Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Мајстор

Дали барате сопруг на час за одржување на стан или куќа? Имаме 23.835 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на мажот на час? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за закачување слики, монтажа на телевизор на ѕид, инсталирање домашно кино. Цената на услугите за поправка обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: завршна работа, чистење после склопување, транспортни трошоци, материјали за железа, како што се завртки, клинови, клинци) обезбедени од еден од нашите 23.835 мајстори во категоријата.

Исто така види:Цени
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Совети и совети
Добра задача е основа Печатни брачни другари можат да решат широк спектар на различни работи за одржување околу куќата, стан или градина. Напишете ги сите задачи за да ги внесете сите потребни алатки и потрошен материјал. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Најчесто поставувани прашања
Кои вештини има еден час сопруг?
Часовниот сопруг ќе се грижи за работата околу куќата, станот или градината што немате време, вештина или алатки. Бидејќи брачните другари можат да имаат различни професионални вештини да опишат што ви треба што е можно попрецизно за да добиете цитати од оние експерти кои имаат вистинските вештини.
Колку е еден час сопруг?
Просечните трошоци на човечкиот сопруг се од 20 до 100 €. Цената зависи од комплексноста на задачата, потребното време, дали се потребни специјални алатки или опрема и од тоа дали мажот на час е близу, или мора да дојде од далечина.
Како можам да најдам добар часовен сопруг?
Креирање на побарувачката на Wilio е брз и лесен начин да се најде корисен и спремен сопруг на часовникот во вашата околина. Wilio ќе ви помогне да најдете локален експерт со оние правилно искуство за вашето барање.
Која работа е часовник сопруг?
Часовниот сопруг може да помогне со мали работи за поправка и одржување во домот. Тоа ќе ви помогне со дела како сликарство слики, инсталација на мебел, поправка работа, апаратот ангажман, инсталација на светилки, воздух, сликарство и обложување ѕидови и други површини и мали поправки. Wilio ќе ви помогне да пронајдете висококвалитетен часовник, од вашата околина што доброволно помага кога ќе ви одговара.
Која е разликата помеѓу часовниот сопруг и експерт како електричар или водоводџија?
Печатни брачни другари се професионалци кои можат да помогнат со голем број на различни работи работи во домот. Од друга страна, електричари, водоводџии, гас и така натаму. Тие се специјални професионалци со посебни квалификации во една посебна професија.
Зошто во потрага по сопруг на Wilio?
Часовниот сопруг ќе се грижи за работата околу куќата, станот или градината што немате време, вештина или алатки. Ќе ви помогне со повеќето поправки околу куќата. Тој го сочинува мебелот, ја заменува расипаната батерија, не-работниот приклучок, го враќа украсот или вклучува апарати. Wilio ќе ви помогне да најдете часовник час сопруг кој е подготвен веднаш да се пресели во вашиот проект.
Која работа го прави мажот на часовникот за вас
Внатрешни инсталации и поправки
Часовниот сопруг ќе се грижи за работата околу куќата, станот или градината што немате време, вештина или алатки. Ќе ви помогне со повеќето поправки околу куќата. Тој го сочинува мебелот, ја заменува расипаната батерија, не-работниот приклучок, го враќа украсот или вклучува апарати. Часовниот сопруг може да помогне во инсталирањето на ново купените апарати, да ја исправи скршената врата, инсталацијата и поправка на ролетни, инсталација на кујнски мијалник или замена на вода батерија, суспензија на светилки, па дури и позадини. Тоа ќе ги користи вашите сопствени алатки и ќе ве известам ако ви требаат други материјали.
Услуги за одржување
Дали имате цела листа на работи за одржување што треба да го завршите? Оган вашиот часовник сопруг да го стори сите одеднаш. Тоа може да помогне во инсталирањето на ламинатни подови, размена на силиконски пломби во бањата, виси врати и многу други дела.
Надворешни инсталации и поправки
Часовниот сопруг може да ви помогне да изградите градина, да ги инсталирате надворешните ролетни, да ја отворате терасата или тротоарот или дури и да го поправите бранувањата на вашите деца.
Ѕид монтирање
Од ѕидни полици, слики и телевизори до велосипедски лавици и огледала - ако ви треба помош со монтажа на ѕид, повик за повик за час. Повеќето час сопрузи ги донесуваат своите сопствени алатки, но можеби ќе треба да платите за материјали како што се завртки или носители за тешки предмети како што се телевизори и така натаму.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Мајстор
Јан К.
profile image
Мајстор
Јарослав Д.
profile image
Мајстор
Пролетта Д.
profile image
Мајстор
Јозеф I.
profile image
Мајстор
Марсел Г.
profile image
Мајстор
Радован Г.