Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Лиени Подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за лиен под? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за фокус, дизајн, консултација, примена на лиени подови. Цената на леано поплочување обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: алатки, трошоци за испорака, дополнителни модификации обезбедени од еден од нашите 24.812 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Откријте ги придобивките и недостатоците на фрлени подови Предноста на фрлени подови Неодамна сте се преселиле и вашиот нов дом бара нови подови? Или сте во потрага за замена на вашиот сегашен кат? Подот може да биде, во прилог на практични решенија, цврсти и стилски избори. На пример, ликот на подот може да се инсталира директно на постоечкиот подот. Со избирање на кастинг подот ќе го добиете подот што е исклучително погоден за подно греење, но што изгледа во естетски. Доцните катови се беспрекорни, правејќи ја просторијата попространа и транспарентна. Покрај тоа, можете да изберете од широк спектар на дизајн опции, бидејќи фрлени подови се испорачуваат во многу различни видови и многу различни бои. Ако барате подот што бара само многу мало одржување е многу погоден кат. Практични предности на кастинг подот се легија. Доцните катови се лесни за одржување на чист, тие бараат само минимално одржување и се многу цврсти. Просечниот кабел трае до 30 години. Затоа е многу издржлива опција. Способноста за инсталирање на подот на постоечката база е уште една предност што ја елиминира потребата за какви било демонстрации или демонтирање пред инсталацијата. На фрлањето е дополнително погоден за секоја соба. Во прилог на фактот дека подот е лесен за одржување и изгледа одлично, материјалот многу го алапи звукот, што значи дека подот го намалува нивото на бучава. Недостатоци на фрлени подови Во одредени околности, кастинг-кат, исто така, може да има недостатоци во споредба со подови од други материјали, но овие недостатоци може лесно да се спречат. Еден недостаток на казниот кат е дека може да има пукнатини на подот во новите згради. Во 95% од случаите се случува, бидејќи на кат е прикачен на основа. Пругата е обликувана во темелот и кога се шири и фрлањето на казот не може да ја надмине пукнатината, пукнатината ефикасно продолжува преку ликовите на подот и потенцијално брзо солзи. Ова може да се избегне со примена на следниот слој за да се избегне формирање на пукнатини. Дали е неопходно да се процени конкретно за секоја индивидуална ситуација. Сепак, треба да се забележи дека новиот кат може да направи статична пукнатина премостувајќи повеќе од 2,5 мм. Така, напукнувањето не може да го спречи вашиот избор за фрлен кат. Друг недостаток на казниот кат е тоа, како што е наведено, иако е многу цврста, тоа не е целосно отпорен на гребење. Сепак, ова може лесно да се реши со помош на перничиња или тепих под мебел. Конечно, може да се појави промена на бојата на вашето кастинг, но тоа е спречено со примена на следниот слој за завршување на лак кој го спречува обезбојувањето или со избирање на кастинг кат кој не ја менува бојата. Горенаведениот кат е еден од кастинските подови без промена на бојата. Малку е веројатно дека ќе биде оштетен подот, ќе може да ги поправи специјализираните компании Разлики помеѓу фрлени подови и бетонски подови Сеуште се сомневате дали да изберете кад или бетонски под (на пример, бетон, бетонски бетон, домашен бетон, во живо бетон, т.н. дизајн бетон или бетон изглед)? Ние ќе бидеме среќни да ги објасниме разликите со цел да се направи добро информиран избор. Одржливост Новиот под е прилично голема инвестиција. Значи, тоа е добро ако вашиот кат не е потребна замена за неколку години. Доцните катови се поодржливи, бидејќи тие се врзани за цемент. Причината е дека катните подови имаат својства на премостување до 2,5 милиметар. Цевката на катните подови се составени од вода и цемент и затоа може да се намали. Како резултат на тоа, бетонските подови поврзани со цементот претставуваат поголем ризик од пукнатини. Од друга страна, подот на подот трае до 30 години! Цемент фрлени подови се исто така помалку отпорни на нула од Пу фрли подови. Благодарение на ова, следните знаци на употреба. Подови кои се целосно отпорни на гребнатини, всушност, така што Пу-кастинг тротоарите исто така е важно да се преземат мерки на претпазливост за да се спречат гребнатини (на пример, под мебел ставете теписи). Пут доцна подови се многу силни. Ова произлегува од фактот дека кастинг подот на ЕПИ ПУ беа развиени врз основа на индустриски подови. Како резултат на тоа, доцните катови на ЕПИ ПУ комбинираат капацитет на оптоварување на индустрискиот под со стилови на дизајн под. Удобност и дизајн Како последен кат Пу и фрлите кат поврзани со цемент имаат прилично елегантен и модерен изглед. Затоа, двата материјали дејствуваат со убав индустриски впечаток, но фрлени подови нудат многу повеќе опции за дизајн. За разлика од цементните подови, доцните подови EPI Superbase нуди широк избор на бои и видови кои можете да ги одберете да го направите вашиот кат совршено на вашиот вкус. Доцните катови се исто така добар избор во однос на удобноста. Иако подот на цементот и фрлени подови PU може да се комбинира со подно греење, подот врзан за цемент сè уште може да биде доволно ладна. PU Lite подови не се прифаќа директно на околната топлина и затоа подот не е ладно дури и во зима, па дури и на вашите голи нозе! Одржување Двата ката се лесни за одржување, но бетонскиот под на цементната база ослободува прашина и затоа е неопходно да се исчистат почесто. Како што веќе рековме, подови поврзани со цемент се помалку отпорни на нула од подот на ПТ. Бидејќи тие исто така можат да креираат гребнатини на ПУ платени, важно е да се земат предвид при чистење и одржување на вашиот под. Користете мека четка кога вакуум и не користете абразивни средства за чистење. Исто така, се препорачува да се постави апсорпција на мат пред вратата за да се спречи песок и урнатините на подот. Дали ви требаат совети за одржување на вашиот кастинг подот? Прочитај повеќе овде!