Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изнајмување на Тешки Машини
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на изнајмување градежни машини? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за изнајмување натоварувач, телескопски ракувач, багер гасеничар. Цената за изнајмување градежни механизми обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: гориво, осигурување, заштитна опрема обезбедена од еден од нашите 20.293 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете

Изнајмување на градежни машини Ако работите во проектниот бизнис, како што е градежната индустрија, внимателно ќе ги следите вашите економски резултати. Тие се моменти кога одлучуваат за изнајмување на градежна опрема, има повеќе смисла од готовина за врзување при купување на истата ставка. Можете да ја добиете потребната опрема без долгорочна посветеност. Оваа изградба машини за изнајмување волшебникот се фокусира на тековните трендови во закуп на згради и ги наведува популарните видови на опрема достапни за изнајмување. Ние, исто така, ги разгледуваме придобивките од изнајмувањето градежни машини за претприемачи. Како заклучок ние ќе размислиме кога има смисла да се изнајми или да купи голем градежен уред. Во 2008 година, глобалната рецесија побара данок во многу индустрии, вклучувајќи домување и комерцијална конструкција. Проектите што треба да се започнат практично престанаа. Бидејќи светската економија постојано се подобрува, градењето проекти се вратија на стари песни. Како резултат на тоа, побарувачката за тешка градежна опрема е зголемена. Изнајмувањето на опрема станува сè попопуларна Според податоците добиени од истражувањето, изнајмувањето на опрема стана попривлечен избор за сопствениците на компании и поединци кои сакаат да ги завршат проектите. Истражувањето покажа дека потрошувачите се користат за финансирање на тешки техники кои се потребни, повеќе опции. Тие често се обидоа да најдат решение кое одговара на нивната ситуација, како што е изнајмувањето пред да одлучат да купат или изнајмат. Зошто изнајмување градежни машини и опрема Изнајмување на градежна опрема нуди голем број на придобивки за вашиот бизнис, вклучувајќи го и следново: Опремата е сигурна и добро одржувана Единиците што се достапни за изнајмување редовно се контролираат и го следи времето на нивната употреба. Сите уреди кои снимиле голем број часови ќе бидат отфрлени од циркулацијата и ќе ја заменат целата градежна опрема, во добра состојба и подготвена за работа. Изнајмување на опрема содржи најнови технологии За да се задржи конкурентноста, тој нуди нови модели со state-of-the-art технологија. Ако одлучите да ја изнајмите потребната опрема, добивате вас и вашата екипаж можност да работите со опрема со најновите карактеристики и придобивки. Како резултат на тоа, ќе можете да заштедите време и пари кога ќе го завршите проектот. Изнајмувањето значи дека можете да работите со правилната опрема Вие нема да останете во обиди да излезете со постоечката опрема на лице место. Изнајмување ви обезбедува пристап до целосниот инвентар што го имате на располагање. Изберете точно на опремата што ви е потребна и направете го делото. Не се потребни капитални инвестиции Кога ќе одлучите да изнајмите градежни машини, трошоците само ќе ве предизвикаат ако ви се потребни за работа. Вие не поврзувате редовни парични текови и не плаќајте трошоци за финансирање. Се елиминираат трошоците за услуги и одржување Велосипедот е одговорен за овие трошоци. Ако нешто тргне наопаку кога користите позајмена опрема, можете едноставно да го организирате неговото враќање и размена. Изнајмувањето е одговорно за сите поправки, како и за целокупното одржување на целата негова опрема. Вие не треба да наплаќате трошоци за одржување во вашиот буџет. Не е потребно долгорочни трошоци за складирање Бидејќи само изнајмувате градежни машини кога треба да ги користите за одредена работа, не се совпаѓаат за цената на нивното долгорочно