Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изработка на Мебел
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на производство на мебел? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за визуелизација, производство и монтажа на мебел по нарачка. Цената на мебелот по нарачка обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за транспорт и боење и бојадисување на мебел обезбедени од еден од нашите 17.413 столари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Избор на правото Стол за производство на мебел Мора да размислите за неколку важни прашања при изборот на правото Стол. Во оваа статија ќе ве однесе чекор по чекор. Изберете некој кој има многу специфични искуства. Важно е да одберете трговец кој има доволно искуство со вашите професии. Пособезбедното искуство за тело, толку повеќе е поверојатно дека ќе може брзо и ефикасно да се справи со направените проблеми. Tradesman може да се рекламира како Stollars или Столари или мебел. Иако овие професии се преклопуваат и загрижени особено работат со дрво, постојат разлики. Трговијата традиционално создава дрвени структури на куќа, како што се прозорски рамки, врати и скали и работи надвор од градилиштето. Столар е некој кој ги инсталира овие елементи и работи на нивната поправка и одржување. Столарот обично се смета за поквалификувана улога во работата со фини мебел и други производи од дрво. Многу занаетчии ќе бидат квалификувани како Столари, додека поголемите компании честопати ги користат и двете професии. Tomáš е стоки за 17 години и има повеќе од 220 рејтинзи со позитивни повратни информации. Тоа објаснува: "Некои луѓе го наоѓаат човекот да ги стават своите дрвени подови со намера да ги намалат трошоците за проектот. Сепак, некој кој не е стоки не може да знае колку простор да замине за природна експанзија што се случува, што може да предизвика дополнителни неочекувани проблеми. Објектите, исто така, не треба да разберат како различни услови влијаат на тоа како се поставуваат различни подови. Како дел од сторијата професија, исто така вреди да се најде некој кој има големо искуство за изведување на одреден вид на работа што мислите. Така, на пример со мене - кујна јас навистина не правам посебно. Ова е затоа што сакам да работам од почеток до крај - од првиот момент, кога ќе работам во недвижен имот, јас сум таму до крај. Не ми се допаѓа прескокнување на можностите за работа - чекајќи да испорачаме и опремуваме други работи или да направат други занаети. Сепак, тие се момчиња кои се целосно подготвени за правење кујна - тоа е она што го прават - и јас би рекле дека сигурно знаат што прават и го прават тоа добро ". Добијте бесплатен цитат. Ние ќе ви помогнеме да ги запознаете професионалните столари и стоки во вашето соседство. Во прилог на читање на трговецот за повратни информации wilio ги прочита фотографиите на релевантната работа што ја направиле. Колку што е можно - и особено ако вашата работа е голема или драга - обидете се да разговарате со еден или двајца од нивните претходни клиенти. Добар трговец би сакал да ве контактира со неговите претходни клиенти. Тоа ќе ви помогне да го процените квалитетот на нивната работа. Побарувајќи ги овие клучни прашања, исто така, може да помогне: Дали трговецот ја набљудуваше нивната првична понуда или е цената на одделение? Лесно е да се контактира кога е потребно? Завршил работата во оригиналната временска рамка? Нешто тргна наопаку и како го решил трговецот? Dubal во прилог на работа за заштита на вашиот имот и дали направивте по работа? Побарајте однапред користени материјали. Ако одлучите чија Строла се изнајмува на голем проект (на пример, подот од вашата куќа), бидете сигурни дека сите тие обезбедуваат примероци од материјали кои ги користат за да ги гледаат и да ги закријат. На пример, "масовниот даб" има многу облици, дебелина и бои - и тоа треба да ви помогне да го отфрлите вашиот избор на секој кој планира да заштеди пари со користење на помалку квалитетни материјали. Право на почетокот на процесот вреди да се разговара за тоа кој се користат материјали и од каде се стекнува. Карол, е член на Wilio од 2018 година и има речиси 300 рејтинзи со позитивни повратни информации. Тоа објаснува: "Што се однесува до основните столаризни материјали - како што се дрво -моми дефинитивно треба да ги купат самите или железни производи. Бидејќи квалитетот на нештата во обичната продавница е често минимален. Од друга страна, како што кралар ретко го купи она што го нарекувам "Избор" материјали - декоративни парчиња, како што се завршена кујна опрема и рачки на вратата што секој го гледа. Многу луѓе се многу стил на начин на живот и сакаат да ги натераат да ги добијат сами. Карол е столар за 12 години и има фантастични повратни информации од корисниците на Wilio. Тоа објаснува дека навремено зборување за материјали, исто така, може да