Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изработка на Кујнски Кабинети
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на производство на кујна? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн на кујна, мерење, визуелизација, производство на кујнски кабинети и кујнски единици. Цената на кујната по мерка обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: подмачкување, мариноване со позитивни црви или лакирање обезбедени од еден од нашите 22.382 столари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете

Производство на кујна. Дали сакате сон кујна, но дали имате премногу специфични барања или атипичен план поглед на кујната? Во овој случај, кујната со прилагодена кујна е совршено решение кое ги исполнува вашите очекувања и се прилагодува на условите. И додека никој од нас не добива кујна секој месец, понекогаш не е лесно да се знае каде да се започне и што треба да се преземе и да се реши. Затоа, имаме неколку совети како да нарачате кујната прилагодена за да ги избегнете компликациите и неочекуваното трошење. Што е кујна со прилагодена кујна и каде да го започнете планирањето? Кујната со прилагодена кујна треба да се направи и да се постави токму според вашиот вкус и треба да се прилагоди на вас и вашите потреби. Така, не треба да бидете изградени пред прашањето како кујна собрание во просторот што го имате на располагање, туку од овој простор како ефикасен за користење и извадок од максимум. Пред да барате компанија за дограма, јасно дефинирате што имате нов кујнски буџет и кој стил сакате нова кујна. Потоа прилагодете ја вашата идеја за изгледот на кабинети, идеја за употребените материјали, апарати или разни рефилби кои би можеле да го направат вашето време поминато во кујната за полесно. Секогаш инспирираат различни списанија, кујнски брошури и сигурно ќе ги запреат и социјалните мрежи како Pinterest или Instagram кои се бесконечен извор на фотографии од сите видови кујни од модерните по оние со допир на Provenálska. Инспирира и ви дозволуваат да ги консултирате вашите пријатели и запознаени. Ако кујната има прилагодена што ќе биде најквалификуван советник кој ќе ви даде совети од прва рака за да го истражите и не напротив. Вашата идеја не може да биде 100% и детална. Па, основната идеја и опциите што ги имате се добар одраз на мостот за дизајнерот кој ќе ви помогне со планирање и насоки. Со дизајнери од кујнски студии, дефинитивно ќе ја развиете и дизајнирате кујната што ќе биде стилска, безвременска и функционална. Изгледот на кабинети, машина за миење садови, мијалници или други апарати мора да биде совршено внимателен и да се шири, така што имате се што ви треба внатре. Колку кујна чини кројач? Цените на Мирот Cuille варираат во голема мера. Кујната со прилагодена кујна може да започне од 2000 € до 10.000 евра. Секогаш секогаш имате план колку што сакате и колку можете да си дозволите да потрошите. Врз основа на ова, придружната компанија може да препорача и советува кои материјали инвестираат и каде што можете да заштедите. По целосна распоред на кујната секогаш треба да добиете конечна понуда. Понудата треба да содржи детален дефект на делата, материјалот, трошоците за работна сила и договорениот распоред. Како да ја изберете најдобрата компанија за добири? Секогаш избирајте од компаниите со добра репутација и најдобри критики. Исто така, се грижите за справување со вас директно, корисно и дека нивната комуникација е секогаш на професионално ниво, без разлика дали тоа е мал приватен стол или голем бизнис со име на звук. Од компаниите комуницираат со вас секогаш бараат фотографии од прекинати работа и проекти на кои работеле во минатото. Ако треба да ја прилагодите новата кујна за да одговараат на водоснабдувањето или електричната енергија, осигурајте се дека информациите помеѓу давателите на овие прилагодувања и дизајнот на нова кујна е во ред. Ќе избегнете можни компликации, ќе ја имате кујната што сте ја направиле во посакуваното време и нема да морате да инвестирате повеќе пари со