Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Индустриски Подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.435 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за индустриски подови? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за примена на длабока пенетрација, премази за средни механички оптоварувања и нерамнини за израмнување. Цената на епоксидни и полиуретански лиени подови обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: изнајмување машини за сечење и обработка на бетон, машини за брусење и мистрија обезбедени од еден од нашите 24.587 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Индустриски подови - Што можеме да замислиме под нив? Терминот индустриски под се однесува на беспрекорни бетонски подови кои се користат во индустриски области. Класичниот бетонски индустриски под се карактеризира со висока отпорност, отпорност на абразија, јасно оптоварување, но неговиот изглед не е премногу репрезентативен. Кога стана популарен индустриски стил, подови со индустриски изглед, сличен на класичен индустриски под. Сепак, постојат неколку разлики меѓу нив, вклучувајќи ги и нивните примена и технички карактеристики - индустриски дизајн подови се многу тенки, така што тие можат да покриваат било каков вид на површина без видливи зглобови. Каде да го користите индустрискиот под Индустриски подови се наменети за внатрешна и надворешна употреба, мали и големи области - ја најдоа својата апликација како индустриски компании и станбени области. Која е минималната дебелина на индустрискиот под? Барањата за минимална дебелина на индустрискиот под зависи од повеќе фактори. Класичниот индустриски бетонски под достигнува дебелина од 5 до 10 мм. Се состои од армирано-бетонска плоча, додека нејзината површина е дополнително регулирана во зависност од неговите барања. Бидејќи тоа е груба, нерамна површина, неопходно е да се користат експанзивни зглобови кои помагаат во намалување на негативните ефекти кога се менува структурата и подот. Затоа, затоа мора правилно да ја процени дебелината и видот на бетон во зависност од планираната подна употреба. Најчесто користени видови на индустриски подови Индустриски бетонски подови Индустрискиот бетонски под припаѓа на најчесто користениот под во светот. Се користи во изградба на повеќекатни паркинг, патишта и патеки. Се карактеризира со висока отпорност и способност за издржување на постојан притисок. Овој тип на кат е или директно вграден во базна плоча или во систем на суспензија кој се состои од метална тастатура, кои претставуваат брановидни листови со челична структура. Подот од полиран бетон Во последниве години, подот на полираниот бетон станува сè попопуларен не само поради неговата одлична издржливост и животен век, туку и изглед. Со овој тип на подот, ќе се сретнете главно во ресторани, уметнички галерии и други комерцијални недвижности. Тој нуди широк спектар на употреба, нејзиниот изглед може лесно да се прилагоди со помош на користење на киселини, така што може да се формираат различни модели. Исто така, се користи во станбени недвижности. Комерцијален бетон Комерцијален бетон е типичен избор за повеќето комерцијални недвижности, вклучувајќи ги рестораните, стоковните куќи и магацини. Тоа е многу издржлив, тоа бара малку одржување и може лесно да се прилагоди на вашите потреби. Комерцијални бетонски подови обично се надополнуваат со анти-лизгање агрегат. Неговата површина исто така може да се третира со киселина, формира различни амблеми во неа. Епоксидни подови Тие најчесто се користат на индустриските работни места, се популарни за нивната разновидност и издржливост. Не греши епоксиден под со епоксиден слој. Епоксидниот под е комбинација на повеќе силни епоксидни слоеви, додека епоксидниот слој е само еден епоксиден слој. Тоа е причината зошто епоксидни подови се способни да издржат постојан и чест товар. Тоа може лесно да се исчисти и одржува она што го прави идеалниот кат тип за било кој тип на зграда. Винил кат Винил подови сеуште не се користат како индустриски подови, но овој тренд се менува брзо, почнувајќи од најголемиот дел за производство на свет. Тие се одлично решение за оние кои имаат ограничен буџет претставуваат најповолен избор за нив. Цената на неговото производство е минимална што се рефлектира во нејзината пониска цена. Многу е лесно да се задржи, е спротивното и обезбедува удобност при одење.