Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Мајстор за Стакло
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.432 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за застаклување? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за застаклување, мелење стакло, сечење стакло, склопување и расклопување. Цената на производите од стакло обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: лепење, мелење и дупчење дупки во стакло обезбедени од еден од нашите 21.083 стаклари во категоријата

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажирате Glazier преку Wilio?
Резервација на професионален Glazier на Wilio е едноставен, удобен и беспрекорен. Вие нема да морате да губите време со пребарување на компании во каталогот. Едноставно внесете Wilio истрага и ние ќе ви помогнеме да најдете локални очила искусни со сите видови на застаклување работи, без разлика дали за станбени домување или административни згради. Знаеме дека стаклото е кревка и чувствителна на сите видови на штета, без разлика дали е механичко оштетување или оштетување на влијанието на екстремните временски услови. Нашите Wilio Glaziers ќе ги развијат сите напори за да ви даде стаклени прозорци, врати и други стаклени површини ставени во функционална состојба за вашата погодност и безбедност. Кога го објавувате вашето барање, ќе добиете понуди од квалификувани очила во близина на вас. Можете да изберете кој најдобро одговара на вашите потреби и буџет. Без разлика дали тоа е размена на застаклување или инсталирање на прозорецот во спалната соба или локално толкување. И можете да се одморите и да се опуштите.
На кои стаклени површини или работа можат да работат на Glazier?
Glaziers нудат широк спектар на застаклување услуги и производи. Ние нудиме квалитетно сечење на стакло, инсталирање или поправка на прозорци, стаклени врати, продавници, ретровизори, стаклени подови и одбори, внатрешни ѕидови и многу други стаклени работи. Без оглед на тоа дали тоа е апликација во куќа или административна зграда, изнајмувањето на професионален Glazier е најдобар и најбезбеден начин за реализација на проекти со стакло. Квалификацијата и искуството на специјализирани глазури им овозможуваат да работат професионално, на време и без компромис за вашата безбедност.
Кои се предностите на нарачување на Glazier преку Wilio?
Wilio ви нуди професионални глазури со вистинските вештини и искуство. Работата нареди ќе реализира добро, безбедно и по разумна цена. Едноставно објавувајте нарачка со опис на работата, поставете свој распоред и финансиски буџет.
Дали треба да ги дадам сопствените алатки или опрема?
Не е потребно. Повеќето чаши на Wilio ќе донесат алатки и алатки како што се стаклени алатки за сечење, вакуум вшмукување чаши за лесно ракување, заштитни ракавици и други. Ако имате алатки, можете да им понудите чаша од Wilio за да ги користите. Вие сеуште разговарате преку Wilio уште пред реализација.
Колку време е потребно Windows со изолационен двојно застаклување?
Тоа зависи од видот на прозорецот и опсегот на оштетување на вашите прозорци. Основни поправки, како што се поправка на дрвена рамка - пукнатини може да потрае еден час или две, додека целосна замена на прозорци или прозорци може да потрае половина ден. Ако сакате да имате прецизно време проценка на индивидуални дела, прашајте преку Wilio директно Glazier кој доброволно ви објаснува.
Може ли Glazier од Wilio да инсталира огледала?
Дефинитивно да! Ние обезбедуваме различни услуги во Wilio вклучувајќи производство и инсталација на огледала. Ако барате некој да ви помогне безбедно да ги монтирате огледалата во бањата, во спалната или огледалата во фоајето - само внесете задача во Wilio. Ние ќе ви најдеме професионалец за оваа улога во вашето соседство.
Кои други услуги за одржување на недвижности можам да резервирам на Wilio?
Можете да резервирате практично било кој вид на одржување на имотот - техничка проценка на долгорочните средства или поправка од практична гледна точка. Без разлика дали тоа е проект за реновирање на кујна или реставрација бања, имаме сè за вас. Нема потреба да барате никаде на друго место! Над нашата веб-страница или апликација можете брзо да се поврзете со професионалци кои можат да се справат со работата без проблеми и по разумна цена.
Услуги
Што вклучуваат услуги за застаклување?
Ако ви треба работа за застаклување дома или во комерцијални простори, изнајмување професионален Glazier преку Wilio. Ние ќе ви помогнеме да најдете експерт кој може да се справи со вашата замена и инсталација на застаклување прозорци, стаклени врати. Нарачајте ги нашите услуги и резервирајте го вашиот локален Glazier преку Wilio.
Замена на прозорци со изолациски двојно
Двојно застаклување прозорци се прозорци кои користат две паралелни табла стакло, кои често се нарекуваат изолациони стакло (двојно застаклување, тројно) и со текот на годините клиентите им се допадна благодарение на многу придобивки. Тие вклучуваат подобрена удобност, помал шум, безбедност и заштеда на енергија - сите ја зголемуваат вредноста на недвижниот имот. Ако видите било каква штета или на вашите прозорци, ќе забележите замаглување или кондензација, време е да ги замените прозорците со изолационен двојно / тројно. Wilio може да ви помогне во текот на процесот - од мерење на големината на прозорецот и безбедно размена на оштетени делови за последователно завршување и чистење на околината. Вие не мора да се грижите за ништо друго, бидејќи нашите професионални очила можат безбедно и лесно да се справат со размената на двојно застаклување.
Запална застаклување.
Без разлика дали сте несреќна жртва на провална кражба или сте стаклени прозорци, врати или толкувања корумпирани случајно, можете да резервирате итен Glazier за да ви помогне повторно да го заштитите вашето домаќинство или бизнис. Навистина, оштетеното стакло претставува непосреден ризик за вашата безбедност. Затоа, користете Wilio - нашите Glaziers вршат услуга во најкус можен рок. Само внесете барање за Wilio и соработник со вас локални скелири од вашата околина. Од распукана прозорец одбор до скршена врата, вашиот Glazier од Wilio може да дојде до вас, да ја оцени сериозноста на штетата и брзо и ефикасно да ја спроведе потребната работа.
Огледало и стакло сечење
Во прилог на размена на двојно застаклување и сечење на стакло, исто така можете да ангажирате Glazier за сведочење со огледало. Вие не треба да направите било какви ризични домашни работи! Можете да аплицирате за помош за производство (сечење) поправка или инсталација на огледала, туш врата, стаклени маси, фасади и други елементи. Тие дури можат да инсталираат затемнети очила, безбедносно стакло или стврднато стакло за да обезбедат заштита и во сила толку нов живот на вашите прозорци и други стаклени површини. Без оглед на техничките параметри и целта, нашите професионални Glaziers можат да работат со вас за да креирате стакло за мелење прилагодено за вашата куќа или компанија.