Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Инсталација на Тоалет
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.486 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга за инсталација на тоалет? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за да го исклучите стариот тоалет, да го поврзете geberit, да го поставите бидето, да го поставите тоалетното седиште. Цената за инсталирање на тоалетот обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе детали за услугите: тоалетно седиште, трошоци за испорака, додатоци за рачка за тоалет обезбедени од еден од нашите монтери на 26.355 во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Инсталирање на тоалетот Стоп за вода Првиот чекор во отстранувањето на стариот тоалетот е да го запрете вентилот за исклучување на водата што е поставено или на ѕидот или на задниот дел или покрај тоалетот. Овој вентил го контролира протокот на вода од линијата за снабдување, а потоа во тоалетниот резервоар. Исплакнете го тоалетот за да ја избришете целата вода од резервоарот и тоалетот. Бидејќи водата што ја запревте вентилот, резервоарот нема да биде дополнет. Користете го клипот за да ги испечатите сите преостанати вода од цевката за одвод, а потоа целата преостаната вода од резервоарот отстранете го сунѓер. Совет: Држете го садот во вертикална положба. Секоја мала количина на вода која ќе остане во мисијата не тече сè додека го чувате во вертикална положба кога е отстранета. Исклучете го водоснабдувањето Исклучете го водоснабдувањето со прилагодлив клуч. Чувајте ги цевките за вода во стабилна положба и обидете се да го ослободите на вентилот. Во обид да се ослободи линијата за снабдување, не ги ослободува или не ги оштети цевките за вода или неговата врска во ѕидот или подот. Ако филијалата никогаш не била отстранета или е поврзана долго време, може да биде малку тешко да се ослободи во една или двете поврзувачки точки. Ако е така за отстранување на било која корозија, искористете ја подготовката за отстранување на 'рѓа со високи перформанси. Совет: По исклучување, мала количина на вода останува во цевката за напојување, па чувајте ја кофата и крпа за да го фатите и да ја осветлите целата вода што протекува. Одделете го резервоарот и сад Ако работите самите ќе биде полесно да го одделите резервоарот од садот. Подигнете ги двете парчиња заедно може да биде за еден тежок. Исклучете го и извадете го резервоарот од садот со отстранување на завртките од дното на резервоарот користејќи го копчето за прилагодливост. Резервни завртки се движат од внатрешноста на резервоарот за тоалетот до под садот. Можеби ќе треба да го држите горниот дел од болт во резервоарот додека го отстранувате орев под задниот дел од садот. Изберете го резервоарот со подигање директно. Ако се чувствувате отпор, замав на резервоарот од страна на страна. Ова осигурува дека запечатувањето на вентилот се наоѓа помеѓу резервоарот и ослободување од садот. Совет: Ако имате тоалет со еднократна структура која не може да се одвои, јавете се на помошник за да ви помогне во овој чекор. Отстранете ги завртките за тоалети Поттикнете го капакот на тоалетот. Доколку е потребно користете шрафцигер. Користете ги клештите или прилагодливото копче за да ги отстраните оревите и влошки на завртките кои го прикачуваат садот до подот. Ако откриете дека оревите на одредено место се 'рѓосани, можете да дозволите завртките да дозволат завртките и завртките за да создадат доволен простор на дното на завртките за да ги исечат завртките со метална пила. Отстранете го стариот кит Проверете дали вашата тоалетна чинија е запечатена околу основата каде што подот допира. Ако е така, мора да користите специјален нож за да го отстраните заптивката запечатување. Нежно замав на тоалетот назад и назад додека не го ослободите и нема да можете да го подигнете. Движете го на страна за да изложите стариот восок прстен. Совет: Избегнувајте повторно запечатување на нов тоалет околу основата. Во случај на истекување, средствата за запечатување ќе ја фатат водата под тоалетот и можат сериозно да го оштетат подот. Проверете ги завртките на мисија. Проверете го статусот на старите тоалети во прирабница поставена на одвод на подот. Ако сте ги намалите 'рѓосаните завртки во претходниот чекор, треба да ги замените со нови што доаѓаат со вашиот нов тоалет. Ако завртките не беа настроени и тие се во добра состојба, можете да ги замени на вашето место и повторно да ги користите по потреба. Отстранете го стариот восок прстен и избришете ги остатоците со влажна крпа или сунѓер. Совет: Вметнете рачка во дупка во подот или одвод на печка за да ја спречите моќта на канализационите гасови во вашата куќа. Отстранете го крпата пред да инсталирате нов тоалет. Провери Прираб За да ги проверите прирабниците од тоалетот. Прирабницата создава врска помеѓу подот и на дното на тоалетот. Ако пукнати или скршени, можете да го поправите користејќи го прстенот за корекција на прирабница. Совет: Ако не сте сигурни каков тип на резервна прирабница купува, само направете фотографија од вашите стари прирабници и покажете му на работникот во најблиската продавница .... Наслов ..... Инсталирајте нов восок прстен Имате две опции за поставување на нов восок прстен. Можете да ставите нова тоалетна чинија на бродот на подредена површина за да го заштитите подот и тоалетот и да закачите замена на восок прстен на дното на садот. Предноста на оваа техника е дека при поставувањето на тоалетот преку прирабницата можете да бидете сигурни дека прстенот е во правилна положба. Најчеста опција е да се постави восок прстен на прирабница пред да започне сад до местото. Совет: Ако е додадена густа плочка во вашата бања од инсталирање на оригиналниот тоалет, може да биде потребен подебел прстен. Ставете го тоалетот на прирабницата Ставете го тоалетот на прирабницата, така што дупките на завртката на дното на чиниите беа усогласени со завртките во прирабницата. Ако тоа ви помага да можете да држите сад за внатрешен раб, наместо на надворешните рабови за да имате подобар контакт и поголема контрола додека почнувате. Притиснете за да го поставите печат. Совет: По поставувањето на восокот на прирабницата, бидете внимателни да не го земате тоалетот за да не го преместите, бидејќи можете да го нарушите печат. Ова може да предизвика идните протекување. Прикачи тоалетни завртки Прикачете го мат и орев и орев на секој тоалетен болт и затегнете ги оревите на завртките. Затегнете ја матрицата од едната страна од тоалетот до другиот. Бидете внимателни да не го пробате и не ја кршите порцеланскиот сад. Ако завртките се преклопуваат над врвот на влошки и ореви, пресечете го вишокот со метална пила. Поврзете го новиот резервоар Ако сеуште не е прикачен, инсталирајте го резервоарот за чинија на базата на вентилот за црвенило и лизгајте ги завртките и резервоарите на резервоарот од резервоарот. Ставете го резервоарот на сад, така што завртките на завртките беа усогласени со дупките во мисијата. Осигурајте се дека резервоарот на сад со затегнување на секој резервоарен шраф додека не се повлече резервоарот и чашите не го допираат. Повторно поврзување на линијата за снабдување на изложениот дел од пополнувањето на вентилот испакнати од страната на резервоарот и до вентилот за снабдување што се издига од ѕидот или подот. Совет: Пробајте ја затегнатоста на тоалетот. Полека свртете го вентилот за исклучување на водата и дозволете го резервоарот да го пополни. Исплакнете го тоалетот и фокусирајте се на тоалетот и точката во која се среќаваат резервоарот и садот. Додајте боја за откривање на истекување за да го олесни следењето. Во смисла на избирање на вашето тоалетното седиште како последен чекор, постојат различни типови на тоалети. Изберете тоалетна плоча која одговара на избраниот тоалетен модел и следете ги инструкциите на производителот.