складирање. Можност да пробате нови модели пред да направите купување Читањето за својствата и предностите на секој уред не секогаш обезбедува вистинска слика за тоа како би било ако ги користевте на градилиштето. Ако барате нова опрема, можете да пробате нови модели и да добиете практични искуства пред да одлучите кој од нив е во право за вашиот бизнис. Не е неопходно да ги наплаќаат во амортизација Целиот трошок за изнајмување на градежна опрема може да се одземе во годината во која тие се јавуваат, за разлика од тоа ако одлучите за директно купување, мора да одземете неколку години. Во зависност од вкупната висина на ова одбивање, тоа може да биде предност во даночното време. Која градежна опрема имаме за изнајмување Еве неколку примери на градежни машини достапни за изнајмување: Ровокопачи натоварувачи Овие тешки, природни машини се тешки и силни. Тежината од 22.000 кг може да се помести до 25 km / h за брзо да стигне до работното место. Trackboards може да биде опремена со браната Бреј, аголна Бреј или вилушки, во зависност од видот на работата што треба да ја извршите. Булдожери Постојат неколку модели во големини од околу 17.000 до 21.000 кг и од 73 до 96 Netto HP. Во нашата земја, ќе го најдете вистинскиот булдожер и можете да се справите со која било тешка задача со која се соочувате. Лесен панел за прикажување прикажува важни информации до операторот. Копчињата поставени под панелот за приказ му овозможува на операторот да ги постави контролните услови за контрола на реакцијата, сечилото и напред / назад. Багери Ако ви треба земјата и други материјали се движат брзо и ефикасно, сметајте на работата за вас торба. Хидрауличниот систем обезбедува брза и силна брзина користејќи едноставен џојстик. Достапните големини се движат од 33.400 до 77 800 кг. Мини багери се достапни за мали дела од 3 640 до 17 290 кг. Изнајмување Bagrov. Извршител на мотор Noram 65E моторниот сад вклучува голем број на функции кои најчесто се наоѓаат во поголемите модели, до 21 '7 "пакет. Благодарение на шест брзини напред, електронска промена и кружни погонски брзини 53 "со рамка" и "За 360 степени ротација, ќе бидете во можност да се справи со било која работа на вашиот работен лист. Повеќе пејзажни натоварувачи Гумената шасија од овој тип на подигнувач обезбедува одлична влечна сила и стабилност за да го минимизира притисокот на теренот. Кабината на возачот е опремена со големи отстранливи прозорци за максимални погледи. Мулти-теренски натоварувач е достапен во модели од 57 до 84 Net HP. Skid Fore Loaders Овие уреди се доволно компактни за употреба на мали бизниси и поединци за користење за различни земјени работи. Се многу применети за клиенти како што се. Мали градежни компании, компании за уредување и фарми. Мачка управувано пропадна Таа е достапна во опсег од 57 до 78 КС и нуди импресивна влечна сила и стабилност за секоја работа штотуку го закажавте. Хабитат на операторот е главно за удобност, од прилагодливото седиште до лесен џојстик. Универзалниот интерфејс на неговата работна алатка значи дека можете брзо и ефикасно да ја решите задачата на која работите. Помалку застој значи дека можете да се фокусирате на завршувањето на вашата работа. Роботи натоварувачи Изберете од отворено засолниште или подигнувач со кабина. Контролата на натоварувачот се изведува само со една рака, бидејќи еден џојстик се користи за контрола на брзината, насоката и управувањето. Постојат разновидни и повеќенаменски лажици на располагање, така што можете да ја изберете точната конфигурација за работата. Багери на тркала. Багерите со тркала со моќност обезбедуваат високи перформанси, одлична потрошувачка на гориво и ниско ниво на звук. Благодарение на прилагодливата хидраулична чувствителност, замена на дополнителни уреди за вашата апликација е многу лесна. Опции за додатоци се грабаат, кофи, уреди за брзо ослободување и чекани. Натоварувачи на тркала Поврзувањето на Loader Cat Versalink има сила и