Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изградба на Куќа со Клуч на Рака

Дали барате градител на куќи со клуч на рака? Имаме 24.015 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.308 регистрирани професионалци
90.083 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба домашна услуга со клуч на рака? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за избор на земјиште, дизајн на соодветно решение, понуди за цени, финансирање на проекти, барање за градежна дозвола, производство на куќи и реализација на проектот. Цената на монтажна куќа обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: дополнителни консултации, вградување коментари во дизајнот, употреба на врвни елементи и материјали обезбедени од еден од нашите 24.015 специјалисти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
33.308 регистрирани професионалци
90.083 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Корисни информацииШто треба да знаете
Клучна куќа, дизајн и изградба дома Спроведувањето на вашата куќа за соништа е единствена можност која ви овозможува да дизајнирате и да изградите нешто што е навистина прилагодено и оригинално во секоја насока. Како го постигнувате ова? Од усвојувањето на предлогот за обезбедување на согласност за планирање и изградба и започнување на проект на лице место, неопходно е да се земе предвид износот на работите. За среќа, постои поддршка во форма на специјалист за дизајн и создавање што може да ги достави клучните делови од вашиот проект според вашите барања. Тоа може да биде нешто од дизајнот и испораката на основна структура преку безбедноста на согласност и изградбата на неповолно временски отпорни на потенцијална помош во трансферот на проектот од концептот до клучот (од тука "до клучот" ). Клучната куќа е најлесниот начин на кој можете да одите на изградба ако сакате да избегнете различни непредвидливи компликации и на тој начин стрес. Како работи? Поедноставен, куќата на копчето е завршен дом што можете веднаш да го преместите. За да го постигнете, ќе работите со дизајнери и експерти за да го развиете концептот на она што сакате да го креирате и да одлучите точно како што сакате да живеете. Тимот на архитекти, инженери и менаџери на проекти може да ви дизајнира основен структурен пакет кој содржи ѕидови, подови, покриви и други елементи на дизајнот на вашата куќа, вклучувајќи изолација. Во зависност од добавувачот, пакетот може да содржи други елементи како што се основи, прозорци и врати, завршни површини, отворено плашт и слично. Од планирање да се движи Внатрешниот тим, исто така, може да понуди разновидни прописи за дизајн, планирање и градење. На овој начин, ќе добиете целосна контрола врз дизајнот и спецификацијата на вашата нова куќа и ќе бидете во можност да се потпрете на тоа што сте навистина доверени на рацете од страна на професионалци. Потоа можете да предложите предлог, процесот на градење и управување со проектот за да го напуштите истиот, многу искусен тим. Затоа постои ризик, стапици, дополнителни трошоци и непријатни стресови. Овој пристап ви овозможува да работите со компанија која ја зема ексклузивната одговорност за доставување на вашата конструкција според вашите барања. Која е главната предност на дизајнот и изградбата на клучот? Таквата конструкција е едноставна и достапна. Многумина од нас сакаат да создадат свој дом, но тие немаат време за управување со проекти и промет на консултанти, добавувачи и продавници, кои можат да поминат 40-50 часа неделно. За споредба, клучниот градител ве ангажира на сите одлуки и сите важни делови од дизајнот и изградбата на куќата, токму како ви одговара. Тоа е трошок сигурен и време контролиран пристап до градење кога тие се одговорни за експерти, но имате постојана контрола над нив. Вие не мора да студирате ништо и да го гледате интернетот, за консултации со експерти кои само треба да резервирате 5-10 часа неделно. Дали ги ограничува моите опции за дизајн? Сè во вашето домаќинство треба да биде дизајнирано и оптимизирано според вас и потребите на вашето семејство. Нормално е дека доброто архитект и градежната компанија ќе создаде дом кој е апсолутно индивидуален за вас, без оглед на тоа што го избирате нивото. Секој проект е прилагоден на вашиот животен стил, целите и буџетот на животната средина. Може вашата мотивација за сопствена градба - без разлика дали одлучувате за луксузен живот, поголема семејна куќа или сте пензионирани кои сакаат во мир и стилски релаксираат -, можност за дизајнирање и изградба на сопствената куќа е највисоката мотивација. Овој пат ви овозможува не само да одлучите како ќе изгледа вашиот идеален дом, туку ќе ви овозможи да постигнете нешто што функционира како вас и вашето семејство. Можете да го изберете клучот за да изберете како вашиот дом изгледа ѕвонче и од внатре кон уредот, уредување, кујна и бања опрема. Изградбата на "клучот" нуди бескрајни можности, така што вашиот нов дом може да дејствува традиционално, модерни или дури и футуристички. Сето ова обезбедува само контакт со внатрешниот тим на експерти од архитектонски студии, инженери и менаџери на проекти. Завршената куќа можете да се преселите обично содржат: - концептуален дизајн - развој на вашите идеи и обезбедување на градежна дозвола, - целосна документација за градење на прописи, вклучувајќи цртежи и добивање на договор за спроведување, - мрежни врски - инсталација и сите договори со компании за снабдување - Основи - Целосен предлог и инсталација на основа (некои добавувачи не треба да ја обезбедат оваа услуга) - ѕидови, подови и покрив - во нашата компанија ние создаваме скелет на вашата куќа со користење на високи перформанси, фиксна одржлива дрвена рамка, - изолација - ако се користи дрвена рамка, може да се монтира во панелите за да се постигнат посакуваните термички перформанси, - Windows и врати - висококвалитетни отворени прозорци и врати, застакле од производство и според изборот на бои, - Заврши покрив - според вашите параметри, - Фасада, приматели и системи за одводнување - отворено плашт - тули, камен, гипс, дрво или што и да било според вашиот предлог, - системи за греење и водоснабдување кои работат за обновливи ресурси, - Електрична - комплетна инсталација - Внатрешни столици - скали, огради, Плос, - Кујна и бања - по ваш избор (некои добавувачи не мора да ја обезбедат оваа услуга) - сликањето, - Прилагодувања надвор од патот - Надворешни прилагодувања на теренот, - Тестирање, пуштање во работа и предавање - комплетно собрание на независни тестови. Што не е вклучено? Тоа во голема мера зависи од компанијата со која ќе одлучите да соработувате. Клучни пакети за решение можат да ги понудат сите компоненти на дизајнот и изградбата на вашата нова куќа. Сепак, за некои компании, постојат разлики, особено во случај на компании базирани надвор од Велика Британија. Ова значи дека аспектите на проектот каде локалното знаење може да биде корисно, на пример кога градежните бази, понекогаш обезбедува трета страна. Дали дизајнот и изградбата на клучот за мене во право? Изборот на клучна конструкција опција е погодна за оние кои сакаат да се потпрат на професионална поддршка и знаење. Исто така е идеален за луѓе кои немаат време за планирање и управување со нивните проекти. Клучната зграда може да стигне до сонот дома со значително скратено време распоредување. Еве неколку основни прашања кои треба да се земат предвид при одлучувањето дали е клучна зграда за вас во право. Дали сте заинтересирани за градење на сè? Ако е така, најверојатно ќе се разгледа клучната градба. Дали сакате дома предложено според вашите специфични барања? Ова е една од важните предности за избор на клучна зграда. Дали имате време за планирање и управување со проектот? Ако не, тогаш ќе ви помогне да го надминете потенцијалниот проблем при градење на вашата куќа за соништа.