Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Ламинирано Дрво и Граѓа
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.521 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на лепено дрво и призми? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство на градежно дрво и залепени ламинирани призми. Цената на BSH призмите и таблите обично зависи од опсегот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: испорака, производство и типични димензии обезбедени од еден од нашите 17.925 столари во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Залепено дрво и призми: често поставувани прашања Каде можам да најдам специјалист за преработка на дрво или призми? Ако сте во потрага за експерт од дрво што ќе ве советува што дрво е погодно за изградба на вашата зграда, на грмушките, на Bower или засолниште, така што дефинитивно ќе го контактирате Wilio. Овде ќе го внесете вашето барање и дефинитивно ќе го запознаете вашиот експерт сам и многу совети, што е најдобро за моменталната фаза на вашата конструкција или што ќе ви треба дрво за целата своја конструкција. Дали ви треба дрво во куќа? Барате дрво на пергол? Дали сакате нов покрив и треба нови грмушки? Контакт Wilio и ние ќе ви го најдеме вистинскиот експерт. Вуд е тука за Милениум. Дефинитивно подолго од човештвото. Прво, нашиот предок служеше за зачувување на топлина, подоцна за да изгради едноставни живеалишта, за готвење. Денес, дрвото произведено речиси сè што е потребно и луѓето го научиле да го користат и да имаат корист од тоа максимум. Ако кажам сè од тоалетна хартија, дефинитивно нема да лажам. Дрвото е направено од хартија што ја пишуваме, дрвото од кое се наоѓа нашата куќа, гориво, благодарение на што е топло. Дрвото е прашање на нешто без она што не би се грижеше и нашиот живот ќе биде потежок. Што всушност е призма? Дрвена призма е градежна работа која се користи за изградба на различни структури. Тоа главно се произведува од смрека дрво кое, но мора правилно да се суши. Бидејќи призмата се произведува со третирање на дрвја, може да се случи дека погрешните места може да се најдат на неговата површина. Овие погрешни места ја намалуваат силата на призмата и создаваат оптички недостатоци како што се големи испакнатини, пукнатини, делови кои се нападнати со мувла или разни размножување. Овие погрешни места мора да бидат врежани поради безбедноста на призмата. Призмите се одлудени под агол од 45 степени на сите четири површини. Нивната влага што е околу 15% обезбедува постојана стабилност на обликот, а исто така е сигурна заштита од дрвени штетници. Не мислам дека призмата не може да се држи. Ламели од таква призма може да биде слоевит и поврзан со лепило. Ова го произлегува производот чиј квалитет е контролиран и залепената ламела дрво се произведува чија кратенка е BSH. Кои се GSH призмите? Најголемата предност е голем капацитет на товар со мала тежина. Површината на таквите BSH призми е висок квалитет и изгледот е многу убаво и изгледа привлечно. Таквите BSH призми се многу стабилни и има повеќе дрвени призми и пукнатини и пукнатини се минимални. Овој материјал е дури и природен и обновлив извор. БХС призмата е исто така стабилна во случај на пожар, дури и термички отпор се дава поголем отколку на челик. Таквите BHS призми може да се користат, на пример, во изградбата на разни белведер, засолништа за автомобили или пергола. Самите BSH призми се користат и во голема популарност ако сакате да имате зрак во вашиот дом, бидејќи е планирано и работено, така што неверојатно одговара на внатрешноста на куќата. Овие призми, исто така, ги исполнуваат најсложените барања за квалитет, сила и капацитет на товар. Каде ги користат призмите насекаде? Призмите користат како столари. Овие призми се користат во изградбата на нови домашни структури кои сега често се изградени дрвени. Превозниците ги користат призмите дури и кога градат нов покрив на т.