кои не сте броеле на оригиналниот план. Колку можам да интервенирам во предлогот? Иако може да изгледате како баналност, изнаоѓањето на соодветна дограма компанија и дизајнер ќе се разбере може да биде од суштинско значење. По разгледувањето на вашите барања, размислете што е и не може да се имплементира во просторот и финансиите што ги имате на располагање, компанијата ќе изготви детален преглед и план. Имајте јасно нешто во кујната кои сакаат и што не сакаш да правиш. Не плашете се да побарате детали, но исто така и на работи кои изгледаат очигледни. Колку повеќе стимули ќе имате во фазата на дизајнирање, толку подобро. Совети за прилагодени кујни. Кујната и просторот за складирање мора да играат дали е боја и материјал. Ако е можно, земете дома примероци на материјали за да ги погледнете во светлината на собата. Што се однесува до подот, обидете се да имате примерок и да го советувате на материјалот од кој вашиот иден мебел е можеби или подесување заедно. Големи совети Како да заживеете вашата кујна е да направите клупа за седење под прозорецот што може да биде алтернатива на барот седи. Можете да ја заживеете вашата кујна со позадина или декоративен малтер кој има сосема поинаков допир. Обидете се да го задржите кујната аранжман на главата и петицата. Мијалник, саксии, јадења или прибор за јадење треба да бидат стратешки распоредени. Исто така, фрижидер, сува храна магацин, готвење, печка за печење, пан и јадења треба да се стави во "подготвителна област", но запомнете дека мијалот не става премногу далеку од плочата. Размислете кои гаќи и технички соби ќе се користат и како нивниот распоред ќе биде. Во квалитетот на вградените апарати не правиме никакви компромиси и десктоп, обидете се да останете чисти и пространи за да креирате простор за сè од кујнски роботи до сад за печење или миксери. Колку време е потребно планирање, дизајн и инсталирање на кујната прилагодена? Оставете го вашето време и неколку месеци. Грешка е да се забрза процесот на планирање кој често трае подолго од создавање и инсталирање на кујната. За брз и беспрекорен курс, сите треба да ги набљудуваат времето за испорака за да избегнат дека вашата нова кујна ќе биде донесена со задоцнување. Што се случува ако нешто тргне наопаку? Запомнете да ги задржите сите документи (дизајнерски брошури, шеми, планови и парични блокови или фактури), па ако има некои проблеми по настанатата кујна, може да се реши пријателски. Пред да го завршите, уредете го целиот баланс и ако е можно, плаќајте со кредитна картичка, бидејќи ќе ви даде дополнителни права ако наидете на проблеми подоцна. Гаранциите на кујната се разликуваат, така што вреди однапред да ги потврди условите за гаранција за поединечни компании. За да добиете попристапна алтернатива, ве молиме контактирајте ги дилерите и кујнските компании кои можат да ги прилагодат постоечките модели на вашиот подарок. Иако не е строго скроена, мебелот се уште е направен по редослед и често може да личи на вашите идеи речиси совршено. Материјали Материјалните одлуки во голема мера имаат тенденција да бидат најтешкиот дел од реновирањето. При изборот на производи и материјали, важно е да имате добар преглед на она што е достапно за да бидете сигурни дека тие се најдобриот избор за вас. Денес, пазарот нема да биде голем избор на врата, работни плочи, рачки. Врата. Меламин врата и панели се лесен за раствор, се лесни за одржување и обезбедување на широк спектар на решенија за површински третман. Меламин е олеснет и директно залепен на плочата МДФ. Постои рака, сјајна, висока застаклување и дрвена. Ако барате беспрекорен модерен дизајн со врата со рамна профил, тоа би можело да биде вистинскиот избор за вас. Полиуретан е квалитет насликан површински третман на вратата и се полни и најчесто се користи од страна на лак до врата. Опциите се бесконечни, од модерен профил без рачки, до врата во ретро стил. Изборот на бои е исто така неограничен, овозможувајќи ви совршено да го усовршите со остатокот од вашиот ентериер. Достапни се