Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Хидроизолација на Рамен Покрив
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на хидроизолација на рамен покрив? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за примена на пенетрација, лепење на хидроизолација. Цената на изолацијата на покривот од влага обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: силиконски заптив, малтер за спојување, заптивка за полнење, што ќе ги обезбеди еден од нашите 22.946 градители во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Може ли да имам покрив за да го поправам или да ви треба нов нов? Тоа навистина зависи од возраста на покривот и целокупната штета. Ако само малку и истекување на куќата не се големи, тоа не е нужно е потребна комплетна покривна замена. Благодарение на денешните современи производи, овие помали поправки се достапни за повеќето сопственици на куќи. Дури и таквите помали поправки се квалитетни, издржливи и барем тие ќе завршат додека не одлучите што точно и кои материјали ги давате за да направите целосна поправка. ПОПРАВКА Иако треба да ја поправите целата површина која бара хидроизолација, некои од најквалитетните производи се лесни за аплицирање и се замислени како долгорочно решение. Некои производи можат да бидат насликани практично на било која површина на рамен покрив и исто така се отпорни и квалитет што е покриен со петнаесетгодишниот гарантен период. Рамен покрив - изолација Значи, кога ќе ви треба нов покрив? За да ги подобрите изолационите својства на вашиот рамен покрив, можеби ќе сакате да размислите за повторно покриви. Дополнителната изолација ќе ја заштити внатрешната просторија од кондензација на влага и може да ги намали вашите сметки за греење на долг рок. Меѓутоа, ако сакате да ја промените употребата на својот рамен покрив, на пример со својата трансформација на балкон или покривна градина, до целокупното прилагодување на покривот со користење на нова структура може да направи доволно покрив доволно за да ја одржи тежината на вашите гости на очекувано скара или забави на покривот. Како да најдете каде се рамни покриви. Ако треба да му дадете кофа секогаш кога врне, на сосема еднакво место, ќе сакате да дознаете каде покривот е оштетен. Пронајдете извор на пенетрација на вода преку рамен покрив може да биде напорен. Често не успевате, затоа е неопходно и истражување во куќата. Користете го мерот за мерење на растојанието од просторот на суспензијата во таванот до најблискиот ѕид. Потоа се искачи на покривот и измерете го истото растојание. Ова треба да ве води директно до местото на проблемот. Како да го проверите рамен покрив? Ако се сомневате во вашиот рамен покрив (и, се разбира, имате проблем со хидроизолација, ќе мора да излезете за самиот покрив. Но, што би внимавало? Следете ги овие совети за да знаете што треба да се фокусирате. 1. Бидете безбедни Осигурајте се дека е сосема безбеден пред секоја контрола на рамен покрив. Ве молиме јавете се на експерт ако не сте сигурни. Ако треба да користите скала, осигурајте се дека е добро фиксна и во случај на сомневање за неговата држава не го внесуваат дури и на самиот покрив. Ако покривот во моментов нема површина која не се лизга, запомнете дека исто така може да биде многу лизгава и можеби ќе треба да користите привремени одбори за да прошетате. 2. Следете го десно Изведете рамен покрив по дождот. Тоа ќе ви помогне да ги видите сите проблематични области. Означете ги и означете ги местата за кои мислите дека предизвикувате (или може да предизвикате неплетници во иднина). 3. Проверете го системот за капење Понекогаш изгледа како рамен покрив всушност проблем поврзан со стреата, па затоа треба да проверите дали вашите олуци, канализација и целиот систем за одвод без нечистотија. 4. Бидете свесни за кои проблеми треба да бидат внимателни По проверка на стреата, време е да се погледне на површината на рамен покрив. Вреди да се види за меурчиња, барии со вода или видлива штета. Можете да најдете дека облогата испукани и создадени шема која изгледа како кожата на алигатор. Тоа е заедничка состојба предизвикана од изложеност на сонце и прекумерна влага. Ако оваа држава е речиси непрекинато, ова може да резултира со распаѓање на целата хидроизолација, а со тоа и сериозни проблеми. Совети за да се избегне уништување на рамен покрив Кога станува збор за рамен покриви, превенцијата е секогаш подобра од подоцнежната поправка. Така, лекувате малку проблеми пред да се претворат големи и скапи. Обидете се да го проверите покривот двапати годишно. Најдобри месеци за проверка и одржување се март и ноември. Пред зимата дури и по него. Ако вашиот покрив не е дизајниран, така што може редовно да одите на него, ограничете го пристапот до него само за потребното време. Ако треба да одите по него, користете привремени одбори. Снимете ја големината и положбата на какви било меурчиња или локви за да знаете дали некој од овие проблеми се влошува. Ќе ги проверите дури и најмалите детали, забележете ги зглобовите и да истражувате дали вашиот покрив не поставува и не. И на крајот го чуваат вашиот покрив чист. Секоја акумулација на мов или други нечистотии може да придонесе за притворање на влага што може да доведе до оштетување на водоотпорна мембрана и целата изолација. Како да дознаете што предизвикува проблем? Дали сте виделе нешто на вашиот рамен покрив и не знаете што е тоа? Ние ќе ви помогнеме да ги идентификувате некои заеднички проблеми на проблемите и да ви дадете совети што треба да ги направите. Меурчиња. Дали сте забележале воздушни меури на вашиот рамен покрив? Сепак, и покрај нивниот изглед, навистина е најдобро да ги оставите во собата. Особено ако тие се уште непроменети. Ако тие случајно пукнати, отсечени парчиња оштетен материјал на рабовите. Исчистете го местото, земете ја хидроизолационата лента, бидете добро, примени на погодената локација и прашина изгори добро или ролери. Алтернативно, можете исто така да користите изолација на течности. Осигурајте се дека оштетената област е добро покриена. Млак. Постои овој обичен проблем со рамни покриви. Ништо не може ништо да значи, но времето може да предизвика стрес на мембраната и да доведе до неуспех и упад влага и истекување во куќата. За да го избегнете ова, чувајте ги стреата чисти, така што водата може брзо да тече. Стегање. Ако вашиот рамен покрив почнува да изгледа како алигатор на кожата, битуменски слој поради влага, топлина, зима, нечистотија, сончева светлина и сите можни фактори напукнати. Конечно, целата корумпирана, стуткана и испукани површински паузи и внатрешно пробиваат влага. Без разлика дали избирате да ја поправите или севкупната размена на хидроизолација или еднаква на целиот покрив, сметајте дека оваа работа треба да ја спроведуваат професионалци. Изолацијата на квалитетот ќе ви овозможи домување во сува и чиста куќа без мувла и непотребни дамки на покривот, со што не ве заштитувам не само вие туку и вашиот имот.