разновидност за брзо завршување на задачите. Тоа може да се конфигурира со користење на алатки за работа на сокет - на пример, лажица, брзи спојки или разговори со високи удари, за поголем опсег и висина на мозочен удар. Тоа ќе ви даде уште еден слободен простор од 20 инчи и е идеален избор за работа каде што ви треба поголема висина на мозочен удар за полесно оптоварување. Натоварувачите на тркала се достапни во кофа модели од 1,7 квадратни метри до 6,5 квадратни метри. Во зависност од видот на бизнисот што го извршувате, не мора постојано да ги достапни сите опсег на теренски уредувања или не мора да бидете воопшто. Понекогаш е подобро, изнајмувањето на машините што ви се потребни, врз основа на индивидуални понуди за работа или проширување на вашата постоечка вашата постоечка опрема за складишта, ако е голема или посебна работа. За време на зафатената сезона ве молиме јавете се однапред за да бидете сигурни дека опремата што ви е потребна ќе биде достапна на денот кога планирате да го користите: Перлатори, расцепи, опрема за компресија EDGERS HYDROSEDERY, Трактори за исклучување на патот, брусилки на слаби, рови и шум, вибрации плугови. Малите следени или натоварувачи на тркала може да се приклучат на неколку различни прилози, во зависност од видот на теренската работа, каде што работите: аератори, аератори и шумски, грешки, одделение, Drenges, природни вилушки, прегратки, распрскувачи, брусење на трупци, распрскувачи, мелење трупци, прскалки, брусење трупци, распрскувачи, брусење трупци, распрскувачи, брусење трупци, распрскувачи, мелење трупци, прскалки, мелење трупци, Размислете за уредот со контролиран контролиран од Заедничкото кредитирање за да знаете дека двата дела од уредот ќе бидат компатибилни и не се запаметуваат поради погрешно распоредување на управуваниот уред. Благодарение на овој чекор, ќе заштедите време и пари на долг рок. Вибрирачки компактори Compting Spate Compactors се опремени со безбедносни работни светла со кои се соочуваат напред и назад и стандардни ретровизори. Оперативните индикатори и конзолата за управување се прилагодливи, така што вие или вашиот член на екипажот може да пронајде соодветно место за удобност и цела конзола за време на работниот ден лесно да влезете и да се симнете. Компакторот е контролиран од една лост. Постои оптоварена зглоб одмор за време на работен ден, вие или раката на раката на членот на екипажот, неразумно уредни. Кабинот (или отворена или стакло) е опремена со гумен кат мат кој ги намалува вибрациите преку ден и исто така го елиминира замор на операторот за време на операцијата. Нозе компактори Ако работите со кохезиони или полу-камени материјали, веројатно ќе барате компактор на нозете. Можете да изнајмите компактор кој ви овозможува да извршите кратка работа на вашиот проект. Компакторот може да биде прикачен на опционален нож кој ви дава флексибилност во врнежите на материјали и совладување на намалувањето без да мора да поврзете мал булдожер на истиот уред. Двоен тапан асфалт ролки Овие цилиндри се совршен избор за работа на мали проекти или лесен начин за пристап до тесни области на поголеми терени. Размислете за нив на работа на ленти, раменици и други слични области. Ширината на тапаните се достапни во ширината од 27,5 "- 47" и се погодни за добавувачи кои додаваат или одржуваат тротоари во паркови, рекреативни области, улични патишта, патишта и пристапни патишта. Одлуката за изнајмување vs сопственост на градежна опрема е одлука што не треба да ја направите без соодветно разгледување. Двете постапки имаат некои предности и недостатоци. Почетните трошоци се само еден фактор што треба да ги разгледате пред да одлучите. Заедно со овие трошоци, исто така ќе треба да ја разгледате тековната финансиска состојба на вашата компанија и нејзините изгледи за иднината. Таа плаќа да се оцени кој метод на имплементација на опрема во вашиот бизнис ќе ви донесе најголема корист. Еве некои фактори кои треба внимателно