Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Камен Под
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поплочување на камен? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во дизајнот и изработката на камени поплочување, поправка и полнење на делови што недостасуваат. Цената на камениот под обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: консултации и поправки обезбедени од еден од нашите 24.203 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Природни камени подови Меѓу подот материјали не е повеќе елегантен и луксузен од природен камен. Терминот "природен камен" се однесува на камењата што произлегуваат од природата кои се контрастни со било какви синтетички или вештачки произведени камени производи. Помеѓу нормалните природни камења што се користат за тротоарите вклучуваат чеша, мермер, варовник, травертин, гранит и песочник - секој од нив има малку различни својства, а исто така важи и за подови направени. Важно е да се разберат својствата на секој тип на камена кат плочка што планирате да пливаат за да видите дали е погоден за одредено место. Треба да се земат предвид неколку општи фактори кога купувате плочки од природен камен. Апсорпциски рејтинг Се однесува на она што порозна е даден материјал. Колку повеќе, толку повеќе склони камен за следење. Апсорбираниот камен, исто така, може да биде подложен на оштетување на пукање ако е подложен на мраз. Природните камења се многу различни со неговата способност за брзина и апсорпција, песочниот камен е најнегативен и гранит најпропустлив за апсорпција на вода. Нивото на апсорпција е една од работите што треба да ги запомниме при изборот на поплочување од природен камен. Природниот камен со најголема апсорпција и плочки направени од него не треба да се користи во било која влажна средина. Сепак, тие генерално се сметаат за соодветни за внатрешна употреба. Средно апсорпција има помалку способност за апсорпција, затоа се повеќе изложени на влијанието на течноста и бараат поголемо внимание на одржувањето. Тие се погодни за внатрешни, но исто така и за надворешна употреба со ниско и умерено работење. Непропустните материјали се отпорни на апсорпција на течности и затоа ќе бидат полесни за одржување. Тие често се користат во комерцијални простори. Песочникот е генерално најпопусен материјал од природен камен. Травертин, варовник и чеша имаат средна апсорпливост, додека гранитот е релативно водоотпорен. Полирани материјали, исто така, апсорбираат помалку вода отколку раселени. Некои трговци користат систем за класификација за да го проценат квалитетот на материјалот. Ова може да се однесува на големината, обликот и дебелината на плочката, како и состојбата на неговата површина. Повеќето системи за класификација имаат три нивоа на квалитет: Чекор 1 се однесува на висококвалитетни и унифицирани материјали. Фаза 2 се состои од материјали со помали грешки, како што се чипс, гребнатини или неправилни површини. Материјалите од класа 3 имаат големи грешки во големина, облик, површина или chaps, поради она што се погодни само како акценти или во одредени рустикални декоративни апликации. Коефициент на Тренција. Тоа дава каква лизгава се различни материјали. Колку е поголем коефициентот, побезбедното ќе троши. Овој фактор е особено важен во влажните средини, како што се бањи и кујна, како и во комерцијални простори со висока операција. Некои природни камени послојни материјали се посоодветни за надворешна употреба од другите. Многу од горенаведените фактори ќе одредат дали материјалот треба да се користи во хонорарни средини. Поплочувањето на абсорбентата ќе биде изложен на обоени со нечистотија и кисели дождови, како и напукнување кога се замрзнува и се протега. Камењата со низок коефициент на триење исто така ќе бидат ризик од лизгање за време на дожд и моторни возила. Материјалите за природен камен се формираат под темелите и често содржат различни елементи. Понекогаш железото е присутно во овие материјали кои можат да бидат јасно црвени или килибарни нијанси на камената површина. Проблемот во надворешната средина е дека овие песни на железо може да оксидираат, што значи дека тротоарот ќе изгледа како 'рѓосан. Ова може да предизвика целото тротоар да биде генерирано од време. Предности на користење на природни камени подови Постојат многу естетски и практични причини зошто подови