Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Инсталација на Бојлер
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за поврзување на котелот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за демонтирање на стариот котел, поставување на нов, проверка на сигурносниот вентил, поврзување на котелот со водоводот, поврзување на електричниот бојлер за складирање. Цената за инсталирање на бојлер обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: сервис, одржување, трошоци за испорака, резервни делови обезбедени од еден од нашите 22.466 инженери за греење во категоријата

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажираш експерт за инсталирање и поправка на котел над Вилио?
Неколку работи во вашето домаќинство е попријатно од топла вода насекаде и во секое време. Оган експерт преку Wilio, кој ќе се осигура дека топла вода ќе тече од чешмата или кадата. Уживајте во удобноста на топла бања во студена сезона и ослободете ги болните мускули по напорен ден на работа (или после вежбање). Сè што е потребно за да има топла вода во вашиот дом е да се создаде побарувачка. Наведете ги сите важни детали, како што се техничките параметри и поставување на електричен котел кој треба да се инсталира или поправи. Не заборавајте вашата адреса, буџет и кога сакате да ја завршите работата. Изведувачите ќе одговорат на вашето барање и ќе ви дадат бесплатна понуда. Можете да ги видите нивните прегледи и евалуации за да ви помогне да го одберете најдоброто. По нарачувањето на услугата ќе дојде до вас за монтирање или поправање на електричниот котел. Потоа ќе плаќате претходно договорен износ и целата работа завршува. Да се ​​секогаш топла вода дома, искористете го Wilio токму сега!
Дали треба да дадам некои алатки или опрема за инсталација или поправка?
Не, не мора да обезбедите какви било алатки или опрема. Вашиот експерт за инсталација и поправка на котли има експертиза, искуства и алатки за извршување на оваа услуга. Потребен ви е само електричен котел и сите негови делови.
Колку време е потребно инсталација или поправка котел?
Ова зависи од големината на котелот и сложеноста на инсталацијата или поправка. Ако работата бара неколку едноставни модификации и поправки на постоечки котел, оваа услуга може да трае само еден час. Отстранување на стар котел, неговото исклучување или отстранување и замена на инсталацијата на новиот врие може да потрае цел ден.
Може ли Wilio водоводџија да ми помогне со инсталирање или фикс котел?
Да! Ако продававте инсталација или поправка на котел и треба да сфатите повеќе работа одеднаш, но не го најдете мирно на помош. Можете да најдете мајстори за стотици различни задачи, дури и необични дела како чистење на цевки, изолација и поправка на апарати. Само креирајте детална побарувачка со сите ваши специфични потреби да ви даде wilio водоводџија може да помогне. Ова е начинот на кој се поврзувате со точните Wilio монтери и ги спречувате недоразбирањата.
Може ли да инсталирам само котел?
Можно е самиот да го инсталирате котелот. Ако имате искуство, вештина и правилна опрема, дефинитивно можете да го пробате. Сепак, тоа може да биде физички тешка и комплицирана задача. Не ризикувате да се инсталирате - ако ви недостасуваат алатки или know-how ќе влезете во неволја. Дефинитивно е подобро да го користите Wilio и да побарате експерт кој ќе го стори тоа за вас.
Што вклучува инсталација и котли за инсталација услуги?
Оваа услуга ги вклучува сите задачи потребни за електричниот котел во вашето домаќинство за да работи на топол водоснабдување, без разлика дали тоа е нова инсталација или поправка на постоечки. Ова може да вклучува отстранување на стариот бојлер за ослободување на патот за нова инсталација. Други задачи може да вклучуваат поставување на резервоарот, инсталација на цевката, поврзувањето на резервоарот за експанзија, поврзување на температурата и притисокот вентил и поврзување на електрични врски и електрични линии. Вашиот водоводџија исто така може да ги исправи оштетените електрични котли.
Услуги
Отстранување на стариот бојлер
Котел монтери може исто така да го уништи стариот бојлер и да подготви простор за нов. Вашиот специјалист почнува да ја прекинува моќта во дистрибутивната мрежа и исклучување на водата. Кофата се користи за снимање на која било вода складирана во котелот што ќе се прелива од своите цевки. Подоцна, сите цевки и врски можат да се исклучат и префрлени стариот котел до просторот за складирање. Некои електрични котли можат да понудат отстранување на стариот резервоар за вас.
Локација на нов котел
Вашиот изнајмен котел експерт може да го одреди и постави резервоарот за котел на најсоодветно место и ги ценел на подигнато платформи за полесен пристап и како безбедносна претпазливост против поплави. Ако немате подигнато платформа, некои специјалисти можат да ви направат доплата.
Инсталација и инсталација на цевки
Подоцна, вашиот експерт ќе ја инсталира рерната. Цевките се мерат и се намалуваат во правилни ширини и должини. Оспан, исто така, мора да се отстрани на внатрешните делови на цевките за да се обезбеди подобар проток. Секоја инсталирана цевка е обвиен со лента. Доколку е потребно, тоа е лемење и инсталиран со двата начина, со цел да се зголеми безбедноста и заштитата од протекување. Соодветните компоненти, како што се притиснете Матрикс, прстени и флексибилно црево се инсталирани. Вашиот специјалист ќе осигури дека сите овие инсталации имаат совршено запечатување и цврста приврзаност.
Поврзување на резервоарот за експанзија, температура и притисок вентил
Експерт за инсталација на котелот влијае на резервоарот за експанзија на страната за ладна вода или над електричниот грејач. Цевките што се инсталирани се пресечени со точната должина, изложени и лемење по потреба. По инсталирањето на резервоарот за експанзија, вашиот специјалист мора да одговара на притисокот во резервоарот за експанзија со притисок во цевката за вода со помош на рачна воздушна пумпа. Тоа го комплетира инсталацијата и лемењето на резервоарот и цевката доколку е потребно.
Поврзување на електричните линии
Ако сегашната и водата се уште е оневозможено, вашиот експерт ја поврзува електроенергетската линија со вашиот главен прекинувач. Откако ќе завршат сите инсталации, водата и моќта се вклучуваат и тестира дали водата тече во твоите славини.
Поправка на оштетен електричен котел
Ако ви треба поправка на електричен котел, вашиот експерт го проверува котелот со моќ и вода. Протекување на цевки, зглобови и фитинзи, нерамнотежа на притисокот или други проблеми се контролирани. Последователно, корекциите се направени.