Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Инсталација на Домашно Кино
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.621 регистрирани професионалци
93.547 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за инсталација на домашно кино? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за поставување и вградување кабли, аудио и телевизија. Цената за инсталирање на опрема за звук и репродукција обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, држач за телевизор, аудио интерфејс, кој чини во просек 15-70 евра, што ќе ги обезбеди еден од нашите 20.294 мајстори во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Оган доверливи експерти за да инсталираат домашно кино преку Wilio
Во моментов живееме во време во кое секоја претпоставка мора да создаде кино во сопствената куќа. Со ултра HD технологии кои нудат неверојатно јасна слика, и целосен просторен звук имаме навистина големо искуство во нашите домаќинства во нашите домови. Системите за домашно кино се повеќе популарни во последниве години. Возбудата на таквото совршено искуство се покажало дека е сосема заразна. Иако домашно кино е доволно едноставна за купување, нивната поврзаност и поставување е релативно сложена. Мора да имате пристојно познавање на електротехниката за да бидете сигурни дека сè е поврзано според упатството за корисникот (упатство) во зависност од саканата поставка, можеби ќе треба да инсталирате на ѕидовите на конзолата или обновување на електричната инсталација за да ги добиете каблите за да ги добиете каблите каде што ви треба. Како да се избегнат проблеми со повлекување кабли? Во моментов се достапни и домашно кино со безжични задни звучници и безжичен сабвуфер. Поставувањето на вашиот систем за домашно кино може да се покаже како задача полн со опасност и нерви. Па зошто ризикувате? Професионалци во инсталацијата на домашниот театар имаат знаење и експертиза за да се осигура дека вашиот нов систем ќе биде поставен правилно и за прв пат. Зачувајте разочарувачки и денес доаѓате - нарачајте кино за домаќинството!
Кои се придобивките од домашната театарска инсталација?
Само она што го инсталирате домашно кино, можете да уживате во филмовите како што изгледаат - со телевизор со голем екран и просторен звук, во приватноста на вашето семејство, и без трошоци и непријатности што треба да ги посетите јавното кино.
Што ви е потребно за системот за домашно кино?
Пристоен кино за дома започнува со телевизијата со висока дефиниција (HDTV) - формат на телевизиски сигнал со значително повисока резолуција, како што се традиционалните формати - или за проектор и просторен звучен систем 5.1 (5 звучници + сабвуфер) или држава-на-на- Уметнички звучни системи 7.1 (7 и повеќе звучници), Звук Земја + сабвуфер) што ќе ви овозможи да креирате голема кино атмосфера. Можете да ги додадете вашите искуства со удобни електрични преклопни седишта со држачи за чаши.
Како функционира поставувањето на домашно кино?
Техничар за домашно кино ќе ја провери вашата медиумска соба и ќе ве советува најдобро да го користите просторот и акустиката во вашата соба. Тие го инсталираат вашиот телевизор или проектор, звук бар и звучници ќе се поттаат едни со други и ќе ви покажат како да ги контролирате.
Зошто ангажира домашен театар?
Поставувањето на вашиот домашен театар може да биде стресно ако вообичаено не работите со сите технологии. Професионалец ќе обезбеди побрзо поврзување на вашите уреди, сокрие естетски кабли и ќе обезбеди беспрекорна интеграција и функционирање на Вашиот уред.
Колку долго обично го зема домашниот театар?
Инсталирањето на домашно кино може да потрае неколку часа (3 и повеќе), во зависност од сложеноста на вашиот систем и што имате простор.
Колку чини за домашно кино?
Инсталација и поставување на домашни театарски трошоци прибл. 50 €, инсталирање на ТВ приемник за околу 30 €, жици и поставување на компоненти за домашно кино кај купувачот - 25 €.
Услуги
Што вклучува инсталацијата на домашната театар?
Вашето домашно кино може да биде едноставно или софистицирано, според она што го избирате. Без разлика дали станува збор за телевизор со голем екран и просторни звучни звучници или потполно автоматизирани медиумски поставки. Сето тоа е за создавање на вистинската атмосфера што ќе имате автентично искуство за гледање без да оставите домашна удобност.
Инсталирање на проектор
При изборот на големината на екранот (проектор) на домашниот театар, просторот простор во кој ќе биде поставен. Без оглед на добрата акустика, мал екран не го обезбедува саканиот ефект. Повеќето проектори се монтирани на таванот за да не ги заменат и да обезбедат вистинско домашно театарско искуство. Можете да изберете дали имате екран што може да се скрие кога не се користи или дури можете да го користите празниот ѕид во вашата медиумска сала. Проекторите се совршен избор за големи простори и поголем број луѓе. Сепак, мора да го блокирате природното светло за оптимално следење.
Инсталација на телевизија
Можете да изберете ТВ со висока резолуција (HDTV) во вашиот домашен театар за полесно поставување или поради лесни и просторни ограничувања. Вашите техники монтирани телевизор на ѕидот за да го максимизира просторот простор и покрај тоа нема да ви требаат кабинети или полици за да го поставите. Тие обично ги користат постоечките поени за напојување, но ве предупредуваат ако треба да извршите дополнителна електрична работа за да ги напојувате сите компоненти или да инсталирате друга антена точка. Техники за инсталација Кога ставате телевизор на ѕидот ги тежи изворите на природна светлина и отсјај и ве советува, што е идеална локација за да го задржите максималното уживање од следењето. Тие на крајот ги кријат сите кабли со намалување на тунелот на ѕидот и цревата (користете пластична железница која е прикачена на ѕидот, производството на телевизиски ѕид од гипс картон со позадинско осветлување) да не го наруши вашето внимание.
Инсталирање на звучници и звук
Можете да достигнете стратешка конфигурација, односно Со соодветно поставување на звучни здолништа, звучници и засилувачи во медиумската просторија за да се постигне целосен просторен звук. Прво, централниот звучник е монтиран (над или под телевизорот за природно база на звукот од насоката на сликата), а потоа распореди дополнителни звучници и засилувачи кои го обезбедуваат најдобриот звук. Вашиот аудиовизуелен експерт ќе ја разгледа акустиката на собата и поставување на седење за да осигура дека сите гледачи добиваат оптимално акустично искуство за гледање филмови или слушање музика.
Паметно (паметно) домашно кино
Автоматизацијата за домашно кино вклучува лесна интеграција на сите технологии во вашата соба за медиуми за да гледате филмови што е можно лесно. Интегрираната автоматизација значи дека можете да ги контролирате сите технологии во куќа со еден возач. На пример, практичната функција ја усогласува мултимедијалната контрола во медиумската просторија. Системот може да се интегрира во паметен домашен систем и сателитска телевизија, Netflix. Совршено поставување на домашен театар значи дека само еден возач кој нуди богат избор на опции за стриминг или истовремено комуницира со заштитен, прилагодување на температурата или осветлувањето во просторијата за да се создаде точна атмосфера. Театарскиот театар за телевизиски техничар покажува дека целиот паметен екосистем работи, така што ќе можете веднаш да ги проследувате вашите омилени филмови.