рамни, сатенски и високи сјајни завршетоци. Како и во случај на автомобилска боја, исто така мора да биде малку повеќе разумно и повнимателно со полиуретанот. Акрилик е уште една алтернатива за висока сјајна врата. Е отпорна на топлина и влага. Тоа е единствениот дизајн што ја штити вратата од УВ зрачење и го спречува од исчезнување на боите и некомпетентни, не вози или одбие. Овој производ е многу лесен за чистење и одржување. Одбори Fenix ​​NTM е супер мат нанотехнолошки материјал со ниска светлина рефлексивност, технологија против напуштање на отпечатоци од прсти и многу пријатен добар допир. Користење на нанотехнологија, овој тип на одбори отпорни на сите површински гребнатинки. Тоа е идеален избор за оние кои сакаат мат црна кутија без континуирано чистење на отпечатоци. Дрвениот фурнир е тенок слој на природно дрво со униформа дебелина која се произведува со сечење или ротациони пилинг и се притиска на панелот на МДФ. Најчесто произведените обрасци се пресекуваат во круната. Veneer е поскапо и позелен од употребата на масивно дрво. Тоа е едноставен начин за снабдување со топла и пријатна текстура. Одбори Предноста на ламинатот е неговата ниска цена, еластичност и одржување. Постои не-бројни дизајн и бои. Камените плочи често се користат во комбинација на мелење природен камен и полимерни смоли. Тоа е бесплатна и економична алтернатива на камен во облик на природен облик, како што е гранит или мермер. Тие се во голема мера достапни во различни дебелини од тенки 12 мм и стандардни 20 mm и 40 mm до 60 mm, 80 mm и 100 mm груб со помош на заболени рабови. Постои огромен спектар на модели и бои кои ја даваат вашата кујна креативна нијанса. Меѓу природниот камен се рангира природно обликуван и аголен мермер, гранит и кварц. Изборот помеѓу мермер и гранит зависи од естетските ефекти што сакате да ги постигнете, и од она што честата и интензивната употреба ќе биде изложена на каменот. Иако двата вида се минирани од земјата, меѓусебно различни. Најголемата разлика помеѓу мермер и гранит е нивната порозност, мекост и издржливост. Мермер е најелегантно и луксузно од камења, е доста мек и порозен. Од друга страна, гранитот доаѓа од стопена магма и е исклучително издржлив и функционален. Рециклираното дрво ќе го снабдува вашиот стилски стил, топлина и текстура, со трошоци и еколошки. Лавици и други мебел парчиња често се направени од рециклирани тврдо дрво за да се создаде издржливи парчиња кои со малку љубов и грижа ќе трае цел живот. Нерѓосувачката челична плоча најчесто се користи во професионални кујни, но повеќе популарни, исто така, станува популарна како кујна за домаќинство. Сепак, домаќинствата обезбедуваат повеќе индустриски изглед, сепак, може да се омекне со вистинската комбинација на кабинети. Во принцип, тие се неунишлив и последен живот. Основно Плочаните перри се повторно во мода. Благодарение на неверојатен спектар на избор плочки кои се достапни денес е толку многу лесно да се избере соодветно само за вас. Нивната предност не е само дека тие изгледаат фантастично и снабдување со стилски изглед, туку е отпорен на топлина, ефективни и лесни за одржување. Шарена стакло стана многу популарен избор во текот на годините поради неговиот модерен изглед. Стаклото може да се наслика било која боја или да ги потисне сликите по ваш избор, така што опциите се бесконечни. Можете исто така да се држите позадина за транспарентно стакло, и ќе добиете убав и единствен елемент. Стаклото е исто така стврднат и затоа се отпорни на отворен пламен. Хит се огледални емисии! Периферот се произведува од стврднато огледало, па затоа е отпорен на отворен пламен, како што е плочата за готвење. Тоа е соодветен избор во случај на мал простор, оптички зголемува мала кујна. Кварц е многу универзален материјал, така што е комбиниран со различни елементи и создава прекрасен модерен изглед. Кварцот не е отпорен на топлина, така што не може да се користи зад отворен извор на топлина, како што е гасна плоча, но може да се користи зад електричниот извор на топлина.