да ги разгледате, пред да изберете или изнајмување градежна опрема или со директна набавка. Финансиска стабилност Погледнете го вашиот готовина и капацитет за позајмување за финансирање на купување на опрема. Изнајмувањето не го изврши вашиот капитал, како и за купување опрема. Меѓутоа, ако конечно изнајмувате одредена машина неколку пати на релативно кратко време, трошоците може многу брзо да се зголемат. На крајот можете да потрошите колку или уште повеќе пари за изнајмување на надоместоци како да сте купиле уред директно, па затоа е важно внимателно да ги споредите трошоците за секоја опција. Изнајмувањето на опрема не е сопственост на компанијата Иако изнајмувате градежен уред, ја дава предноста што не мора да сметате на трошоците за одржување и складирање, тоа не е средство на компанијата. Ако одлучивте да го купите, треба да го продадете и да го вратите инвестицијата - дури и ако овој уред е амортизиран со време. Колку често ќе се користи уредот Погледнете го бројот на потпишаните договори за работа што ги имате во ваши раце и обврските што најверојатно ќе бидат потпишани и ќе бараат соодветна опрема. Размислете за вашиот краткорочен распоред и на подолг рок. Ако мислите дека ќе треба да изнајмите само за кратко време или само за посебен проект нема смисла да го купите. Потребно е време за испорака Ако имате своја сопствена опрема, имате постојан пристап кон него. Вие сте подготвени да го користите колку што е потребно за работа. Во ситуација каде што можете да ја изнајмите опремата што ви треба може да се случи кога ќе дојдат проектите, ќе се соочите со прекини предизвикани од чекање за уред без кој нема да се движите понатаму. Сопственоста значи дека имате флексибилност за справување со промените во распоредот поради временските услови, додатоци на клиентите или било какви други околности кои можат да се појават. Потенцијалниот клиент може да го разгледа фактот дека имате свои машини во корист на изборот дали ќе тргува со вас, бидејќи тој знае дека сте целосно подготвени да ја завршите секоја работа. Времето што ви треба Во ситуација каде што знаете дека ќе ви треба специфичен уред за само кратко време (неколку месеци или помалку) има смисла да го изнајмите. Можете да го користите релативно краток и фактурирање на клиентот за да ги вклучите трошоците за изнајмување, како и трошоци за гориво и складирање. Меѓутоа, ако сметате дека уредот ви е потребен подолг од неколку месеци или ако вршите специјализирани работи кои често бараат одреден градежен уред, тој има поголема смисла да го купи како редовна основа за плаќање на надоместоци за изнајмување. Што користите багер и колку е изнајмувањето? Баре или лопати се една од најчестите тешки градежни објекти. Едвај постои поголем градежен проект кој не бара нивна употреба. Багер се користи за сè, од копање ровови за отстранување на големи објекти, што ги прави неопходни за речиси секој градежен проект. Кој е багерот? Багер се парчиња тешка градежна опрема што се состои од бум, неподвижна лопата, кофа и кабини кои се монтирани на ротирачка платформа наречена куќа. Куќата е монтиран на шасија со бендови или тркала. Понекогаш овие машини, исто така, можат да бидат опишани како пареа или енергетски кофи, но всушност се многу понапредни верзии на пареа сечила кои одеднаш беа на конструкции заеднички. Главната разлика помеѓу багерот и енергетскиот лопатка е дека багерите се потпираат на хидраулика додека се движат, додека кодите се потпираат на јажиња, ролни и челични јажиња. Барерот може да се користи не само за копање, туку на многу повеќе работи. Иако е вообичаено дека овој тип на уред се користи за создавање на ровови и сортирање на градилиштето, исто така, може да се користи за отстранување и отстранување на материјалот, уривање, рударство и снег. Што друго треба да барате Bagri? Ако сакате да изнајмите багер, особено е важно да се обрне внимание на нивните спецификации. Десетици багери се достапни во кредитниот