Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Мелење и Брусење
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за пескарење и мелење? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за механичко отстранување на горниот контаминиран слој, загрубувајќи ја површината на материјалот. Цената на минирање и полирање на површината на дрво и метали обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: производи за чистење, четки, изнајмување компресори, што ќе ги обезбеди еден од нашите специјалисти на 22.286 во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Услуги
Мелење градинарски алат.
Ние ќе ве поврземе со експерти кои можат да ги соберат сите градинарски алатки, вклучувајќи ножеви, ножици, dlati, ножеви за трева и моторна пила. Ви благодариме Wilio можете да очекувате побрзо и побезбедно работење во градината. Користење на опрема како датотека или мелница, вашите градинарски алат можат да работат како нови! Можете исто така да ги користите услугите за поправка на трева на Wilio.
Мелење кујнски алатки
Остри ножеви се одлучувачки за ефективна подготовка на храна, без разлика дали се готви дома или управувате со ресторан. Дали ви го уништувате искуството за готвење на тапи нож? Мелењето на ножевите ќе ги врати твоите ножеви и готвењето ќе се случи повторно. Со остри ножеви, подготовката на храната ќе биде ефикасна и беспрекорна. Нашите провајдери можат да мелеат стандардни ножеви за сечење, ножеви на маса, ножеви за резба, врзани ножеви и многу други видови на алатки за сечење.
Алатки за остри работилници.
Нашите провајдери можат да ги крштаваат сите видови алатки во работилница од моторни пили, видов лопати до длетовите. Можете дури и да побарате Wilio да го изостри секира или меч. Посебна опрема е потребна за да ја изостри алатката за работилница како мелница, датотека, бенд мелница или мелење камен. Важно е алатките за работилници остро професионалци. Неискусните раце можат да предизвикаат вашите алатки да изгубат повеќе метали за време на менувањето колку што е потребно. Тоа не може да се случи на експерт. Дали ви треба помош за подобрување или изградба на куќа? Најдете се што ви треба со нашите услуги во градењето реконструкција, инсталација на вода инсталации, прозорци и врати.
Остри ножици.
Нашите провајдери ги мерат сите видови ножици за домашна употреба, училиште, канцеларија или фризер и можете да уживате во точно и лесно сечење. Не фрлајте пари за купување на нови ножици секогаш кога тие се испрати. Благодарение на професионалците за острење, ножиците ќе се намалат како нови. Ако е можно, секогаш одберете го давателот со специфични искуства на ножици, бидејќи погрешниот метод на обвивка може да предизвика мала или значителна штета на ножици.
Најчесто поставувани прашања
Зошто ги нарачувате алатките преку Wilio?
Работата со тапи алатки е досадни и неефикасни и тапи ноживи или ножици се кошмар за сите кутили. Исто така, се соочувате со ризик од несреќни несреќи кога работите со нив. Не очај Wilio ќе ви помогне. Внесете ја вашата нарачка и ние ќе ве поврземе со доверливи и прифатливи даватели на услуги во вашата близина. На Wilio ќе најдете клиент прегледи за абразивни услуги за да помогне да се најде на давателот кој ги практикува и преферира клиентите. Кога ги резервирате вашите алатки преку Wilio, вашата локација не е важна. Ние ќе ви помогнеме да најдете сигурен сервисен центар најблизок до вас каде и да сте. Wilio порталот нуди сите видови на Стерии услуги. Оставете ги вашите алатки - вклучувајќи градинарски алат, ножеви, ножици и алатки за обработка на дрво. Започнете со кликнување на "Внесете побарувачка" и ќе добиете цитат од евалуирани фокусирање во вас во близина на кратко време.
Каде се извршуваат услугите?
Фокус алатки може да се направи дома, на или во професионална работилница. На Wilio ќе најдете фокус во вашата околина кои доаѓаат директно до вас. Давателите во областа обично наплаќаат помалку пари за транспортни трошоци. Ако провајдерот не може да се фокусира на вас, нема проблем! Алатки од вас за да ја преземете во вашата работилница и ќе ги вратите на вас.
Зошто потребите за острење на алатката?
Алатките за мелење ја зголемуваат ефикасноста и безбедноста со нив. Работа со тап алатка е замор и повеќе досадни. Со тапиот кујнски нож ќе не успее да работи или најпознатиот готвач во светот и тапи градинарски ножици може да му наштети на вашето зеленило, а не да помогне. Работата со такви алатки е непријатно и повредата ви се заканува пред остриот алат. За да се избегнат потенцијални проблеми, да ги нарачате алатките на алатките денес.
Дали има граница, колку алатки можат да тепаат провајдери?
