Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Косење Трева, Тревник
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за косење на терен? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за косење трева, кастрење, плевене. Трошоците за одржување на тревникот обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: бензинска косилка за трева, секачи, подлога за сеење трева обезбедена од еден од нашите 13.063 градинари во категоријата.

Исто така види:Цени
Кои услуги косење тревник можам да нарачам?
Редовна трева косење
За да се постигне квалитетен тревник е идеална неделна или двенеделна тревник. Косење тревник треба редовно да се прави во текот на периодот на раст од пролет до есен, од април / мај до октомври во зависност од времето. Оптимална фреквенција на косење на конвенционален тревник обично 1 x во рок од една недела, декоративен тревник 2 x во рок од една недела. Ако не го одморите тревникот редовно, неговиот квалитет се влошува и последователното косење е повеќе предизвикувачки и орев. Незавижен, неодржтниот тревник привлекува штетници и инсекти, па чувајте го во препорачаната висина. Нашите услуги вклучуваат редовно косење не повеќе од 1/3 од неговата должина, отстранување на плевел и трева остатоци, третирање на работ тревник. Можете да користите органски остатоци како прекривка или компост. Ако е потребен тревник, можете да резервирате услуга за вршењето, аерација и градинарски тревник за отстранување на мртвите делови од него. Ние исто така нудиме услуга за отпорност на отпад од градината од која се создава компост. Алтернативно, компостирањето може да се постави со вас.
За еднократна употреба трева
Најдете некој кој ќе ви помогне со еден косење тревник е покомплицирано од наоѓање на лице на редовно - периодично косење и таквото косење е многу често поскапо. Ние ќе ви помогнеме да најдете некој кој ќе ви обезбеди квалитетни услуги по разумна цена. Ако немате време, нарачајте ја работата преку Wilio.
Најчесто поставувани прашања
Зошто нарачувате косење тревник во вас во близина на Wilio?
Ако немате алатки и време за да го косите тревникот или немате време или трпеливост, можете да обезбедите сигурно косење тревник во близина на Wilio. Ако ја напуштите оваа задача на нашите експерти, ќе имате поздрава почва и позелен тревник без ваш напор. Бидејќи нашите работници знаат сите видови на алатки и градина техники, работата може да направи ефикасно и побрзо од себе. На тревник професионалци косење на идеална висина и на тој начин ќе се обезбеди неговиот здрав раст. Искористете ги предностите на експертизата на нашите Wilio Gardengers за да постигнете оптимална густина на тревник, нејзиниот подобар изглед што можете да го пофалите вашето семејство и пријатели! Само на нашата страница, наведете каков тип на тревник ќе ви биде потребен кога и каде ви треба (време и косење). Можете да споменете што треба да се намали големата површина и да чекаат за договори од локалните хортикултури.
Кои се придобивките од косењето тревник за експерт во споредба со тоа што ќе го сторам тоа сам?
Косење тревник е задача одземаат многу време која бара правилни вештини и знаења што треба да се направат точни и навремено. Ќе се избегне таков хаос и потенцијални несреќи кои можат да се појават во неправилно ракување со алатки или градина технологија. Покрај тоа, ако можете да најдете редовно косење тревник, LoadCare е постојано обезбедена за време на вашето работно време или вашето отсуство.
Кога треба да го копам тревникот и колку пати?
Третот е потребен редовно и постепено - секогаш максимум 1/3 од должината на тревата, инаку ризикувате да го влошите нејзината состојба. Висината на косење зависи од она што тревникот дома сте - од треви. Погодна висина на косење косење која најчесто се користи за 3-5 см. Косење под 3 см такви тревни оштетувања.
Дали морам да го копам тревникот преку Wilio за да ги обезбедиме сопствените алатки / градинарски технологии?
Можете да ако имате алатки за градинарство и косење дома. Службата за косење тревник бара косилка за трева, трева, ножици за трева, а исто така и носерија за отстранување на косената трева. Потребна е корпа за бензин со корпа за возење и собирање за косење голема градина и забрзување. Ако сакате да избегнете било каков проблем во косење тревник, побарајте Wilio хортикултура и испорака на градина технологија на одредено место.
Колку долго обично го зема косењето на тревникот?
Тоа зависи од големината на вашиот тревник, како и од достапните градинарски техники. Службата за косење на тревникот на помала површина на тревникот (до 200m2) е помалку од еден час ако го изведе квалификуваниот градинар. За поголеми градински површини може да биде неколку часа. Кога користите градинарски трактори, времето за косење ќе биде пократко. Овие временски проценки не го вклучуваат работ на работ на тревникот околу тротоарите, цветни леи и други потребни услуги за нега на услуги.
Може ли Wilio, исто така, со поправка на мојата косилка?
Да! Ако вашата косилка кога косењето одеднаш ги изгуби перформансите или се јавува друг технички проблем, го провери и поправил експертите на косилките. Една од нашите услуги е исто така сервис, поправка, резервни делови и напојување.
Кои други услуги за нега на тревник можам да резервирам преку Wilio?
