страна, модификацијата на маслото ќе бара редовна ре-апликација. Се разбира, состојбата на вашиот кат (без оглед на нејзината површина) многу зависи од сообраќајот што го добива и од тоа колку добро се одржува. П: Колку долго мелење на земјата? Одговор: Единечна соба може да трае од 1 до 3 дена, во зависност од нејзината големина и држава. Ако се потребни сеопфатни поправки и полнење, може да потрае подолго. Во сите случаи, една мала соба ќе трае најмалку еден ден. Нашите искуства покажуваат дека повеќето соби траат два дена. Имајте на ум дека во проекти кои вклучуваат повеќе соби и поправки, тоа ќе потрае подолго. Затоа, важно е ограничувањето на употребата на собата да ја минимизира употребата на искусни професионалци кои ја прават работата што е можно побрзо. П: Ги пополнувате празнините и како правиш? Одговор: Да, можеме да се грижиме за празнините со смола и струготини.