Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Летниковци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за белведер? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн на белведер, мерење на локацијата на белведер, производство на белведер. Цената на засолништата обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: дрвени призми, покриви, огради, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 23.962 изведувачи во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Дали сметате дека купувате белведер, павилјон или пергола? Ако планирате да купите белведер, павилјон или пергола, имаме листа на неколку работи што треба да ги разгледате за вас. Прво, каква е разликата помеѓу белведер, павилјон и пергола? Главната разлика помеѓу пергола и белведер е во функцијата на покривот. На Bower и Pavilion обезбедуваат целосна покриеност од сонцето, додека Pergola овозможува сончева светлина да свети низ својот ламела покрив. Пергола обично обезбедува делумно засолниште и сенка во градината или терасата, со крос-дрвен покрив е идеално место за Bougainvillea и лозата. За споредба, Арбор е затворен и дизајниран да седи во градината која обезбедува поголема заштита од атмосферски влијанија. Откако ќе одлучите за белведер или пергол, треба да се разгледаат неколку други работи. Кој стои? Вие, паметни пријатели или ќе ви помогнете? Дали сте дом на кутии кои се прилично авантура за да го пробаат сами? Нашите детални инструкции сигурно ќе ви помогнат, или ние можеме да ви помогнеме во изнаоѓање експерти кои стојат за вас. Замислете го како нов предизвик. Дали сте подготвени за предизвик? Размислете на крајот од зградата и при инсталирањето на покривот, треба уште најмалку 2 раце, но тие се добри пријатели-кути? Сепак? Ако на крајот ви помагате да изнајмите, очекувајте тоа да земе околу 2 целосни работни дена. Ако одите во него сами, оставете сигурни два цели викенди (4 дена). Градење на дозволи и подземни инженеринг мрежи Друга работа што треба да се разгледа е градежна дозвола и сите инженерски мрежи. Проверете ги регулативите за локална градба и откријте дека големината на структурата што ја планирате може да се изгради на вашиот двор. Во повеќето случаи нема да ви требаат посебни привилегии ако изградбата е помала од 100 квадратни метри, но секогаш е подобро да се направи двојно контрола. Некои градови бараат одредено растојание помеѓу структурата и колоните или инженерските столбови и слично. Ако можете да започнете со инсталација, контактирајте ја вашата локална општинска компанија за да бидете сигурни дека не ја погодувате вода, канализацијата или електроенергетската линија. Секоја постојана изградба на белведер мора да има база која има десна вода и мора да се приклучи на бетонски нозе. Бидејќи белведер е многу различен со својата големина, дизајн и компилација, најдобро ќе го направите ако ги следите упатствата за употреба. Времето Секогаш земајте ги работите како истекување на дождот, позицијата на сонцето, силен ветер, место за обезбедување на сенката и собирање на снег. Околу 3 месеци по собранието, а потоа препорачуваме користење на водоотпорен заптивник секоја година, што го штити дрвото од времето. Ние не препорачуваме користење на производ базиран на нафта. Вашиот личен стил Најдобро на белведер или Pergole е тоа што го одразува вашиот уникатен стил. Додајте ѕид за поголема приватност, контра, стол или комарец мрежа. Можете да бидете толку креативни колку што сакате. Запомнете не секој белведер, па можеби ќе бидете први меѓу вашите пријатели или соседи. Но, сите дефинитивно ќе сакаат да ви се заблагодарам за пријатни денови и вечери поминаа надвор. Зголемување на вредноста на недвижниот имот Конечно, се сеќавам помалку позната, но многу пријатна тајна дека Арбор всушност може да помогне да се зголеми вашата вредност на имотот. Што белдер ќе остане од остатокот? Секој сака белведер, но велат дека десно, некои видови на белведер може да бидат доста тешко да се изградат. Што е инсталиран белведер? Кога зборуваме за белведер, зборуваме за широк спектар на надворешни структури со цврст покрив. Во оваа статија ќе го кажеме процесот на инсталирање на сите, но ние ќе се фокусираме на видот што е најлесен. Како резултат на насловот, најлесниот изграден белведер е т.