Редовното косење пасишта е основа, но тоа не е доволно за да се постигне неговиот прекрасен изглед. Во прилог на косење на тревникот, ние исто така обезбеди целосна грижа за тревникот кој вклучува на пр. Управување со ѓубрива и ѓубрива, наводнување, вертикално, служење на голи градови, отстранување на плевелот, несакани близначки растенија, габични заболувања и мувла. Ако треба да поставите нов тревник, тепих на тревник, ние ќе ви најдеме експерт кој ќе го стори тоа за вас.
Што вклучува косење тревник услуги?
Целта на нашите услуги за косење на тревникот е да ја одржувате тревната состојба во вистинската висина и да постигнете дека вашиот тревник е убав, зелен, свеж и изгледаше совршено. Можете да ни резервирате на еднократно косење или редовно неделно косење од пролет до есен. Благодарение на вистинската алатка и искуства, нашите косење експерти можат да се справат со пократко време и со подобар квалитет.
Корисни информацииШто треба да знаете
Што вклучуваат услуги за нега на тревник? Услугите за нега на тревникот можат да вклучуваат трева, редовно косење, намалување на градежната маргина, обликување на украсни растенија и се што е потребно за одржувана градина. Намалување на тревникот - овој процес на тревник е естетски и му помага на тревникот да изгледа уредено. Исто така, го спречува тревникот да ги погоди вашите цвеќиња и други градинарски елементи. Arraying на трева - помага да се промовира свеж тревник во текот на целата година. Пролет тревник оплодување - Ние користиме високо азотно ѓубриво кое е најосновна состојка во исхраната на тревниците. Пролет оплодување на вашиот тревник Ние обезбедуваме здрав раст, темно зелено боење, отпорност на штетници и мов во текот на целата сезона и тревник ние ќе се збогатат за одредени хранливи материи. Оплодувањето не е направено исклучиво во пролетта за да се избегнат несакани последици предизвикани од топло и суво време; Ние исто така препорачуваме оплодување кон крајот на летото. Фертилизацијата на крајот на сезоната е соодветно ѓубриво со повисока содржина на калиум за успешно да го помине тревникот. Не се дозволени плевели за репрезентативен тревник - секој несакан раст ќе биде соодветно решен. Успешната услуга на тревникот значи отстранување на сите плевели кои ја спречуваат апсорпцијата на хранливи материи на вашиот тревник. Што добивате како клиент кога ќе одлучите да се грижите за вашиот тревник? Можете да го користите тимот на лице место и да побара од него да советува за грижата за тревниците за понатамошно одржување. Професионалци сакаат да ви помогнат. Нашата пракса покажа дека различни тревници бараат различен третман. Ако не само што сакате да ковате трева со нас, ние ќе подготвиме план за третман базиран на прилагодување врз основа на уникатните потреби на вашиот тревник. Тоа дури може да започне од темелите кога било кој несакан раст е целосно отстранет и ќе биде поставен сосема нов тревник. Можете исто така да нарачате редовно косење тревник и ние ќе ја донесеме целата потребна опрема. Ние користиме модерни бензин / моторни косилки и електрична енергија не е потребна од ваша страна. Најчесто поставувани прашања: П: Кој можам да разговарам ако треба да го променам датумот на имплементација? Одговор: Краен рок и време на услугите што се залагате директно со избраниот провајдер. Едноставно напишете го за вашата потреба да преведете услуга на друг термин и да потврдите со него. П: Дали ги доставувате сите потребни услуги за тревникот? Одговор: Да, Wilio професионалци знаат дека сите услуги за нега на тревник ги имаат сите потребни опрема и алатки. П: Дали вршите редовна косечка трева? Одговор: Да, само стави на Wilio за да влезе во побарувачката отколку често косење трева што ви е потребна, и ќе ве контактира во косење експерти. Прашање: Дали морам да бидам дома за време на реализацијата на услугата? Одговор: Не, не мора. Сепак, мора да ви обезбедиме пристап до областите каде што работата треба да биде обезбедена од вашиот избран снабдувач. П: Дали треба да обезбедам паркинг? О: Да, поради целата опрема што ја донесуваме, мораме да паркираме во близина на вашиот објект. П: Колку услугата за косење чини тревникот? О: Цената на коси тревникот варира во зависност од локацијата, големината на тревникот и потребните процедури. Часот за косење стои помеѓу 6-10 евра во зависност од споменатите фактори. Прашање: Кога треба да се одвива последната косење трева во годината? Одговор: Последното косење е направено кога тревата повеќе не покажува зголемување на биохум. Според времето, последното косење тревник треба да биде на крајот на октомври. Ако постои поволен есенски период, или во нашите најтопли услови, ние исто така можеме да го завршиме дури и во почетокот на ноември. Прашање: Кога законот треба да биде косено прв пат во годината? Одговор: Кога температурите чекор над 5 степени Целзиусови, тревата значително ќе ја зголеми стапката на раст, од крајот на април / почетокот на мај. Висината на косењето е многу важна. Прашање: Доса, исто така, висока трева? Одговор: Да, Wilio професионалци знаат и висока трева. Прво ќе ја пресече тревата од 1/3, а потоа постепено до саканата висина. П: Дали дури и советувајте со мов? Одговор: Да, Wilio професионалци знаат дури и со секој несакан плевел и мов. П: Можете ли да го косите тревникот кога врне? Одговор: За жал не го правиме тоа.