Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Лизгачки Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.480 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на лизгачки прозорец? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, дизајнот, производството и инсталирањето на лизгачки прозорци. Цената на прозорците со лизгачки систем обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: екрани и рачки за инсекти обезбедени од еден од нашите 17.292 градители во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Лизгачки прозорци Кога се менува прозорците, првиот чекор е целосно разбирање на сите достапни опции. Промената на стилот може да значи драматичен посебен изглед на која било од вашите омилени простории и за работа, може да ви помогне да ги насочите дневните домашни искуства. Постојат два заеднички стилови на работењето на Windows - Windows кои се преместени и прозорците кои го отвораат чудакот (исто така укажуваат како крило). Лизгачките прозорци се контролираат со поместување на вертикалното или хоризонтално по патот. Кога се движат еден или повеќе панели "слајд" по трага или еден панел, може да остане стационарен додека вториот панел се движи по него и се отвора. Иако сте задоволни со вашиот сегашен стил и функционалност, важно е пред конечната одлука да ја разбере разликата помеѓу змејот и лизгањето. Ги исполнуваат сите главни разлики помеѓу двата стилови. Лизгачки Wing Windows. Лизгачки Wing Windows се прозорци кои се отворени вертикално или хоризонтално лизгање на крилото (панел кој се движи) по вметнатата песна. Опции на вертикален лизгачки прозорец се популарни и вклучуваат прозорци со единечни или двоен потпирач. Разликата меѓу нив е во контролираните панели. Прозорецот за двоен потпирач може да се отвори од горниот или долниот дел, додека само едно крило може да се отвори на еден прозорец за суспензија. Хоризонталните лизгачки прозорци најчесто се означуваат едноставно како лизгачки прозорци. Овој стил традиционално вклучува панели во прозорецот што слајд од страна на страна. Двата стила имаат голем број на бенефиции, вклучувајќи компактни функции и едноставни оператори. Лизгачки Wing Windows се популарни во вселената со ограничено место, надворешни патеки или живеалишта во близина на прозорецот. Тие се класична опција и останаа популарна благодарение на нивната разновидност, издржливост и способности на скалирање. Лизгачки прозорци наспроти двојно виси Лизгачките прозорци обично се пошироки од повисоките и можат подобро да се фрлат во широки дупки. Големиот лизгачки прозорец нуди повеќе непрекинато надворешно и можете да уживате во поширок преглед на пејзажот. Благодарение на нејзината големина, таа овозможува повеќе природна вентилација како традиционални двојни прозорци за суспензија. Лизгачки прозорци имаат чист и ништо непречен изглед. Сепак, неопходно е да се земе во предвид дека многу стандардни двојни суспендирани прозорци нудат можност за преклопување, што го прави поудобно со надворешното стакло, така што лизгачките прозорци се тешки за поблиску достапни и може да бидат попроменети за чистење. Лизгачки прозорци наспроти еден прозорец за суспензија Еден висечки прозорци се одлични ако сакате да ја поедноставите контролата. Таквите прозорци имаат само еден подвижен панел и се класична инсталација што ја наоѓаме денес во многу домови. Лизгачки прозорци, обратно, отворен од двете страни, давајќи ви поголема флексибилност и генерално е поголемо отворање. Еден виси прозорци обично ќе биде поприфатлива од лизгачки прозорци од двете страни. Друг аспект во споредба со овие два стилови е естетски - некои сопственици на куќи преферираат на некои стилови на куќата изгледаат како класични прозорци со едно движење на крило. Артикулирани прозорци со рачка Windows нудат поинаков начин на отворање и затворање - користејќи ја ротацијата на рачката. Тие ексел со едноставни контроли овозможуваат целосна вентилација, бидејќи го отвора целиот панел и не само што е за второто крило. Постојат два главни типа на преклопни прозорци со наведнување на крилјата. Еден тип има крилја преклопен вертикален и втор хоризонтален. Сепак, треба да сфатите дали тоа нема да биде доволно за да добиете нешто внатре или надвор. Винг верзија двојно суспензија Главната предност на Window Wlings наспроти двоен суспензија