Не, со Wilio се услуги флексибилни и прилагодени за вас. Бројот зависи од побарувачката што ја внесувате. Во една школка, различни видови на алатки можат да бидат остри. Ако е можно, ве молиме наведете го бројот и видот на алатките што ви се потребни за да се фокусирате на секоја побарувачка. Со оваа информација, давателите на услуги можат да предложат попрецизни понуди и проценето работно време.
Дали услугите во јануари, исто така, вклучуваат алатки за рѓосување?
Да, мелење провајдери, исто така, може да понуди 'рѓосувачки алатки за реставрација на алати. Еден начин да се врати таквата алатка е да се ослободи од 'рѓа со специјална четка, челична волна или фреквентен алуминиум. Рѓосани алатки, исто така, може да се натопени во растворот што го 'рѓосува. По отстранувањето, сечилата можат да се масовно и претходно досадни 'рѓосани алатки ќе изгледаат како нови по некое време.
Може ли да дадам опрема за мојот добавувач на услуги?
Да, ако имате алатка за фокусирање, немојте да се колебате и да му дозволите на давателот да ги користи на пролетната услуга. Во некои ситуации, можете да ги минимизирате трошоците. Поврзете ја вашата достапна опрема при откривањето на побарувачката. Така, провајдерите можат да детектираат дали имате соодветни достапни алатки за услуги. Инаку, ќе ги обезбеди своите инструменти на разумна цена на цените.
Колку време се случува услугата на инструментот?
Мелење на алати може да потрае од 10 до 30 минути. Работното време зависи од опсегот на задача, многу тапи алатки бараат повеќе време за изостри. За да имате алатки кои е можно побрзо, најдобриот избор е да нарачате искусен и добро рангиран провајдер преку Wilio. Нашата платформа ви овозможува лесно да ја проверите репутацијата на специјалист пред да прифатите понуда.
Што вклучува алатки за алатки?
Услуги во областа на алатките за задоволување на потребите на клиентите дома и на работното место. Чекор експерти можат да ги обноват алатките што се користат при готвење, хортикултура, дрво, фризери и така натаму. Сите услуги се достапни со нас! Дозволете ни да знаеме што треба да го изостри - од градинарски алат, ножеви за моторни пили - и ние ќе ви најде експерт. Остри алатки овозможуваат побрзо и побезбедно работење. Услугите за острење инструменти, исто така, го зголемуваат нивниот живот. Пред да потрошите пари за нови алатки, користете го фокусот. Еве примери за себе достапни за Wilio.
Корисни информацииШто треба да знаете
Мелење vs blaging: правилен метод за тротоарите Машина за експлоатација Дали сакате да извлечете максимум или да користите нова епоксидна или уретанска боја од вашиот работен простор? Но, ако подот не е подготвен однапред, овој вид на подобрување нема смисла. Претходно, самата конкретна површина мора да се одлучи кој метод ќе го користите. Мелење или експлозијата. Која е разликата во овие процедури? Јачила Broky Blasting е во голема мера токму онака како што го замислувате. Машината ги пожарува челичните куршуми на површината на подот, ги отстранува сите премази и грчеви врвни слоеви на бетон. Во исто време, уредот има свој систем за снимање на згура кој ви овозможува да ги собереш повеќето бробови за понатамошна употреба. Добрите и лошите страни на експлозијата Експлозијата е без хемикалии, се создава само опасна прашина, што лесно може лесно да се отстрани. Може да се користат различни абразиви кои се користат, што е ефикасно средство за подготовка на бетонски подови во внатрешни и надворешни средини. Ова е релативно брз процес кој можете да го тресете подот за пократко време. Мислам дека топлината генерирана од млазницата може да предизвика тактичност на некои површини. Отстранувањето од 2 до 3 mm ферман или епокси е епоксирана од 1 мм. Мелење дијаманти Со помош на влошки или дискови на дијаманти на индустриски квалитет, брусилите можат да мелеат бетонски површини за да ги отстранат слоевите на бетон и нечистотија. Професионалци ќе имаат системи за зафаќање на прашина по рака или ќе користат вградени машини за фотографирање за да го обработуваат процесот како најчист. Предности и недостатоци на мелење дијамант Дијамант мелење може да ги отстрани подебелите слоеви посложени од експлозијата. Резултатот е чиста средина и одличен квалитет на бетонски подови или мермер. Сепак, потребно е подолго време за да се постигне ефектот, кој може да биде скап. За груби слоеви, плочи и дискови може да ги носат и да ги заменат. Дијамант брусилки, исто така, може да биде корумпиран ако тие дојдат во контакт со метални завртки или зглобовите вградени во бетон.