н. грмушка, кога треба да создадат нов солиден дизајн за нов покрив за да ни служат што е можно подолго. Кафет призмите може да се купат веќе третирани со премази против шумски штетници, габи, габи или чудо. Морско дрво сè уште впива во серијата во посебно решение. Призмите се користат и во изградбата на разни белведер, засолништа, куќи за кучиња ... Како е произведе таква призма? Призма се произведува со обработка на живо дрво на голема пила. Призмата е или залепена или не леплива. Но, залепената призма се користи почесто поради тоа што е еднаква и цврста. Сврзните призми се направени од ламела кои се држат со силен лепило и под притисок се поединечно поврзани едни со други. Што е Еврохранол и за што се користи? Еврохранол е призма чии димензии мора да се усогласат со европските регулативи и стандарди. Таквите призми се произведуваат со подобрување на три или повеќе ламела со вода издржливо лепило. Еуроханол е произведен од евра отворена или внатрешна или надворешна врата. Ламели за овој Еврохранол се лишени од сите шуми за да се обезбеди најдолг живот на еврозоните и вратите. Како ми носителска призма? Призмата може да ви даде производител или со свој автомобил или мора да го решите превозот на свој. Призмата може да се сече на различни должини, максимум и 20 m. Сепак, тие најчесто се произведуваат со должина од 13 метри. Оваа должина ќе оди во приколката за камиони. Ова ги зема призмите за долг максимум од 13,6 м. Ако производителот нема автомобил, контактирајте со специјалист за транспорт на такви стоки. Сепак, внимавајте на рамнотежата. Камионот зема максимум 24 тони. Имајте го на ум за да избегнете можни петли за застојот на автомобилот. Ако не дозволите превоз на камион со полуприколка, нарачка или добијте помал автомобил и призма да се намали пократки должини. Но, ако навистина ви е потребна призма од 13 метри, можете да го поврзете со вашата форма. Оваа техника се нарекува Squint. Што е залепено дрво? Залепеното дрво е исто како градежната работа на призмата. Залепено дрво со изглед се приближува природната состојба на дрво. Одборот се состои од залепени плочи од цврсто дрво. Благодарение на ламинираното сврзување, таквата плоча е постабилна и поотпорна од онаа на природно растечкото дрво. На пример, залепеното дрво се користи за производство на мебел, за домашни мајстори ... Сепак, залепеното дрво може да има различна цврстина. Тоа зависи од тоа дали е произведено од вистинско дрво / призма или дрвен отпад, како што е дрвена пилевина. Залепено дрво се појавува со притискање и под притисок. Залепената табла е несоодветна и шал Каков вид на залепено дрво знаеме? OSB плоча OSB плочата е таква чинија која содржи повеќе од 90% од дрво ориентирана во три насоки и ние исто така нè познаваме како одбор за честички. Се произведува од бор и има многу добри технички параметри. Особено, тоа добива преку фактот дека дрвната маса се меша со парафинска емулзија и синтетичка смола во машини за притискање. Тоа главно се користи во градежништвото и знаеме повеќе видови. Тие се истакнуваат врз основа на дебелина и густина. Денес, OSB одбори исто така се користат во изградбата на ниско-енергетски куќи погодни за пасивно домување. Иверица одбори Одборот за честички е поделен на ламинат и суровини. Сурови честички одбори се изработени од квалитетни суровини и се погодни за делови за мебел, партиции, основни подлоги или сендвич панели. Ламинатните плочи се користат во производството на мебел, киосци. Нивната површина е мазна и модифицирана. Овие одбори можат да го прилагодат дизајнот затоа што имаат голем број на декори и бои. Нивните придобивки вклучуваат ниска цена, долга издржливост и адаптација кон тековниот тренд. Бидејќи овие плочи имаат површина преклопени од врвот и на дното, така што нивните рабови се голи. Ламинирачките ленти се користат за покривање на нивното преклопување, тие се применуваат само по намалување на точните димензии кои земаат табели. Шалови. Тие се солидни и стабилни масивни залепени еднослојни плочи. Овие одбори се направени од највисок квалитет на природно дрво. Од овие зглобови се произведени висококвалитетни мебел, скали, парапети или работни плочи. Гориво дрвени брикети. Брикети се произведуваат од отпад што се појавува кога се сече дрво на пили. Тоа е одлично што тие измислиле систем кој му помага на овој отпад не фрлаат. Брикети се јавуваат во машина под силен притисок каде што малата пилевина се комбинира заедно. Потоа, Балија и продаваат. Брикерите се користат во куќи кои се стекнуваат со дрво. Значи дрвен отпад најде нивна употреба и ги извлекува нашите куќи.