н.. pop-up (pop-up) белведер. Овој пренослив белведер, кој исто така е познат како кампување белведер, истовремено е најуспешниот тип што можете да го купите. Pop-up арки се привремени структури дизајнирани да обезбедат сенка на плажа во шут или каде и да е на друго место. Тие се направени од најлон или полиестер со алуминиумска или пластична рамка, со странични страници често од мрежа која штити од бубачки. Pop-up белведер е за разлика од постојан белведер дизајниран за брза положба и состав. Целата конструкција е преклопување и пренослива во торбата. Може ли едно лице да изгради скокач? Да, едно лице може да се справи со тоа. Pop-up белведер се дизајнирани да бидат брзо дистрибуирани и се идеални за соло авантури во природата или на плажа. Постојат голем број на статути производители кои, исто така, производство pop-up белведер. Единствената вистинска разлика помеѓу шаторот и скокачкиот белведер е во основа висина. Шатори се користат како засолништа за спиење додека кампување белведер треба да обезбеди сенка преку денот. Многу статути бара само едно лице да компонира, а истото важи и за појапот белведер. Колку време е потребно белведер? Pop-up белведер Што се однесува до pop-up белведер, количината на модели е подготвен за употреба за помалку од 2 минути. Дури и оние "најтешки" модели се преклопени за само кратко време. Откако ќе го повлечете белведер од торбата и ќе ја дистрибуирате рамката, повеќето модели бараат да се повлечете на централната локација и да ги заштитите нозете на рамката. Тоа е се. Поп-нагоре на белведер трае само неколку минути и ако имате пријател да ви помогне, уште помалку. Мека Топ белведер Собранието на мекиот врв белдер (метаболички покрив) е значително подолг. Зборуваме за неколку часа, а не за неколку минути, и дефинитивно е добра идеја да побараме помош со најмалку едно лице. Белведер со ткаенина горниот дел е сосема поинаков од кампување Арбор. Тоа е всушност продолжување на вашиот животен простор на надворешноста. Кога купувате или изградите меки врвни белведер, инвестирате во постојана градба не само во корисен рекреативен комплемент. Постојат многу големи белведер со покрив на ткаенина. Рамки живеат до мали исклучоци направени од прав обложени алуминиум или галванизиран челик и покрив на полиестер или кантови. Бејзбо со ткаенини покриви (мек врвот) се дизајнирани за време на употреба. Ако живеете во особено ладна, дождлива или снежна клима, препорачуваме супстанција покрив за складирање на дел од годината. Инаку, но остануваат на место. Така, собранието на овие белведер зема нешто. Наместо да пристигне во патна торба како скокачки белдер, тие пристигнуваат како комплет кој тежи насекаде помеѓу 50 и 250 килограми во зависност од материјалот од кој е направен рамката. Сите белведер со покрив на ткаенина ќе бараат барем делумно собрание, повеќето ќе бараат целокупно собрание. Меѓу најчестите алатки што ви требаат вклучува електрична вежба и имобил клуч. Позицијата од 4x4 белведер ќе потрае околу 6 до 48 часа (неискусни) луѓе. Подобро упатство, толку побрза позиција. Тежок Топ белведер Цврстиот покрив белведер има како име сугерира: алуминиум, челик, дрвена или винилна рамка заврши со покрив од истите материјали. Во глазурата светот има куршум со цврст покрив крал. Сите карактеристики и правила за белведер со покрив на ткаенина (дури и повеќе) за тврд врвен белведер. Тие се постојани структури кои имаат различни големини. Дизајнирани се за да можат да останат надвор од целата година. Износот на таков белведер е претставен за снежната клима и капацитетот за полнење на снегот е стотици кино. Должината на монтажата на цврсти покриви, исто така, влијае на тоа дали тие имаат лизгачки прозорци и / или модели на врата. Затворено белведер кој или стои сам на вашиот двор, или се прикачени на надворешниот ѕид на вашата куќа се најдобриот белведер. Недостаток е што нивната позиција трае доволно долго. На цврстиот покрив басани бараат истите видови на алатки, како што се белведер со ткаенина покрив (минимум имубус клуч и вежба) и нивното собрание може да потрае до 24 часа, ако најмалку 2 луѓе ќе работат на тоа. Алтернатива е да ангажира професионалец, но исто така и во овој случај можете да очекувате Собранието да трае цел ден. На крај Ако сте застапници на светлина и брзина, со скокачки белведер дефинитивно не расипувајте ништо. Ако имате 2 минути за да се поставите за да уживате во вашиот престој во сенката и удобноста надвор од домот, овој пренослив белведер сигурно ќе ви служи добро. Бејзбо со метабол или цврст покрив има свое место во соништата на секој човек за белведер. Но, кога е тоа што белведер стои најлесно, тоа е дефинитивно pop-up arbor.