Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изнајмување на Кран, Изнајмување Лифт
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на изнајмување кран или лифт? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за склопување и расклопување и сервисирање на кранови, градежни платформи и манипулатори. Цената за изнајмување опрема за подигнување обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: такси за ракување, осигурување, преквалификација на персоналот обезбедени од еден од нашите 19.882 специјалисти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Која тежина може да се подигне кран? Ние сите знаеме каде да одиме ако треба да земете тежок товар - се разбира, вашиот локален Кран изнајмување. Но, колку кран е точно подигање? Одговорот не е недвосмислен. Сето тоа зависи од видот и моделот на соодветниот кран и природата на работата. За да дознаете повеќе, прочитајте ја целосната дефект на тежината што може да се справи со различни кранови. За да набави информации за спецификација на кран - различни својства на возилото - ќе ви помогнат да одлучите дали тој кран ќе одговара на вашите потреби. Спецификации на кран вклучуваат сè, од висината на кран до нејзиното уредување. Што се однесува до техничките параметри на Крејн, една од најважните работи што треба да ги имате на ум е капацитет на кран. Ова е тежината што можете да ја собереш со возилото. Како по правило, тие се мерат во тони. Но, за жал, работите ретко се едноставни колку што изгледа. Точната тежина што кран може да ја подигне зависи во крајна линија од различни функции. Ајде прво да ја разгледаме тежината на висечкиот товар. Виси товарна тежина Првата компликација кога одговарањето на големата тежина може да го укине кран е тежината на самиот товар. Сила развиена од било кој објект (а со тоа и тежината на објектот) зависи од нејзината позиција. Со други зборови, тоа зависи од тоа дали е на земја или во воздухот. Мора да го задржите на ум кога барате кран за изнајмување. Тежината на товарот на суспензијата зависи од Вториот закон за движење на Исак Њутн. За среќа тоа е прилично лесно да се дознае. За да се пресмета, обично е неопходно да се користи F (тежината на објектот) = M (тежина на објект во килограми) X и (забрзување на објект). Забрзувањето е брзината со која кран го крева и го поместува товарот. Но, кога објектот не висат, го заменувате со гравитационо забрзување кое е 9,8 m / s ^ 2. Во овој случај, формулата ќе има вредност f = m x g вредност. Ако ви обезбедиме CRANE компанија, сите детали ќе ви помогнат да изберете кој кран ќе биде погоден за вашите потреби. Како височината, растојанието и аголот влијаат на капацитетот на оптоварувањето? Сепак, товарот на суспензијата не е сè што треба да размислите. Друг фактор што треба да го земете предвид е агол под кој кран го зема товарот и го поместува. Покрај тоа, ќе треба да размислите колку далеку за време на процесот го исфрла рамото. Секој кран модел е опремен со товарен табела во својот водич. Тоа е табела која објаснува како моделот оптоварување варира при разгледување на растојанието и аголот. Генерално, веројатно е најважен извор за секој оператор на Кран. На пример, кран кој може да ги укине 50 тони или 110 231 роднини. Меѓутоа, ако тракторот е 30 метри и агол од 17 степени бум, неговиот капацитет е само 3.950 роднини. Ова е прилично суштинска разлика. Покрај тоа, капацитетот на кран може да варира во зависност од сите дополнителни уреди (на пример, од дополнителниот бум). И ќе треба да размислите до кој степен тие се исто така проширени. Разбирање на дијаграмот на стресот може да биде доста предизвик. Сепак, можете да се потпрете на експерти за помош. Просечна маса што може да ги собере кранови Како што веќе сте претпоставени, сите овие фактори значат дека капацитетот на оптоварување на различни кранови може значително да варира. Според Гинисовиот светски рекорди, тоа е најтешкиот предмет покренал бреза со вода исполнет со вода што тежел 20 133 метрички тони. Оваа неверојатна поврзаност беше реализирана од страна на кран "Taisun" во Yantai Raffles одбор на кинески Yantai во 2008 година. За да го покаже на вистинскиот мир, товарот беше потежок од целиот Бруклин мост! Но, повеќето кранови не можат да бидат уште поблиску до овој запис. По просечниот капацитет за оптоварување за различни видови на кранови: Кула кранови: 20 тони Мобилни кранови: 10 до 60 тони Но, многу кранови можат да соберат многу повеќе. На пример, некои рамо камиони имаат капацитет на товар до 175 тони. Но, малите нешта се скриени во детали Затоа не постои лесен одговор на прашањето: "Колку тежина може да го укине кран?" Повеќето кранови можат да го подигнат товарот од 10 до 60 тони во просек. Но, некои модели прават многу повеќе тежина. Запомнете дека капацитетот зависи од одредено возило и природата на лифтот. За среќа, експерти за изнајмување и нивните оператори можат да помогнат во дешифрираниот водич за уредот и нејзиниот дијаграм за оптоварување. Тоа е значителна дека тежината не е единствената карактеристична кранови што треба да бидете внимателни. Така, пред