Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Изградба и Производство на Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на изградба и производство на скали? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, производството и поставувањето на скалите. Трошоците за изработка и инсталирање на скали обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, монтажна работа и постгарантна услуга обезбедена од еден од нашите 22.808 столари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Зошто Барај Мајстор за изградба на скалила на Wilio? Со широк спектар на шампиони специјализирани за производство на скалите, можете да го изберете вистинскиот експерт за вас на Wilio. Без разлика дали вашиот приоритет е ниска цена, стапка на производство и испорака или употреба на премиум материјали, со наоѓање на овој идеален шампион што можете да го започнете веднаш. Треба да се обезбеди материјал за изградба на скалила? Не. Стандардно, мајстор ќе ги обезбеди сите потребни материјали и алатки. Во случај на изградба на дрвена внатрешна скалила, поединечните делови мора да ги направи Стоклар. Во случај на бетонски или камени скали до надворешноста, исто така го добива целиот материјал, без разлика дали тоа е блок, заклучување поплочување или бетонски материјал. Кои се видовите на скали со склоност? Наклонот на скалите е поделен на пет основни групи според рацете на скалите. Овие со најниска склоност од 10 ° до 20 ° се нарекуваат рампи. Постепено се оценуваат поостри скали. Понатаму, тоа е скалило малку, заеднички, стрмни или скали кои припаѓаат на најстрмните, односно 45 ° до 58 ° и висина од 200 до 250 mm. Градење на надворешни скали (бетон) Подготовка на теренот На самиот почеток е неопходно да се подготви падините, така што длабочината на ископувањето е најмалку 15 см и дебелината на стабилната рака најмалку 10 см. Следниот чекор е да се исуши плочата за прскање од кршење на камен, бетон или тула. На првиот чекор, секогаш се препорачува да започне 10 см повеќе почва за да се изгради посилна база. Долг. Прво, неопходно е да се постави надолжната плоча на предодредено падина, но најмалку 10 см нормално на падините на скалите во најниската точка. Ако одборот е премногу тесен, се препорачува поврзувањето на две одбори што ќе бидат прикачени од надворешната страна на скалите. Подоцна, одборот треба да биде засилен со навртување на иглињата најмалку три места - на почетокот, на крајот и во средината. На ист начин, втората странична плоча на формирањето е опремена со иста ширина на чекорот и склоноста како во првата плоча. Не заборавајте дека е неопходно за сите овие активности! Ако сите претходни чекори се направени правилно, следи влечење со жици. По повлекувањето на формуларот проследено со вратоврска на мал слој на агрегат и челик засилување. Вертикалните dehunition одбори мора да бидат токму толку високи колку што треба да бидат индивидуални скали. Истурање бетон Идеалната мешавина на товарење на скалите е дефинирана во сооднос 1 кофа на цемент, 4 кофи на агрегати и половина вода кофа. Во случај да немате миксер, сигурно го надминувате. Ако не знаете каде и како, можете да пребарувате за провајдери на градежништво директно до Wilio и можете да започнете со бетон. Се препорачува пополнување на скалилата за да започне од дното скалило. Подоцна, индивидуалните скали ќе бидат измазнети со помош на дрвена лет за да избегнат избегнување на воздушни меури и рамо така компактно. Секој степен треба да биде истребување во авионот или во мала наклон нанадвор. Депресија Дури и ако бетонот ја достигне својата декларирана сила по неколку дена, дозволувајќи им на кофражот да застане најмалку 1 недела. Особено во есен и пролет период. Ништо не се случува кога скалите не се попрскаат со вода, бидејќи пукнатините можат да се појават на бетонот со брза боја. По депонирањето, дури и неколку дена треба да се зголеми претпазливост на работ на скалите и не ги оптоварува. Изградба на внатрешни скали (дрво) Фокус и сугестија Првиот чекор во производството на дрвени внатрешни скали е во фокусот на местото на кое скалите ќе бидат поставени. Бидејќи постои простор во било кој објект поинаку ограничен, сите фактори кои влијаат на обликот и големината мора да бидат земени во предвид. Затоа, неопходно е да се оцени добро ако е идеално решение на мулти-оружје, мелење