можат да бидат добар избор. Секое парче камен е уникатно создавање на земјата, со што секоја кат апликација е уникатна. Секој кат на кој се користи може да се разликува од другите. Својствата на каменот што доаѓаат од планините можат да дадат директна и вечна врска со природниот свет. Вештачки градежни материјали како што се способноста немаат. Камените плочки се природни, непотребни и еколошки парчиња. Купувањето камења кои биле извлечени локално може да го намалат влијанието врз животната средина врз животната средина. Недостатоци на користење на подови од природен камен Со исклучок на гранит и чеша има доволно природен камен и редовно да ги заштитува површините за поплочување за да се третираат со подготовка на импрегнирање. Некои полиран материјали, како што е мермер, лесно може да се изгребат. Другите камења се многу кревки и расцепување лесно. Кога купувате кат материјали од природен камен, важно е да се направи истражување и да се разберат својствата на материјалот што го купувате. Дознајте дали е погодно за вашето конкретно место што треба да го покријат и колку ќе бара одржување. Пред да го купите, прашајте го вашиот дилер и темелно го истражувате каменот. Природниот камен е најдобриот избор на сопственици на куќи кои сакаат да ги подобрат своите подови и да ја зголемат вредноста на вашата недвижност. Во изборот, внатрешните преференции, трошоците и предвидената употреба и работењето мора да се земат предвид. Во однос на горенаведеното, постојат пет најдобри опции за природни камени подови. 1. Мермер. Како крал на подови од природен камен е најдобриот избор за сопствениците на куќи кои бараат класици и елеганција. Тоа е скап кат материјал, но изгледот на полиран мермерни подови, особено крем сорти, дефинитивно вреди инвестиција. Сопствениците на куќи кои инсталираат мермерни подови мора да бидат подготвени за одржување, како и одржување на кој било друг вид природен камен. За среќа, благодарение на достапноста на безбедно и погодно за таквите површини како површини. 2. гранит. Овој тип камен често се користи на работните плочи во кујната и купатилото, но исто така е препорачливо како кат материјал во станбени области каде што се очекува интензивна операција. Гранит е потежок и поотпорен од мермер. Исто така е помалку порозна, што значи дека не е такво склони кон боење. Додека најатрактивните мермерни бои се полесни, гранитот изгледа подобро со потемни тонови, особено со црвени и зелени вени. 3. Песочник. Градежни во стариот Рим користеле песочник главно за декоративни внатрешни апликации. Кога го користеа како катна маса, тоа беше обично за разбонски простори кои не беа многу натоварени со одење. Песочниот камен е нежен камен кој бара уште поголема грижа и одржување како мермер. Што се однесува до неговиот изглед, тој е идеален за домови со југозапад и со шпанска колонијална архитектура. 4. Плочки камен. Во минатото најчесто се користи за надворешни подови, како што се околината на базените, сончевите места и градина патеки. Сега дека рустикален изглед стана популарен во однос на внатрешната декорација, се повеќе и повеќе сопственици на куќи избираат плочка камен во кујната, спални во дневната соба. Една од естетските предности на плочката на плочка е тоа што е достапно во асиметрични форми, што значи дека може да се организира во мозаични стилови и да создаде ангажирање на површини на подови. Каменот на плочки изгледа подобро со природен и неполиран изглед. Лесно е да се одржи и генерално достапно. 5. Варовник. Египетските пирамида градители користеле варовник за да ги покријат своите прекрасни дела. Сепак, тие не го знаат заптивната смеса, тие беа достапни до илјадници години подоцна, што резултираше со голема штета и ерозија. Варовник е многу издржлив, но исто така и многу порозен, што значи дека сопствениците на куќата мора да бидат подготвени за чести чистење и запечатување на подни плочки. Некои полесни варовни варијанти изгледаат многу како мермер. За да дознаете повеќе за тоа како да ги исчистите кат од гранит и од природен камен и дали таквите површини се задоволителни и особено погодни за вашето живеалиште, или во околината во која живеете ако веќе сте се осврнувале на тековните внатрешни или надворешни компании Се занимава со производство на камен асфалтирање од природни камења и проверка на сите достапни опции и можни алтернативи.