да одите во процесот на позајмување, погледнете го разбирањето на спецификациите и функциите на камионот. Што е кран со сите теренски? Кренот на теренот е транспорт на тешки тркала (кран камион) способен за ракување со тешки материјали и врши кревање или дополнителен транспорт достигнува до највисоки височини. Крејн Minicrane: Минитарен е мал кран, особено во сообраќајна конфигурација и исто така може да влезе во лифтот, затоа се смета за внатрешен кран. Се користи за да се укине недостапни локации и, со оглед на неговата тежина, исто така може да се користи на нестабилен или нееднаков терен, бидејќи има "нозе како пајакот" способни за прилагодување на најсложените ситуации и гумени ленти кои исто така ќе се користат за тешко- Достапни и нерамни места на стрмни падини. Електрични кранови: Исто така наречени кранови за носење и транспорт со електрично напојување и ракување со тешки товари во внатрешноста на полиците или индустриските растенија. Овие возила се карактеризираат со мали димензии и високи капацитети кои овозможуваат ракување во мали простори со високи перформанси. Каде може кран употреба насекаде? Метални лифтови Вчитување / растоварање и поставување на електрични кабини Инсталација и расклопување на кран на сајт Префабрикувано склопување Вертикација на резервоари. Внатрешни движења: притискања, печки, машини за печатење, текстилни машини. Паркови на ветер Изнајмување на лифтинг платформа Подигнувањето платформи за укинување на лица со артикулирани или телескопски рака се особено сложени машини кои можат да бидат укинати и поставени оператори на или во висина со помош на дигалки, без потреба од мостови, скелиња или платформи. Платформи за подигнување на роботот и тркалата се користат за да се укинат особено во градежништвото Видови платформи за подигнување. Постојат многу различни типови на платформи за подигнување: Подигање платформи 10, 20, 45, 50 метри; Подигање платформи 60, 73, 80 метри; Подигање платформи по 100 метри; 2 ексклузивни високи платформи за подигнување високи 103 метри; Подигнување на платформа способна за потекло од 20 метри под улично ниво, специфични за работа и одржување мостови и вијадукт. П: Како да најдам што ми е потребен кран? Одговор: Тој е дизајниран исклучиво од вас обезбедени од детали и товарни параметри, агол ... Ние често бараме проверка на перформансите за да помогнеме да се одреди правилната опрема за ситуацијата. За одлука, ние исто така ќе ви обезбедиме копија од дијаграмот на стресот на производителот. Прашање: Колку дена однапред треба да планирам изнајмување кран? Одговор: Колку повеќе време ќе треба да закажеме закуп на кран, толку подобро ќе биде за вас - нашите клиенти. Во зависност од видот на кран, ќе треба да добиеме дозвола за испорака, да планираме монтажа екипа за изградба на кран, а некои кранови мора да бидат резервирани однапред за нивната висока екстракција. Затоа, веднаш штом ќе ги завршите сите потребни удобности за вашиот проект, препорачуваме да го контактирате вашиот продажен застапник што е можно поскоро. Веднаш по потпишувањето на договорот за закуп е резервиран кран за вас. Меѓутоа, ако ова е последната минута, не двоумете се да не контактирате. Ние разбираме дека постојат извонредни ситуации или има непредвидени потреби, и можете да бидете сигурни дека имаме искуство со тоа што ја обезбедуваме потребната опрема што е можно поскоро ако е достапна во нашата флота. Прашање: Што наплаќате за опрема за носење? Одговор: Транспортни стапки варираат во зависност од: Каков вид на уред ви е потребна и саканата конфигурација (платформа, бум, кула, кран кран, итн.). За каков вид кран е само лоциран. Каде што има проект / градилиште. Износот на противтежата е обезбедена. По дискусијата за оваа информација, трговскиот претставник ќе може да обезбеди фиксни трошоци за транспорт на рамна стапка, инсталација и потребен оператор. Кои информации треба да ги соберам пред да го повикам операторот знаеше да ја одреди точната големина на кран? При изборот на големината на кран преку телефон, неопходно е да се запамети следниве работи: • Која е тежината на субјектот (субјекти) да се укине? • Која е димензионалната големина на елементите што треба да се подигнат? • Каде се точките за подигање? Како се прицврстуваме за вашите предмети за да ги собереш? • Дали е потребна посебна опрема? • Кои се физичките димензии на зградата или пречката над која ќе ги укинеме, вклучувајќи ги и и. Растојание од кран браник до страната на зградата б. Зграда висина в. растојание преку покривот на зградата • Направете брза контрола на сајтот. Постојат некои надземни жици, дрвја, подземни инженерски мрежи, нестабилно земјиште или други безбедносни прашања кои бараат одредено место? • Дали кран ќе застане на приватни или јавни средства? Ако ќе има кран изграден во јавна област, ќе треба да добиеме дозвола за користење на овој имот, или во некои случаи да купите дозвола за издржување на надареното јавно земјиште. • Каде кран се вози насекаде? Нашите поголеми машини бараат возење во одредени области на патни дозволи. Ние треба да го сториме тоа однапред.