Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изградба на Тераса
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на изградба на тераси? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за подготовка на подлогата за тераса и бетонска плоча, монтажа и фиксирање на конструкцијата, поставување на подот, закотвување и монтажа на столбовите, монтажа на покривот. Цената за правење трем во куќата обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: четки, бои и лакови или алатки обезбедени од еден од нашите 24.573 градители во категоријата

Исто така види:Цени
Услуги
Што градители се тераса?
Терасата инсталира Столас и градители на тераси кои знаат како да ги стават наборите рамномерно и да ги поправат за да застанат во временскиот тест. Тие ќе ви помогнат да го постигнете саканиот дизајн во вашата градина, додека уверувате дека вашата тераса е обезбедена, особено ако е инсталирана околу базените. Водоводџии Тераси може да се специјализираат во еден вид на тераса или специфични материјали на терасата. Тие содржат:
Тераси на дрвени предмети
Ако ви се допаѓа природното појавување на дрво, ништо нема да ја пренесе терасата на тврдо дрво. Таквата тераса изградена од квалитетно дрво трае многу години, но бара редовно одржување за да се избегне оштетување на атмосферски влијанија. Недостаток е што инсталацијата може да потрае подолго.
Борови тераси
Модифициран бор, иако не е толку силен или издржлив од тврдо дрво, сеуште е популарен избор за тераси чија инсталација е полесна и поевтина. Ако не ви се допаѓа изгледот на светла бор може да биде обоен на било која боја што ја сакате. Бор е заштитен од гнили, печурки и термити, но тоа ќе биде потребно еднаш годишно на нафта.
Композитни тераси
Композитни тераси ги комбинираат дрвените влакна со рециклирана пластика и обезбедуваат природно појавување на дрвени тераси без одржување. Овој силен кат е отпорен на влага и исчезнување, не се загрева и е анти-лизгање, па затоа е идеален на пример до базенот. Куката е дека обично чини повеќе од другите видови на тераси.
Тераса на фиберцев
Бетонски плочи направени од фиброзен цемент се алтернатива која може да биде дизајнирана со било кој изглед што сакате да го имате во градината. Како композитни тераси, тие имаат ниско одржување и се отпорни на топлина, влага и штетници.
Најчесто поставувани прашања
Зошто да резервирате градители terás преку Wilio?
Времето во Словачка е задоволување на поголемиот дел од годината и ви овозможува да го користите во голема мера вселената. Дали имате доволно простор во градината? Слободно да застанете во близина на тераса која ќе стане популарно место не само вас, туку и вашите пријатели и гости. Ако не сте искусен столб, ќе ви треба помош од професионалец при инсталирање на нова тераса. Без разлика дали ја разделувате старата, носена тераса или план за целосна нова тврдо дрво, композитна тераса или бетон, во Wilio ќе најдете достапни локални експерти за тераса. Повеќето од нашите производители на тераса работат независно од големите компании, кои одржуваат ниски трошоци, но не и на сметка на квалитетот. Прочитајте ги столари и градители тераси во близина на вас од претходните задоволни клиенти и најдете некој што може да му верувате за да го направите вашиот сон тераса станува реалност. Слободно можете да ја внесете оваа задача денес со цената што сте спремни да платите. Потоа само почекајте менија и изберете најповолна.
Дали е потребна дозвола за тераса?
Зградата на терасата најчесто се бара никакви посебни градежни дозволи. Ако планирате да се изгради на сопствената земја и планот за подот не ја надминува соодветната област, не е неопходно да аплицирате за градежна дозвола. Ако сакате дрвена тераса со пергола и застаклен покрив, таа ќе биде подобро информирана за надлежната градежна канцеларија дали нема да побара барање за градежна дозвола. Добро е да не го одобрите и не го занемарувате овој чекор преку какви било компликации.
Кој материјал се користи за тераси?
Сите достапни материјали кои се користат за изградба на тераси имаат добрите и лошите страни на оние кои зависат од посакуваниот изглед и од практични или безбедносни аспекти. Композитни тераси се популарна алтернатива на дрво, бидејќи тие се полесно да ги задржат, но многу луѓе претпочитаат само природно дрво.
Каков вид на тераса е погоден за чести шумски пожари?
Ако живеете во областа загрозени оган, постојат алтернативи на дрвената и композитна тераса. Огноотпорни додатоци вклучуваат алуминиум, цементни влакна и бетонски тераси. Тие можат да бидат дизајнирани да личат на традиционалните дрвени тераси.
Колку долго се одржува изградбата на тераса?
Колку долго се одржува изградбата на тераса? Времето што го зема проектот за изградба на тераса зависи од неговата големина и сложеност. Тоа може да потрае од неколку дена до неколку недели. Не е предвидено дека, покрај одборите за поставување, исто така може да вклучува и ископување на отворите за трупците и инсталирање на подлога или бетон за поддршка на терасата.
Која е цената на терасата?
Цената на терасата варира во зависност од видот на терасата што ја избирате, инсталацијата и другите фактори. Вашиот добавувач ќе ви обезбеди проценета понуда дека можете да ги споредите со другите компании.