Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Инсталација на Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.436 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за инсталација на прозорци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, транспорт, инсталација и монтажа на прозорци. Цената за инсталирање на прозорци обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, пост-продажни услуги и помали поправки обезбедени од еден од нашите 27.252 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да резервирате поправка и прозорец за размена преку Wilio?
Ако треба да направите поправка или размена на Windows и не сакате да чекате подолго отколку што е потребно, нарачајте ја вашата услуга преку Wilio. Без разлика дали сте градат семејна куќа, го реконструирате постариот стан или имате прозорец скршен или оштетен поради некоја причина, стартувајте го вашиот експерт преку Wilio. Ова ви доаѓа до вас дома и поправки или заменете ги прозорците на прозорците или стаклото за полнење, така што повторно целосно функционално заштити го вашиот дом и зачувани дека ќе чини. Најдоброто место за наоѓање на Handyman кој има искуство во монтажа и поправка на Windows е Wilio. Без разлика дали треба да го поправите прозорецот на куќа или поправка на прозорец за автомобили, ние ќе ви најдеме експертски експерт во вашето соседство што ќе го направи тоа.
Што треба да направам со скршен прозорец додека не чекам за поправка?
Започнете со тоа што ќе бидете сигурни дека стаклото не е бесплатно да не се разбуди и не може да ги повреди членовите на семејството или домашни миленици. Ако имате испукан прозорец и сте загрижени дека ветрот ќе го скрши или во внатрешноста, можете да го скршите пукањето со груба леплива лента која привремено го запечатува.
Кој материјал треба да го поправам прозорецот?
Вие не треба да купите нешто за да ги поправите вашите прозорци, освен ако ова не го води вашиот човек за одржување. Објектите најчесто ја носат сопствената опрема и потрошен материјал и ќе ве известат за време на услугата ако има некои делови потребни.
Кој плаќа за поправки на Windows - закупец или сопственикот?
Поправките на прозорецот обично стојат помеѓу 50-200 евра кога резервирате услуга преку Wilio. Вкупните финансиски трошоци на вашата услуга ќе зависат од видот и големината на прозорецот, видот на поправка, локација на прозорецот, пристап до него и време за извршување на работите.
Услуги
Што вклучува услуги за поправка на Windows?
Вашиот сервис на прозорци може да ви помогне со разни видови на прозорци (класични прозорци, евро, пластични или алуминиумски прозорци) и сервиси за поправка, рамка поправки или замена на стаклени плочи или дури и поправка на прозорци за автомобили. Тоа ќе ве советува со најдобро решение (без разлика дали со замена или поправка) и користете ги нивните специјализирани алатки за вршење на работа. Ние обезбедуваме најчести услуги за поправка на Windows:
Поправка на прозорци за стакло
Вашето одржување ќе започне со проценка на повредата. Ако обемот на оштетување на стаклената табла не е соодветна, тие ќе ви препорачаат да го замените целиот прозорец за полнење на стакло. Но, ако вашиот прозорец стакло има само мал пукање, дупка или нула, тие ќе можат привремено да го поправат печат. Работниците отпорни на работници ќе имаат работници да го манипулираат скршениот прозорец за да избегнат несреќа. Понатаму, со помош на јасен лак или силиконски фикс мали пукнатини. Ако стаклото е фиксирано, сервисот може да користи парче транспарентна лента за да спречи понатамошно проширување на пукнатини. За поголеми поправки, постои потреба да се ангажира Glazier или да се обезбеди замена на стаклото. Кога ја заменувате целата стаклена табла, лентата за одржување започнува со помош на специјални ракавици и заштитни очила со отстранување на скршено стакло и парчиња низ прозорците на колото. Го отстранува оштетеното стакло, а потоа ги измазнува рабовите на рамката за да ги отстрани сите останати заптивки. Техниките за промена на прозорецот ќе го мерат прозорецот за да ја одредат големината на новото стакло пополнување и остава мал јаз 2 - 3 mm на рабовите за да се овозможи неговото вметнување. Најчесто стаклото може да се издвои во локално застаклување. Според типот на рамката на прозорецот и метод за запечатување на стакло, вашиот Handyman се однесува на рабовите на прозорецот за заптивки што се формира во рацете за да формира долг јаже, а потоа го залепи во рамката. Нежно притиснете го новото стакло во рамката и оставете го да се придржува до заптивната смеса. Потоа се применува околу рабовите на двете страни на стаклото следниот TMEL, ситно го отстранува вишокот запечатување и го измазнува.
Поправка на прозорски рамки
Најчесто поправени рамки за прозорци вклучуваат поправка на скапани рамки (алуминиум и пластични прозорци се помалку склони кон оштетување). Вашиот одмор ќе започне со оставајќи го најголемиот дел од гнило дрво, а потоа го покрива со неколку слоеви течни епоксидни за да се апсорбира во неа. По сушењето, епоксидниот филер се суши и исполнува со јаз во рамка за дрвена прозорец и го формира за да се вклопи со остатокот од рамката. Откако ова пополнување е сува, тие го мелеат за да бидат мазни. Во овој момент, рамката е подготвена за пенетрација и палто. Во случај на обемна оштетување на рамката на прозорецот, на ѕидот се препорачува целосен прозорец за размена со рамка со нов прозорец.
Размена на Windows
Кога вашите стаклени прозорци не можат да се поправат, треба да се замени целиот прозорец. Оваа интервенција се одвива во пет чекори: Фокус на нови прозорци, прозорецот, расклопување на старите прозорци, инсталација на нови прозорци и завршна работа на градежен карактер. Wilio Craintsman може да ангажира за некои или на сите овие работи - треба да го направите она што треба да го внесете побарувачката. Кога го отстранува стариот Windows занаетчија Windows Obes и се обидува да ги извлече од ѕидот без оштетување, но често ѕидарски и гипс во надворешноста или внатрешноста ќе го оштети. Нивната оска потоа е предмет на завршни работи (поделба на партиција и прскање, кој се протега на гипс).
Поправка на прозорци за автомобили
Поправка на AUT Windows препорачуваме доверување на рацете на специјализирана услуга за автомобили за замена или поправка на ветробраните. Можете да ги најдете во категоријата Auto-Moto на Wilio.