Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Индустриски Гаражни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на индустриски гаражни врати? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во дизајнот, производството, монтажата и сервисирањето на гаражни врати. Цената на пресечните индустриски врати за гаражи обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: далечинска контрола на портата, контролна единица, пост-гарантна услуга обезбедена од еден од нашите 18.393 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Индустриски гаражни порти Кога сте на пазарот со купување на нова порта на комерцијална гаража, вообичаено ќе имате прашања за тоа како најдобро да се избере и да се грижи за вашите порти за да гарантира оптимална функционалност за многу години. За да ви помогнеме да ги најдете вашите комерцијални гаражни порти, видете ја нашата листа на често поставувани прашања: Каде можам да купам нова комерцијална или индустриска гаража? Нашите експерти можат да ви помогнат со вашиот избор, а потоа можеме да инсталираме нови комерцијални гаражни порти кои најдобро ги задоволуваат вашите потреби за производство и буџет. Ние нудиме широк избор на комерцијални врати, камион врата, тркалање врати, оган врати и други видови. Која големина е стандардна комерцијална гаража? Знаеме дека не секој уред е еднаков, па ние нудиме променлива димензија порти за да ги направи комерцијалните гаражни порти одговараат на вашите потреби и не напротив. Ако ви треба кесичка врата, внесете го во вашето барање и да дознаете повеќе за нашата широка селекција. Која е висина на светлината и кој е минимум за пресек гаража? Висината на светлината е растојанието што се мери од врвот на гаражата на најниската точка на таванот или препреките. Утврдување колку простор ви е потребен, во голема мера зависи од видот на пролетниот систем кој ќе ја има вашата комерцијална гаража. Експертите ќе ви помогнат да дознаете колку над стандардните височини и вистинската големина на гаражни порти за вашиот простор. Ние исто така можеме да ги провериме опциите кои вклучуваат комплети со слаба осветленост за тесни инсталации или вертикални и виљушкари за високи тавани. Колку често треба да се поправи вратата? Професионални компании за одржување на гаражи препорачуваат да дозволите вашиот систем да провери еднаш годишно. Сепак, треба редовно да вршите визуелна инспекција, затегнете го хардверот и да ги подобрите подвижните делови. Направете забелешка за било какви невообичаени звуци или однесување што ги издаваат вашите гаражни порти за време на работењето и јавете се на професионална компанија која ќе го провери проблемот во лице, бидејќи тоа може да биде нешто што сега може лесно да се отстрани отколку да предизвика полошо проблем. Какво одржување можам да направам? За да ги задржите вашите комерцијални гаражни порти во ред, направете визуелни проверки на секои три месеци. Со овие инспекции, ќе сакате да ја погледнете површината на вратата и фитинзи, маиците ролки, шарки, вратило и извори, проверете дали сите делови не се 'рѓосани или ослободени и дали нема оштетен или распукнат печат. За време на одржувањето, исто така, извршете тест за биланс и проверете ги безбедносните функции, како што се сензори за фотографии и механизам за дефект. Поврзување на автоматски отварач на отворање на градежни врати со удирање агол кој е наведен во прирачникот за инсталација или "поврзување на автоматскиот отварач на врата за градење на сендвич со перфориран агол". Дали мојата врата за одржување бара? Вашата врата е најголемиот подвижен дел од повеќето згради и може да биде најтешка работа, бидејќи тие се подигаат и работат во просек шест пати дневно. Како и секоја друга област, исто така е неопходно да се спроведат редовни проверки и одржување. Препорачуваме извршување на препорачаното одржување на вратата наведени во водичот за инсталација на секои 5.000 циклуси или една година, кое и да се случи порано. Може ли да ја поправам мојата врата? Вратата е направена да издржи, но некои делови повремено носат или штетат. Ако сте соодветно практични и ги следите деталните упатства во водичот за инсталација, можете да направите некои поправки. Некои од деловите кои можат да бараат поправка вклучуваат ролки, пониски пломби, шарки, рачки за подигнување, прозорци и прозорци. Сепак, ние препорачуваме дека со размена на извори, статии од порти, ремени и дискови го манипулираа експертот на портата. Се моите врати или делови за замена на располагање? Да, резервни делови за вратата добивате локален дилер или продавачот, под услов да го создадеме моделот на врата што ја поседувате. Ако вашата врата е направена во текот на изминатите десет години, можеме да го идентификуваме моделот според серискиот број. Изложеноста на елементи може да ја смени вратата со текот на времето; Значи, дел за замена не може целосно да одговори. За детали, добијте од локалниот дистрибутер. Слушам многу за r-вредност. Што е тоа и важно е? R вредноста претставува мерење на термичката ефикасност на вратата или како тие се добро изолирани. Изолацијата е важен фактор кој треба да се разгледа при купување на врата. Ако планирате да потрошите многу време во вселената или имате соба веднаш или во соседството на просторот, ќе сакате да ја купите вратата, тие нудат висока вредност R. Ако не се занимавате со изолација, можете да купите портата со пониска R или без изолација на гаража на сите. Моите врати немаат изолација: како можам да го поправам? Колекции за изолација на вратата се достапни на локален дилер или продавач. Може ли да ја инсталирам старата отворена врата на мојата нова врата? Со нови врати, речиси секој отвор може да се инсталира. Сепак, препорачуваме да го потврдиме производителот на отвори дали единицата ги исполнува тековните стандарди за владини безбедносни стандарди кои се бараат со закон. По потврдување дали единицата е во согласност, можете да започнете проект. Не заборавајте на вратата за да го зајакнете пред да го прицврстите на отворањето!