Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Инсталација на Апарати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на поврзување на апарати? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за демонтирање на стари апарати, лоцирање и поправање на нов апарат, поврзување на аспираторот за оџак со постоечки дистрибутивен систем, проширување на отворот за дистрибуција, замена на славината за гас, функционален тест и обука и работа и одржување. Цената за инсталирање на електрични апарати обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: отстранување и еколошко отстранување на старите апарати обезбедени од еден од нашите 23.728 електричари во категоријата

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто бара експерт за поправка на апарати во Wilio?
Кога домашниот апарат оди брзо, ќе сфатиме брзо како што е многу во нашиот секојдневен живот. Од еден куп валкани црти, преку замрзнувачот полн со топење храна, до растечки бања, расипан апарат значи удар проблем. Без разлика дали треба да ја поправите расипната машина за перење, фрижидер, микробранова печка или машина за миење садови, корисен техничар може да дознае каде се случи грешка и ќе стори сé за расипани апарати повторно да работат. На Wilio ќе најдете професионалци за поправка на домашни апарати кои се подготвени да ви помогнат и да дојдете за да направите поправки кога ви треба.
Кои вештини поправка на потрошувачите?
Помошрителите на апаратот се практични техники кои можат да го истражат апаратот и да ја донесат причината за грешката. Таа врши одржување работи на различни објекти и може да процени колку ќе ја чини нивната поправка или набавка на резервни делови. Тој може да ве советува како правилно загрижувачки за апаратот за да спречи оштетување во иднина. Исто така, ќе ви помогне со професионална инсталација на разни апарати како машина за миење садови, вградени цевки и шпорети.
Како можам да најдам корисен сервист?
Креирање на Wilio Побарувачката е брз и лесен начин да се најде корисен мајсторот кој може да го поправи типот на апаратот што тргна наопаку. Wilio ви помага да најдете господар кој може да го прилагодите времето и да направите поправање кога ви треба.
Колку чини за полагање на назначувањето?
Цената зависи од видот на апаратот, сложеноста на поправките, потребното време, делови за замена, делови, па дури и од тоа дали сервисот е во близина, или мора да дојде од поголемо растојание.
Кога да се јавите на мајсторот?
Ако ги поправите оштетените апарати премногу долго за одложување, други компоненти можат да бидат оштетени и поправени толку значително. Повеќето од домашните апарати денес се комплексни уреди кои не треба да ги тестираат поправката Лаик, туку само искусен специјалист. За Wilio ќе најдете искусни поправки на апарати кои имаат соодветна опрема, алатки, знаење и пристап до замена работа за управување со секоја поправка.
Кои видови на работа ги поправаат апаратите?
Помошрителите на апаратот е корисен техничар кој ги коригира оштетените или неоперативните апарати за домаќинство, инсталирајте ги апаратите и се грижи за нивното одржување. Поправка може да се врши на лице место на клиентот или услугата, во зависност од големината на апаратот и видот на саканата работа. Wilio ќе ви помогне да пронајдете корисна етикета сервисер, од вашата околина која доброволно помага кога тоа ви одговара.
Кои услуги ги даваат поправките на апаратот?
Поправка на кујнски апарати
Апаратот е составен дел на секоја функционална кујна. Без разлика дали вашиот кујнски апарат не е дадена посакуваната изведба, или е оштетен на Wilio, ќе најдете паметни сервиси кои ќе го отстранат нарушувањето.
Поправи замрзнувачи
Правилно функционирањето на замрзнувачот е потребен за да се направи целата храна и не се расклопува. Од оштетениот печат на вратата, затнат филтри за вода на нефункционално замрзнување на Wilio ќе ги најдете поправките на замрзнувачот што може да се справи со него.
Поправка на машина за миење садови
Ако јадењата на облачно и валкано, или стоечката вода на дното на машината за миење садови, најверојатно ќе бидат потребни машина за миење садови. Ако се јавите на сервис во време за да спречите понатамошна штета, или трки.
Поправка на цевки и шпорет
Во случај на шпорет на гас, може да има проблематични горилници кои не се заборавени или можат да ја загрозат опасноста од протекување на гас. Во случај на керамички керамички рингли, греењето може да не успее за правилна температура или напротив за прегревање на самата плоча што предизвикува рафал. Во цевките честопати не грешат, било кој од достапните програми или вентилатор кој обезбедува печење со топол воздух. Повикување на професионалец за да ви помогне.
Поправка на микробранова печка
Ако микробранова е inkrí, тој престана да ја ротира плочата на дното, или не исклучи, претпочитаат да го повикаат сервисот.
Поправка на фрижидер
Никогаш не постои добро време за шпедидер, но најлошото е во летните месеци. Ако фрижидерот го коригира правото, ако почнува да го акумулира мразот, или водата извади највисоко време за да го повика сервисот.
Поправка на машини за перење
Без разлика дали вашата машина за перење има врв или од фронтот, може да има проблеми како што се истекување на вода, губење на ротација поради оштетување на погонскиот ремен, блокираната врата, откривање на вода, депозити во вода и многу повеќе. Практичниот сервис може да ви помогне.
Поправка на вино фрижидер
Значи, не уживате во вашето искуство за пиење ако вашиот лажител на вино не држи шишиња со вино на вистинската температура. Најчесто се случуваат прегревање и последователно согорување на моторот или генераторот или делови.
Корекција на дигестирот
Поправка на повик Ако забележите слаба изведба на аспираторот, специјални звуци врз основа на моторот или вентилаторот, или ако дигесторот е контролиран од хаубата.
Корекција на фен за облека
Перење сушење може да има премногу потрошувачка на енергија и ако тие не се правилно одржувани по неуспех може да предизвика пожар. Со редовно одржување и поправка на сушари, можете да спречите премногу топло или премногу ладно циклус и да се задржите не само вашиот фен функционален, туку и вашата облека подолго и неоштетена.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Инсталација на Апарати
Резервоарот П.
profile image
Инсталација на Апарати
Matúš C.
profile image
Инсталација на Апарати
Радован Г.
profile image
Инсталација на Апарати
Радо М.
profile image
Инсталација на Апарати
Радослав Т.
profile image
Инсталација на Апарати
Стано К.