или спирала скалила. По создавањето на предлогот, подоцна е можно да се произведат поединечни делови во посакуваната форма и големина. Можете да најдете голем број на мајстори кои произведуваат наменски дрвени скали додека обезбедија дополнителни услуги, како што се фокусирање, услуга или 3D визуелизација. Производство на индивидуални дрвени делови Врз основа на фокус и предлог, потоа се оценува од кои делови ќе бидат произведени скали. Стандардно, дрвени странични ѕидови кои ги зграпчуваат ѕидовите се произведуваат. По производство на индивидуални дрвени чекори. Последно, но не и најмалку важно, се прави железница, која е составена од рачка и попречни плочи или прачки од дрво, метални одлеаноци или други материјали. Инсталација Секогаш започнува со дрвени бодови кога се собрани. Скратите се директно прикачени на ѕидот на неа назначени завртки, така што тие се отпорни на големиот товар. Подоцна, скалите чекори се монтирани од дното до дното, така што тие се заробени директно од монтираниот страничен ѕид. Во време кога скалите се монтираат, може да се започне со инсталација на оградата. Прво, столбовите на оградата, барем на две места - на дното и на врвот. Во повеќето случаи се користат три и повеќе столбови. Така столбот подготвен столб е мелење од страна на парапет, под кој подоцна вметнува попречни плочи, прачки или стаклени пломби. Модерни и разумни решенија Скалите извршени Во случај да сте заинтересирани за модерен дизајн и не се плашите да разликувате, добар избор може да го изврши по скалите. Појавата на полнење на скали кои се зафатени само на ѕидот е лесно и ви овозможува да го осветлите просторот на субходис. Користете простор под скалите Не само во мали куќи е секој квадратен метар редок. Слободниот простор под скалите може да се користи во многу случаи и да се добие нешто екстра. Што е складирање на чевли како што се чевли или изградена библиотека? Можноста е многу. Доволно е да имате фантазија и добар архитект или дизајнер, само да го најдете Wilio. Само ако внесете бесплатна побарувачка и професионалци ќе ви испрати мени во рок од неколку минути. Тренд на сегашноста Последниот погон на скалите е комбинација од дрвени скали од цврст и чисто бел ѕид, соодветно. масивни огради. Таквиот дизајн делува елегантно и лесно. Како што вели, во едноставност постои убавина и оваа безвременска комбинација е дефинитивно ништо. Типови на скали според структурата Mlynári. Ова скалило е специфично со ротационен степен. Тие земаат многу малку простор со нивната структура, па затоа се погодни за мали простори. Најчесто се користат за куќа, како што е внесување на тавани или тераси. Две раце. Во овој тип скалки, скалите се поделени на два дела и одење е многу поудобно, повеќе функционална и побезбедна. Стандардно, овој тип на скали се користи во станови со голем кат план и во интер-каталки кои имаат прозорци и врати во други простории. Спирала скалила Овој тип е еден од т.н. krivočiře скали кои обично го окупираат многу малку простор во споредба со другите видови. Тоа дејствува елегантно, воздушеста и прибегнување на станбени или репрезентативни простории. Релативно често спиралните скали исто така се користат како страна или да се избегне комуникациска патека. Спирала скалила Ова е во суштина уште една варијација на krivočiary скали. Според обликот, нивното име беше спирала. Обично се нарекува скалило кое е поттикне над 360 степени околу вашата оска, но тоа не може да биде правило. Стар Дизајн Во предлагање на скалите, главно се базира на функционални барања. Посакуваните димензии се погодени од видот на зградата, работењето, но и со архитектонски барања. Во случај на нови згради, дизајнот на скалилото е многу полесен од реконструкцијата каде што е ограничувачки елемент на скалите. Основниот предуслов за правилен дизајн на скалите е да ја извлече својата форма. Оптималната висина на чекорот е дефинирана во опсег од 15 до 18 cm стандардно. Ширината на степените е нормално околу 30 см. Нормалната наклонетост на чекорот е помеѓу 25 ° до 35 ° (што одговара на ниво од 15 до 18 см). Ширина на рамото е најмалку 90 см во семејни куќи, но тоа е посоодветна ширина е 100 см. Дизајнер и архитекти можете да го најдете Wilio со оваа активност богато искуство. Затоа, немојте да се колебате и да го одберете вистинскиот експерт денес за Wilio.