заштеди многу пари: "Што се однесува до материјалите, некои луѓе сакаат да купат свој, што е во ред. Сепак, јас секогаш ќе ви предложиме дека ќе го водите разговорот пред да видите што се вашите опции. На пример, секогаш ќе се обидам да ги препорачам најевтините места каде што можете да одите на квалитетни работи. Постојат некои продавници дека обичната јавност не може да ги користи - само трговци - па ако овие продавници имаат резерви на работи што ги сакате, би можел да предложи да купувам таму, користејќи го мојот попуст, кој го имам. " Добијте детален цитат од секој трговец што го разгледувате. Секој автомобил кој го посетува вашето домаќинство треба да изготви понуда која ги дели сите потенцијално поврзани трошоци. Ова значи работа и материјали, но исто така и сите дополнителни трошоци, како што се отстранување на отпадот или скака на закуп. Како што го нагласува Вилио Карпентер Давид, важно е да се увери дека сте задоволни со тоа како табелата нуди понуда. Секој дава тендии малку поинаков начин ", вели тој. "На пример, во мала работа, обично ги испраќам договорите како вести за потенцијалните клиенти. На овој начин секогаш имав рекорд на вашиот телефон - мојата понуда и нивниот одговор што го прифаќа. Ги држи работите навистина јасни. Сепак, јас секогаш ќе побарам од клиентите прво за да бидете сигурни дека е во ред кога на тој начин, на тој начин ќе биде закана за работа. Никогаш не плаќајте однапред. Јакуб е квалификуван столар. Членовите на Wilio има од 2018 година, има многу одлични коментари и се квалификуваат како столар и столар. Како што објаснува, начините за извршување на времето, понекогаш зависи од видот на проектот: "Ако некој има многу помала работа за мене, ќе наплаќам за половина ден, понекогаш за цел ден. Работи подобро отколку што ја наплаќате секоја мала работа одделно. Во однос на материјалите, ќе вклучам материјали во вредност до 20 евра, како што се завртки, силикони, лепила и приклучоци. " Никогаш не треба да го плаќате целиот износ додека не заврши работата и за кого не сте ја провериле: особено за мали дела - каде што има мали или без материјални трошоци - секогаш кога работата е завршена кога столар треба да го прифати плаќањето за работата земени. "Ниту на интернат за големи работни места никогаш нема да земам повеќе од материјалните трошоци. Бидејќи се чувствувам како да знам што правам, сигурен сум дека луѓето ќе бидат задоволни со мојата работа и готовиот проект. Ако морам да бидам искрен, мислам дека тие се луѓе кои прават грешки може да се обидат да добијат колку што е можно повеќе пари на почетокот - затоа што знаат дека ако прават грешка, сопственикот на куќи нема да сака да го плати целиот износ Потоа, "објаснува операторот Давид. Прашајте за експерт за професионализам. Многу задачи за реновирање на куќа, како што се опрема за кујна, главно се фокусира на дограма, но исто така вклучува и понатамошна работа, како што се ре-рамни или електрични вклученост. Ако вашиот проект спаѓа во оваа категорија, прашајте ги потенцијалните столари, бидејќи планираат да се справат. Ако табелата има мрежа на веродостојни електричари, штуко и како обично работи, тоа може да го олесни процесот. Како што објаснува Керол Керол, мрежа на доверливи контакти на трговците со кои тој повика да работи со него на проекти: "Со некои исти луѓе - специјализирани занаети - работевме долго време. Сите ние излеговме многу добро, им верувам, можам да се потпрам на нив и се убави кон клиентите! "Андреј во меѓувреме избра малку поинаков пристап и сама по себе врши многу помали задачи. "Ако имате повеќе вештини, тоа може да биде навистина корисно. Прво и најважно сум столари, но исто така повеќе вешти, бидејќи работев во Министерството за одбрана и дипломирав неколку различни курсеви за обука. Многу често е погоден ако автомобилот исто така може да го изврши задачите поврзани со главниот проект. На пример, ако сакате да ги опремите кујнските работни плочи, обично сакате да тесто. Значи, ако имате дограма која може да се справи со плочки, не мора да ангажирате неколку различни луѓе. Клучната точка на добар столар е само да бидам искрен во она што друга работа може да го направи. Многу луѓе кога ќе почне, тврдејќи дека тоа може да направи многу работи, добро, а потоа тие стигнуваат до малку конфузија, "додава искусен столар. Побарајте квалификации. Постојат многу добри столари кои немаат професионална квалификација. Многу од оваа професија го спроведува целиот живот или научил како чирак. Сепак, соодветната квалификација на сторијата е уште еден знак дека експерт сериозно ја сфаќа својата професија. Некои Столари се членови на професионални деловни здруженија. Секое здружение има членови на единствени трговци според други стандарди, така што вреди точно да се проверува каков вид членство на некој поседува и што значи во однос на обуката или искуството.