Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Лизгачки Порти
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.464 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на лизгачката порта? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокус, дизајн и понуда, производство, инсталација и сервис. Цената на компонентите за влезните лизгачки порти обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: испорака, алати, лакови и бои обезбедени од еден од нашите 22.195 градители во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Лизгачки порти наспроти Винг Гејтс Не избирате и не знаете колку всушност функционираат? Главната разлика помеѓу овие две е дека лизгачките порти се преместуваат во и надвор, додека крилорите се отвораат и затвораат во широк полукруг. Лизгачки порти Најчесто се користат кога инсталациите на други порти не се можни. Лизгачките порти се одлични не само ако имате ограничен простор и груба површина. Наместо врата која се отвора навнатре или надворешно, лизгачките портали одат или по шините, или по само-поддршката конзолен систем. Најчесто се користат лизгачки порти: • Во приватни простори • Во индустриски простории, поради складирањето на просторот пред и зад портата • Ако патеката или влезот зад вратата се поклони, спречувајќи го вртливиот портал Предности на лизгачки порти • Зголемена безбедност • Мала ранливост на силни ветришта • Тие изгледаат елегантно во презредовите и се одличен начин да се обезбеди патување • Обезбедено со користење на кука за заклучување или автоматизација на портата Кои се својствата на лизгачки порти? • Тие се движат кон лево или десно • тие одат по шините или по само-поддржан конзолен систем кој ќе ве спречи да се отвори на патот • Тие можат да бидат автоматизирани, што е идеално за паркинзи, или може да се обезбеди со нивните брави со куки за лизгање • Достапно во различни големини Каде се користат врвни порти? За да го осигурите вашиот пред-одделение, без разлика дали сакате да спречите несакана посета или да ги задржите децата и домашните миленичиња внатре. За разлика од лизгачките порти нема бетонски или челични греди. Гејтс изгледа елегантно и обезбедува попријатно чувство на влезот во недвижен имот, имаат тивка и непречена операција, отворајќи внатре и надвор. Предности на вртливите порти • Поевтино од лизгачки порти • се лесни за инсталирање • Потребно е помалку одржување како лизгачка порта Кои се својствата на вртливите порти? • Безбедна може да биде бравата или заклучена брава, виси заклучување или комбинирана брава • Достапно како кратки портали со едно крило, двојни кратки порти, двокрилни високи порти, unicycle цел или двонасочна порта. Најчесто проблеми со портите Кога се обидувате да го отворите портата, моторот само "зуи" и нема да ја отвори портата. Тоа може да биде механичка порта за триење како резултат на абење или оштетување на почетниот кондензатор (за 230V мотори). Обидете се да го отклучите моторот и да го преместите рачно или да ја ставите вратата за да го проверите професионалецот. По испраќањето на командата на моторот, не се врши маневри за неколку секунди додека светлото на индикаторот трепка. Што се случува? Оваа ситуација ве нагласува да извршите рутинска контрола на одржување на портата. Во прилог на ова умерено одложување за време на фазата на отворање, таа ќе продолжи да работи како и обично. Што треба да направам ако портата не се движи? Најчеста причина може да биде батеријата во далечинскиот управувач или неоперативниот сигурносен уред (Photocells) во контролната единица или само во моторот. Зошто постојат различни видови и модели на лизгачки мотори? Обрнете максимално внимание на портата, во однос на техничките својства за да изберете мотор со вистинската моќ за да го преместите. Што ако имам проблеми со електричното упатство? Автоматски да го отворите портата, дури и ако не е достапна електрична енергија или мора да работи без поврзување со електрично управување, одберете 24V мотор (во првиот случај за додавање на резервната батерија), 230V моторот ќе овозможи отклучување и рачно работење во случајот на прекин на електричната енергија. Како да изберете право помеѓу мотори? Ако имате 1 до 20 отворени дневни (домаќинства), можете да користите електромеханички мотор до 230 V, кога ќе го зголемите бројот на отворање, треба да изберете електромеханички мотор до 24 V или инвертор мотор до 230 V (за потешка употреба ).