Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Куќишта и Покривки за Базен
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на покривот на базенот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за да ги насочите, составите и консолидирате поединечните сектори. Цената на капакот за базен обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: пост-гарантна услуга, систем за прицврстување обезбеден од еден од нашите 20.404 експерти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Стојат и затворете го независниот отворен базен Изградбата на отворен базен е секогаш поекономична. Исто така, по додавањето на покриви, трошоците ќе бидат многу пониски отколку во случај на еквивалентен затворен базен. Отворени базени се поевтини за одржување, особено кога ќе ги земете предвид вкупните трошоци за енергија. Отворен базени, исто така, може природно вентилација. Ова е корисно во отстранувањето на штетните хемикалии од воздух, на пример хлор. Неточни вентилирани затворени базени ги изложуваат овие штетни ефекти. Додадено покриви ви овозможува да го користите вашиот отворен базен во текот на годината. Постојат многу видови на покриви отворени базени. Тие можат да бидат фиксни, стигнатни и отстранливи капаци. Тие можат да бидат направени од решетка, стакло или ткаенина. И постојат добри, подобри и најдобри опции. Надувување "Меурчиња" или купола базен се примери на добри избори и обично вреди 5.000 долари. Тие можат да понудат некоја временска заштита и да помогнат да се спречи пенетрација на нечистотиите на вашиот базен. Подобри опции вклучуваат тубуларни, рамки и крпа структури. Овде можете да потрошите 15-25.000 долари и да добиете подобра заштита и можеби дури и придобивките од заштитата на приватноста. Најдоброто решение е бесплатни структури кои може да вклучуваат повлекување базен покриви. Тие можат да чинат 60.000 долари и повеќе, но тие можат да ги понудат сите придобивки од затворен базен додека обезбедување на искуство од престој во природата. Целосно упатство Стилови и моделите на базен снимки Разни поликарбонатни покривни профили за базени Ние користиме силни и издржливи материјали за сите наши базени покриви. Тоа е затоа што овој уред е дизајниран за неповолни временски услови и климатски услови, на пример за места кои доживуваат силен ветер (до 230 km / h). Се разбира, тие исто така издржуваат голем оптоварување на снег - 900 кг на 1,5 м. Ова е разновидни покривни структури кои вклучуваат: Екструдиран алуминиум - користејќи алуминиум е направен од целата базен кроводна структура Масивен поликарбонат лист - како примарен материјал за застаклување со одлични физички и хемиски својства За нашите застаклучки материјали ние користиме поликарбонат плоча - одлични цврсти поликарбонатни плочи. Како што ќе продолжите да читате во оваа статија, сите овие покриви се дизајнирани за максимални перформанси дури и во неповолни временски услови. Дизајни им овозможуваат да додадат убавина во надворешните простории за живеење. Има многу многу дизајн на базен покриви. Тоа е до вас да го изберете оној кој ги исполнува вашите барања. Различни стилови на поликарбонатни стилови покриви базени За кој дизајн одлучувате? Тоа е до вас да изберете. Ние ќе ви помогнеме да одлучите. Запомнете дека сите базени покривни дизајни се совпаѓаат со прописи и стандарди за покриви. Ова осигурува дека покривот на базенот е навистина безбеден. Помеѓу најчестите форми и обрасци на базени покриви вклучуваат: Рамен дизајн на покривот Ние го сметаме за традиционален дизајн. Повеќето луѓе јасно не им се допаѓа базен покрив со рамен покрив. Во принцип, целата покривка има форма на квадрат или правоаголник. Покривот и ѕидовите претежно агол на животни 90 степени. Таа е направена од поликарбонат и екструдирани алуминиумски шипки. Главните недостатоци на рамни покривни структури се: Тие не се многу атрактивни - тоа е една од главните причини зошто луѓето го избегнуваат. Водата се акумулира на површината, бидејќи не постои градиент што ќе им овозможи на водите. Затоа снегот не предизвикува површина, што ја зголемува веројатноста за колапс на покривот. Ова се некои од причините зошто овој тип на покрив не се препорачува. Според сите, повеќето луѓе ги обновиле рамен покриви за други дизајни. Дизајн на коси покрив Ова е рамен дизајн на покривот со мала падина. Се чини дека овие предлози се обидуваат да ги отстранат некои од недостатоците на покриви со рамен покрив базен. Оваа конструкција е таква што покривот на животното од едната страна со агол на ѕид помал од 90 степени и на спротивниот крај со агол поголем од 90 степени. Највпечатливите, преклопени обрасци вода забави од покривот. Затоа, овој покрив не е изложен на висок товар. Сепак, повеќето луѓе не го сакаат овој вид покрив покрив, бидејќи не е атрактивен. Сепак, тоа е едноставен дизајн кој ги гарантира сите придобивки од кровните базени од поликарбонат. Овие покривни дизајни се чести во базените кои се во близина на главната зграда. Затоа, еден крај на покривот на покривот е прикачен на главната зграда. Дизајн на бензински покрив за базен покриви Ова е уште еден омилен дизајн на покривот на повеќето базени покриви. За разлика од претходните две, повеќето сопственици на куќи како овој дизајн, особено за покривот со висок профил. Тоа е место каде што двете наведнати страни на базенот покриваат се среќаваат на покривот гребен. Така, е направен крајниот ѕид со триаголни екстензии. Можете да одлучите за еден седловен покрив или повеќе дизајни кои спиеле едни со други. Тоа зависи од тоа дали ви е потребен цврст или повлечен базен покрив. Комплетните покривни покривки за базени покрива Ова е уште еден заеднички тип на покривна структура. Базенот покриви обично има полукружна форма. Процесот на одржување и инсталацијата е едноставен. Дизајнот на куполата е исто така достапен во различни конфигурации. Можете исто така да побарате прилагоден дизајн. Базен со полукружен капак Можете да нарачате базен со низок или висок профил. Сепак, покривот со висок базен е секогаш најдобар. Тоа ви обезбедува доволно простор за интегрирање на сите други предмети кои помагаат да се декорира базенот покриви. Базенот покриви е дизајниран со закривени алуминиумски прачки и поликарбонатни покриви. Дизајн на манзард капак Ако не сакате покривот на пилешкиот базен, подобар избор, исто така, може да биде манзард дизајн на покритие. Формата Манзард има заострена предност која формира повеќе од 90 степени со спротивни ѕидови. Наклоните партии не формираат заеднички во центарот на покривот како во случај на заштита на предлози. Наместо тоа, двете наведнати страни се споени со рамна површина како што гледате подолу. Тоа му дава уникатен изглед и дизајн што го прави вашиот отворен базен жив и забавен. Заклучок Како што можете да видите, толку многу стилови и кровни дизајни се достапни за покривање на вашиот базен. Можете да одлучите да Манзард, ќебе, рамен или аголен дизајн. Покрај тоа, можете исто така да изберете прилагодени форми.