Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Греење, Инженер за Греење
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Ви треба услуга за парно, курири? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за замена на радијатори, сервис и поправка на котли, тестови за притисок на греење и други работи за греење. Цената на експертите за греење обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: служба за итни случаи, вентилација на радијаторот и замена на главата и вентилите обезбедени од еден од нашите 28.678 инженери за греење во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Избор на административно греење / гас Постојат некои клучни проблеми што треба да размислувате при изборот на соодветен експерт за греење или гас. Во оваа статија ќе ве однесе чекор по чекор. Изберете некој кој има многу специфични искуства Прво, одберете експерт за греење кое има многу специфични искуства со вашиот вид на работа. На пример, ако е нарушување на котелот, оди подалеку од некој кој има искуство за поправка на котли - не само со гас чудовиште. Бидејќи дури и ако некој е инженер за гас, тоа може да биде главно водоводџија и навистина нема поим на котли поправка. Луѓето треба да бараат повратни информации од Wilio специфични за видот на работата што треба да го направат експертот. Кога ќе најдете експерт со вистинското искуство преку Wilio, побарајте поглед на неговата работа и - ако тоа ќе биде голема работа - обидете се да разговарате со еден или двајца од нивните претходни клиенти. Ова ви овозможува да дознаете како да ги имате дома, како и нивниот стандарден работен тек. Ако вашата работа вклучува гас, осигурајте се дека експерт е регистриран за гас, инсталација и дистрибуција Ако вашата загрева работа вклучува гас, гасот, кој работи на него мора да биде регистриран од Законот како легитимно лице со гас, инсталација и дистрибуција, работа на котли, шпорети, епидемии и сите други гасни инсталации. Значи, можете лесно да проверите дали специфичен техничар за греење или гас е акредитиран за оваа работа. Секоја машина за греење и гасовите исто така треба да имаат лична карта со дозвола за работа со гас. Кога гасот расте ќе пристигне, побарајте да покажете дека е способна да ја изврши оваа работа. Добијте детален цитат од секој експерт што го разгледувате Бидете внимателни за експерт кој ќе ви даде цитат само по телефон - веројатно нема да може да ја процени точната цена без да ја видите ситуацијата лично. Затоа, ви препорачуваме да изберете некој кој првпат ќе го испита, најдобро е бесплатно да се види дали е потребна помала корекција или поточно посериозен проблем што треба да се реши. Се разбира, можам да му објаснам, но инспекцијата е во овој случај неопходна за гасната правилно да ја процени ситуацијата. Изберете трговец кој ќе ви даде детална писмена понуда со сите трошоци што ќе ги бараат работата. Тие треба да вклучат сè од работа, материјал за дополнителни трошоци, како што се плаќање за греење. Исто така, треба да биде очигледно дали или од купувачот се очекува да плати за било кој материјал однапред - на пример, нов комплет за котел или радијатор. Грејниот инженер и гас Андреј има одличен рејтинг на повратни информации на Вили. Тоа објаснува дека сопственикот на куќи никогаш не треба да избере трговец кој повикува на целосна исплата пред работа. "Сфатив дека многу луѓе навистина се обидуваат да платат пред да ја направам оваа работа! Никогаш не го правите тоа - секогаш чекајте задачата да заврши и не знаете дека сте задоволни со работа. Јас, исто така, сугерирам дека сопственикот на куќи избра еден инженер за греење кој ќе му даде целосна цена на целата работа во цената понуда - не е час или дневна стапка. Добијте бесплатен цитат Ние ќе ви помогнеме да ги задоволите професионалните техничари за греење и гас во вашата област и да добиете вистински понуди денес. Прашајте го секој гас за да објасните што планира да стори. Како и Андреј, навистина добар инженер за греење ќе му помогне на сопственикот на куќата да разбере што се вели: "Кога работам, се обидувам да му објаснам на клиентот зошто е направено зошто одлучувам за улогата на овој начин и како Машината всушност работи дека имале преглед и иднина. На пример, многу луѓе не знаат како да ги дополнат котлите, а потоа да платат неколку десетици ERU за да дојдат и да го дополнуваат котелот секој пат. Јас би избрал трговец кој сакаше да објасни и да ви покаже како да ги сортирате малите и безбедни работи што можете да ги направите. " Побарајте професионални квалификации и акредитација Ако трговците се квалификувани во областа на водовод и греење за домаќинство или релевантни квалификации, дефинитивно е добар показател дека е потребно сериозно. Меѓутоа, бидејќи топлинските проекти често вклучуваат неочекувано решавање на проблеми и учење "во вработувањето", неколкугодишно искуство може да биде минимално подеднакво валидно. Исто така вреди да се постави дали трговецот е член на некое професионално здружение. Разговарајте за материјалите потребни пред да започнете со работа Ако работата лежи во купување на додатоци и опрема, можете да ви овозможи да ги купите: многу сопственици на куќи ќе го издадат овој пат, бидејќи тие мислат дека можат да ги купат потребните производи поевтини онлајн. Инженер за греење Андреј: "Поевтини работи за купување онлајн - славини и радијаторски вентили и други работи - често многу помалку квалитет. На пример, некој купил голем број на вентили од интернет и ги поставил на осум или девет радијатори. Кога ги вложив сите, сфатив дека топлината бегство, бидејќи големината на чешмата не беше во право, дури и ако само милиметар. На тој ден бев до ноќ, бидејќи сите славини мораа да бидат отстранети и морав повторно да ги инсталирам сите со помош на запечатувањето од тефлој за да ги завиткам, инаку не треба да се монтира. "Добар експерт за греење ќе може да објасни Придобивките за вас и недостатоците на купувањето од различни извори и треба да ви помогнат да избегнете "лажни заштеди".