Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изградба на Ограда
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на изградба на огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за премерување на областа, копање дупки за столбови, ботонирање, спојување на делови од оградата. Цената за инсталирање на оградата обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: бетон, мрежа и алатки обезбедени од еден од нашите 16.695 градители во категоријата

Исто така види:Цени
Видови на огради
Бетонска ограда Конкретни огради се популарни за нивната издржливост, густина на одржување, безвременски класичен стил и високи нивоа на приватноста кои обезбедуваат. Г-дин Ограда Можете да го прилагодите стилот на ѕидарски огради или можете да изградите ограда која визуелно ќе го обедини вашиот имот со соседните. Стакло Стакло мечување најчесто се користи за мечување базени и балкони. Се топи ограда Карактеристиките се популарни за нивната достапност. Тие се направени од жица мрежа која е поддржана од метални позиции во редовни интервали. Дрвена ограда Како оградата од тули, дрвената ограда може да се прилагоди на вашиот дом. Дрвени огради преку нивниот изглед завршува пријатно чувство на пријатна градина.
Најчесто поставувани прашања
Зошто барате огради на Вилио?
Дали треба да изградите нова ограда или да поправите веќе постоечка ограда? Оградите ја заштитуваат не само вашата приватност, деца и миленичиња, туку и вашиот имот. Без разлика дали треба да се изгради метална ограда, кожата оградата, тула ограда, бетонска ограда, дрвена ограда, пластична ограда, или хеџ Wilio ќе ви помогне да го најдете тоа вистински експерт кој може да го стори тоа. Искусен експерт ќе ги користи вистинските материјали и опрема и ќе се грижи за квалитетот на резултатот за најдобра цена. Без разлика дали треба да изградите нова ограда или поправка на постоечка ограда, Wilio ќе ви ги најдат најдобрите експерти за мечување во вашето соседство.
Треба ли да изградам нова ограда или поправка на постоечка ограда?
Ова зависи од моменталната состојба на оградата, од старо, од достапни материјали и буџет што го имате на располагање. Типично, можете да добиете повеќе време во замена или корекција на расипани делови пред да изградите нова ограда. Па, ако ѕидарската или бетонска ограда е нестабилна и поместување, ако дрвото се сруши и прекинува, или металната ограда е целосно рѓосана, имало време за нови.
Зошто треба да се свртам кон професионалци за да изградам ограда?
Ако го користите експерт за услуги за да изградите огради, ќе бидете сигурни дека мечувањето ќе биде изградено на професионално ниво. Обидете се да изградите ограда без соодветни алатки, опремата или знаењето може да доведат до слабо изградена ограда што може да биде опасна или нема да изгледаат естетски.
Колку е оградата?
Цената на оградата ќе варира во зависност од тоа каков тип на ограда ќе одлучите да ја отстраните старата ограда, од видот на оградата, должината на оградата ако е потребна портата и другите додатоци.
Како да знам дали мојот снабдувач има соодветно искуство?
Експертот за вистинска ограда ќе биде подготвена да одговори на сите прашања што ве интересираат и ќе ве научат со различни опции за мечување што постојат.
Колку долго ќе трае мојот нов заговор?
Дрвени огради обично траат 10 до 12 години, тулиската ограда трае околу 50 години, а габичките огради можат да издржат 100 години. Се разбира, природните феномени како што се поплави, паѓаат гранки на дрвјата, поплавите и бурите може да предизвикаат штета, па ќе треба да ја поправат оградата. Редовното одржување и грижа може да ја прошири животниот живот.
Кој тип на ограда е најдобар?
Она што видот на оградата е најсоодветна за вашиот имот зависи од вашиот буџет, колку е оградата што одзема одржување, од тоа дали имате миленичиња или кучиња што ви се потребни за да спречите бегство и од тоа дали сакате оградата преку која е видлива или сакате да имате приватност. Најпосакувана опција е обично дрвени огради, но металните огради имаат тенденција да бидат помалку одржување и се потрајни.
Колку долго ќе потрае со сет на ограда?
Како ќе се одвива и од избраниот материјал, должината на оградата, ќе се одвива тешкотијата на теренот и другите фактори. Сепак, тоа е главно 3 до 5 дена, вклучувајќи отстранување на старата ограда, подготовка и монтажа на нова ограда. Некои видови на огради се инсталирани побрзо од другите.
Доколку оградата е хоризонтална или песна на теренот?
Кога градите ограда на нерамна теренот е една опција за гледање на терен на земја. Во овој метод, тоа е соодветно за наклонот на земјата, а не малку, а не.
Како да дознаам каква ограда е најдобра за мене?
Постојат различни видови на огради кои одговараат на различни потреби. Некои огради обезбедуваат повисоко ниво на безбедност, други обезбедуваат поголема приватност. Експертот на оградата ќе може да каже бенефиции и недостатоци на различни видови на огради
Што вклучува изградба или корекција на оградата?
Како е поправка на оградата?
Поправка на оградата варира во зависност од видот на мечување и степен на штета - експерт за поправка на оградата мора да ја процени ситуацијата на самото место и да ви даде препораки. Но, ако треба да изградите нова ограда, проектот најчесто се одвива на следниов начин:
Избирање на ограда
Првиот чекор при градење на оградата лежи во одлука за одреден вид на материјал Не заборавајте вашите соседи. Ќе ги задржите вашите соседи пред да изградите ограда.
Подготовка за изградба на ограда
Инсталацијата за мечување започнува со подготовките. Тука спаѓаат мерењето и означувањето на оградата, уверување дека оградата се наоѓа на границата на земјата, отстранувајќи дрвја и други пречки. По мерењето на мечување, отворите за аголни, средни и портални колони мора да бидат исфрлени.
Градење на оградата
Користење на бетонска мешавина со брза боја, се поставени краевите, аголните и портата. Неопходно е да се провери дали колоните остануваат директно до тоа дали се центрирани на линијата на оградата и дали се наоѓаат на вистинската висина. Потоа го инсталира или го брише остатокот од оградата помеѓу колоните. Конечно, портата е инсталирана и проверува дека е непречено отворање и затворено.
Совети и совети
Добра задача е основа Корекцијата на оградата варира во зависност од видот на мечување и степен на штета. Ако тоа е структура на оградата, важно е да имате назначен тип на ограда и како и димензии на земјиштето. Напишете за да го внесете најточниот опис на задачата за да разберете што е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Изградба на Ограда
Јан Д.
profile image
Изградба на Ограда
Ладислав О.
profile image
Изградба на Ограда
Милан В.
profile image
Изградба на Ограда
Пало Ф.
profile image
Изградба на Ограда
Петар Г.
profile image
Изградба на Ограда
Vladimír š.