пазар, но секој има различни барања за големина, тежина и кофа. Овие три фактори можат да го одредат износот на материјалот што може да се премести во исто време, а исто така, колку долго ќе го заврши одредена работа. Мини багери обично се најевтината опција, но тие не можат да го транспортираат истиот износ на материјал како поголеми багери. Сепак, помалите багери можат да бидат идеален избор за помала работа, особено во области со многу ограничен простор. Исто така е важно да се реализира проширението понудено за секој уред. На пример, во зависност од брендот и моделот на багер, можно е да се добие продолжен бум рака или мулти-ротациона точка рака. Како по правило, тие се најчести кај мини копачи. Исто така е можно да се најдат бројни додатоци за кофа, вклучувајќи дополнителни уреди кои помагаат со дробење, подигнување и сечење. Колку е изнајмување на багери? Трошоците за изнајмување на екскаватори зависат од неколку фактори, вклучувајќи градилиште, ознаки, модели и багери и времетраење на времето за кое се изнајмува уредот. Општо земено, багерите можат да чинат насекаде од 150 до 1.500 евра дневно. Сепак, овој широк спектар може да се стесни веднаш штом ќе најдете каква тип на багери сакате да ги изнајмите. Типично, минибирците се изнајмуваат од 200 до 500 евра дневно, додека тешки багери за рударска работа може да се изнајмат до 3000 евра дневно. Моделите од средната класа се движат од 400 до 1.200 евра дневно. Добавувачите откриле дека можат да заштедат пари за поголеми проекти (или комбинирани) и рангирани багери за една недела или месец. Очекувајте да заштедите околу 20-30% од денот на секојдневната опрема и до 60% ако тоа е изнајмување месечно. Како по правило, операторот може да биде ангажиран истовремено, каде што изнајмувате багер. За оваа услуга, ќе платите дополнителни 20 до 50 долари на час. Ве молиме имајте предвид дека некои компании исто така ќе вклучуваат оператори во цената за изнајмување. Багерите обично снабдуваат на место за изнајмување. Цената на уредот зависи од растојанието, се пресметува од изнајмувањето на складиштето, до местото на изградбата. Багерите за багери обично се сметаат за одделни закуп. Алатките обично изнајмуваат од 50 до 800 евра дневно. За повеќето големи градежни проекти, изнајмувањето на багери е од суштинско значење. Бидете сигурни дека ќе размислите за тоа што вашиот проект бара и наоѓаат багер кој ги исполнува овие услови. Потоа пресметајте ги трошоците за потребната опрема за вашиот буџет за изградба. Прочитајте понатаму и видете дали изнајмувањето на градежни машини за вашиот бизнис е најдоброто решение. Постои една јасна сила на погон за изнајмување на градежна тешка опрема: "крајна линија". Бидејќи проектите се засноваат на проекти, машините за градење се премногу често оставаат прашински замки додека не се потребни за нов проект. Секако, тоа само доведува до амортизација на уредот. Изнајмување, па може да биде двојна корист за градежните компании; Изнајмувањето честопати е веднаш одбиена од деловните трошоци, за разлика од долгорочната амортизација. Така, на краток рок, градежните претпријатија имаат непосредна корист. Наместо тоа, трошоците се исто така податливи на краток рок. Изнајмување на градежна опрема, наместо на неговото купување има голем број други бенефиции, вклучувајќи ја и можноста за "да го подобри" својот уред од сопствената дискреција, намалување на трошоците за одржување и погоре, скапи, простор за складирање. Конечно, тоа е за многу градежни компании за изнајмување, наместо да купуваат тешка технологија, нето корист за општеството. Изнајмувањето, исто така, дава голема повод, пробајте градежна опрема пред да купите ако го разгледуваат овој пат. Се разбира, постојат многу ситуации кога има чувство за купување наместо изнајмување на сопствената опрема. Ако уредот ќе го користите повеќето работни денови во блиска иднина и имате простор за складирање, веројатно ќе биде поевтин од изнајмување на долг рок.