е дека крилото може целосно да се отвори, додека опсегот на движење на двојни Windows е малку ограничен. Wing Windows се одлични за сопствениците на домови кои претпочитаат јасни изгледи. Сепак, некои сопственици на куќи не сакаат Wing Windows, бидејќи нивното чистење не може да биде толку удобно како чистење на преклопните прозорци со двојна суспензија. Други, исто така, ги ценат уникатните вентилациони својства на двојни суспендирани прозорци кои можат да помогнат во излезот на топол воздух низ отвореното горно крило, додека дозволувајќи го ладниот воздух низ отвореното дно крило. Wing наспроти лизгачки прозорци Дали преферирате помали дупки за прозорци и класичен стил или изберете лизгачки прозорци поради дизајнирање, поголемо отворање и повеќе најслободен поглед? Друг аспект што мора да го разгледате може да биде материјал што го сакате. Лизгачки прозорци можат да бидат направени од пластични и стаклени влакна или алуминиум, но не од дрво. Ако преферирате дрво, Wing прозорецот може да биде. Друга работа што треба да се земе предвид може да биде чистење или одржување потребно помеѓу двата стилови. Контролираните прозорци бараат редовно одржување, така што механизмите работат непречено. Од друга страна, некои сопственици на куќи тврдат дека на лизгачки прозорци, железница и сите над лизгачки уреди собираат многу повеќе прашина како и другите отелотворувања на прозорците. Значи, што треба да одберете Windows? Windows контролирана врата наспроти лизгачки Wing Windows? Со оглед на контролата на прозорецот е едноставна. Само размислете за каква контрола е најстариот за вас, ако претпочитате класичен стил на Wing Windows, или се состанува со поголем почеток со отворен поглед кој обезбедува лизгачки прозорци. Многу сопственици на куќи на крајот ќе изберат комбиниран раствор. Ако не сте само да одлучувате или сакате да разговарате за можностите, контактирајте ги експертите и специјалистите во оваа област. Хоризонтални наспроти вертикални прозорци Хоризонталните прозорци се прозорци кои се пошироки отколку што е погоре. Видови на хоризонтални прозорци може да вклучуваат лизгачки прозорци и тенди. Можете да достигнете поинтересен изглед на хоризонталниот прозорец со поставување на два прозорци еден до едни со други. Вертикалните прозорци се повисоки од пошироките. Имате вертикални лизгачки прозорци со двојна или една завеса за да изберете. Ако е во согласност со отворањето на рачката, Wing Windows се одличен избор. Вие не само што треба да го ограничите само еден стил во домаќинството. Комбинациите на прозорецот можат да имаат уникатна и интересна малина. Размислете за комбинација од неколку видови за да креирате стилски домување. Конечна споредба на два најпопуларни прозорци Аргумент зад за Wing Windows Традиционалните Wing Windows имаат едноставен олицетворение. Тоа е стакло полнење кое доаѓа со рамка и отворање слично на вратата. Можете да ги отворите или затворите, самата рамка е прикачена на Hing. Некои модели се отвораат во и надвор, но повеќето се отворени. Тие, исто така, имаат куки за безбедност или триење шарки кои им овозможуваат да останат на самото место - лукав функција за време на ветровити денови. Поради едноставноста на неговиот дизајн, Wing прозорецот е разноврсен и може да се произведува за да одговараат на речиси секој стил на стан дизајн. Што се однесува до ефикасноста, тоа е одлично во спречувањето на термални протекување. Безбедноста може да биде малку недоволна, особено во случаи кога може да се отвори надвор, но лесно може да се отстрани со безбедносни мрежи. Аргумент за лизгачки прозорец Ако сте загрижени за безбедноста, можете да се откажете од Wing Windows и изберете лизгачки прозорци. Тие често заштедуваат место, бидејќи може да се прилагодат на нивните кројачки ѕидови и може да се администрира речиси до било која голема градежна дупка. Нивниот дизајн е идеален за домови во модерен стил, што ги прави малку помалку повеќе разноврсни од нивните крила колеги. Лизгачките прозорци обично се поевтини од крило и нивното работење е многу полесно. Можете исто така да изберете како сака да ги остави отворени, што ќе ви даде некоја контрола врз протокот на воздух во домот и вентилација. Генерално, лизгачките прозорци се поевтини во однос на купувањето и инсталацијата, но одржувањето може да биде поскапо.