Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Хидроизолација на Бањи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на хидроизолација на бањи? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за пенетрација, хидроизолационо лепило и висококвалитетно лепило за плочки. Цената на изолацијата за простории со висока влажност обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: заптивната смеса за полнење, заптивната лента за заптивање на споеви, силиконски заптив, малтер за спојници, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 26.163 градители во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Бања хидроизолација. По завршувањето на гипс картон и внатрешниот ѕид и тавани, време е да се одговори на изолацијата на просториите во бањата, перална и кујна. Се разбира, подрумите мора да бидат изолирани, но ова веќе треба да заврши. Зошто е толку важно водоотпорно? Правилната хидроизолација на влажни простории е апсолутно неопходно - истекувањето на вода во подови и ѕидови може многу лесно да се уништат и да предизвика непристојна штета на куќата. Најлошото на овој вид штета е дека вообичаено не сте свесни дека тоа се случува. Ќе го најдете кога оштетувањето на должност е неповратно. Може ли да направам водоотпорност сам? Се разбира, постојат можностите за домашни мајстори, а во оваа област. Ако правите своја хидроизолација, треба да се направи во согласност со стандардите и со одредени стандарди. Понатаму, ќе треба да го земете предвид фактот дека тоа може да влијае на какви било барања за осигурување или гаранции. Тоа може да се случи дека во случај на осигурен настан, друштвото за осигурување нема да ви ги даде сите трошоци додека не се лекувате од специјализирана компанија. Хидроизолација е еден од деловите на вашата куќа што треба да направите безусловно за да избегнете сериозно оштетување на водата и влажноста. Како е хидроизолација? Во суштина, хидроизолација може да биде распоредување на течен гумен слој на области кои најверојатно ќе дојдат во контакт со вода за да формираат "запечатен" регион. Целта е да се задржи целата вода што може да врши (на пример, неточни или протекуваат водени делови) да не предизвикаат никаква штета. Рабовите и аглите прво мора да бидат запечатени со запечатувачка маса која не му наштети на хидроизолациониот слој. Исто така, овие врски се користат од страна на полиестерска ткаенина за да формираат флексибилни зглобови, а исто така помага да се оддели водоотпорна мембрана на изложени места, така што помалите движења во зградата за време на изолациониот слој не го уништиле изолациониот слој. Околу трансфери преку хидроизолационен слој (гранки, спојки и канализација) исто така е соодветно да се продолжи и. Водонепропустливото слој обично се применува под работ на полиестерската ткаенина за да се осигура дека целосно апсорбира и да се обезбеди негово правилно адхезија на ѕидот или подот. Слој потоа се влече со ѕид и подот. Општо земено, се користат два слоја, втората се применува по вистинските агли на првиот (ако првиот слој се валани вертикално, вториот слој се валани хоризонтално). Каде е потребна хидроизолација? Хидроизолација е генерално неопходно насекаде каде што е излезот на водата. Вклучува: • туш куќишта, • Спа области • Бањи генерално (во зависност од употребените други материјали) • на бизнис, • влажни области во кујни, • Околу сите поминувања во областите за хидроизолација (на пример, рапи, канализација). Кои високи и широки ѕидови и подови треба да изолираат, тоа е многу зависно од она што е хидрозалогијата и од други материјали кои се користат во оваа област. На пример, туш куќишта обично бараат водоотпорност до 1.800 mm. Колку е далеку по ѕидовите и порите, хидроизолациониот филм мора да го надмине, ќе зависи од нештата како: • големина А. • Затворање на туш аголот. Материјалите што се користат во подот на бањата, исто така, ќе играат улога во она што е важно за хидроизолација. Некои такви материјали веќе можат да го понудат волуменот на вода (специјална кошула, поплочување). Меѓутоа, ако материјал базиран на дрво (иверица или честички) се користи на подот во бањата или во друга соба, ќе треба да ја обезбедите оваа соба со хидроизолација целосно од основата. Како се складираат тротоарите? По инсталирањето на хидроизолациониот слој и по неколку дена наменети за лекување или сушење, можете да пристапите до тротоарот каде што е потребно. Прескокнете простор дизајниран за да поставите туш агол. Под аголот обично не го користи тротоарот. Инсталирањето на асфалтирање не е премногу предизвикувачки процес, но има неколку фази. Ние претпоставуваме дека веќе избрани плочки. Многу е веројатно дека користите различни стилови на поплочување врз основа на подот и ѕидовите според она што го обезбедува големиот анти-лизгање. Моделот кој е на нив е веќе даден. Тоа значи дека е неопходно да се одлучи каде се поставени првите парчиња и како да се усогласат со зглобовите помеѓу подови и ѕидови. Веќе сте биле плочки како што е потребно за да се вклопите каде припаѓа. Потоа, внимателно се населува тенок солиден малтер (или плочки) и плочки. Користете ја изобилци остави празнини за инјектирање што ќе биде потребно меѓу нив. Плочките им е дозволено да лекуваат околу еден ден. Тоа е особено важно за плочки на подот што мора да има многу поголема тежина. Растојадувачите помеѓу плочките се отстрануваат и материјата за инјектирање се користи за завршување на просторите помеѓу плочките. Останатите инјекции и остатоци од малтер и лепила се чистат и му е дозволено да се зацврсти.