Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Графика и Дизајн
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.499 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на дизајнот и графичката работа? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за прилагодени графички дизајни, уредување на постојните графики, креирање прирачник за дизајн. Цената на графичките дизајни обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: инкорпорирање на коментари, дополнителни консултации обезбедени од еден од нашите 3.130 дизајнери и графички дизајнери во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Услуги
Што вклучува услуга за графички дизајн?
Графичките дизајнери можат да помогнат за професионална презентација на вас и вашиот бизнис. Вашиот графички дизајнер може да работи со вас на различни договори, од создавање брендови и уметнички дела до графика и рекламирање на социјални мрежи. Можете да очекувате услуги од најчестите:
Брендирање.
Без разлика дали започнувате со нов бизнис или ви е потребен вашиот постоечки бренд освежување, важно е да се изгради трговска марка која ќе поднесе жалба до вашата целна публика. Со независна графика, ќе разговарате за визијата на вашиот бизнис заедно со публиката, целни групи, бои во боја, писмо, слики и преференции на стилови. Тие ќе покриваат голем број на визуелни задачи поврзани со брендирање, како што се дизајнот на брендот и дизајнот на логото, и може да создадат инструкции за брендови кои ќе ви помогнат да креирате конзистентен изглед во иднина.
Графики на социјалните медиуми
Многу бесплатна нога графика специјализира во креирање на графика за онлајн содржини, како што се создавање забава за социјални медиуми, графика за вашиот веб-сајт и за блогови. Вашиот графички дизајнер е запознаен со вашите упатства за брендот, примери на стилови што ги сакате, ве наведуваат за кои онлајн канали ви треба графика. Потоа, користењето на програми како Adobe Photoshop и Adobe InDesign реализира висококвалитетни графики кои можете да ги користите на интернет. Поголемиот дел од графичките дизајнери се сметаат со најмалку еден круг ревизија, затоа, не за давање повратни информации ако оригиналниот предлог не е целосно според ваше вкус. Конечниот графички производ е обично во JPEG или PNG формат.
Графика за промоција користејќи печатена материја
Потребен е графички и промотивен материјал, како што се брошури, летоци, бизнис картички, постери или дури и производ пакување? Слободен графички дизајнер ќе подготви печатење дизајни според професионални спецификации на печатачот. Таа информира за вашиот бренд, вашите цели во однос на печатената материја, целни групи и спецификации за печатење, а потоа креирајте предлог подготвен за повратни информации. Кога сте задоволни со резултатот, тој ќе испорача предлог со висока дефиниција во правилен формат (обично PDF) кој е подготвен за печатење.
Лични проекти и покани
Графичкиот дизајн не е наменет само за компании. Сакате оригинална покана до партијата, свадбена најава совршено подесување со вашата тема, или сакате вашите најблиски да дадат уникатна илустрација дали цртежот. Графичкиот дизајнер ги користи своите креативни вештини за да создаде уникатна работа од која ќе имате и вашето надарено задоволство.
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажира графички дизајнери преку Wilio?
Треба да се дизајнира лого, банер, брошура или дури и нова локација? Без разлика дали тоа е за вашиот бизнис или лична употреба, графика може да ви помогне со тоа. Бесплатна графика на нозете има вештина и искуство и користете ја вашата креативност ќе ги оживее вашите идеи. Само да обезбеди задача - кратки и графики ќе се грижат за остатокот од имплементацијата. За Wilio ќе најдете прифатливи и талентирани независни графички дизајнери. По влегувањето во задачата ќе ве поврземе со најдобрите локални графички дизајнери. Вие заштедите време додека ќе добиете дизајн за кој сте сонувале.
Што прави графика?
Графичкиот дизајнер го зема концептот и брендот и оние кои користат слики, бои, форми и распоред оживува, а со тоа и публиката на POTA. Кои се конкретните примери на задачи со кои графичкиот дизајнер вообичаено се среќава на работа? Повеќето графички работи со графички софтвер кој предлага договори за клиенти за дигитална употреба. Ова е логото дизајн, бизнис картичка дизајн, брошура дизајн и слики на социјални мрежи.
Кој софтвер и алатки ги користат графика?
Графичките дизајнери користат голем број на алатки и софтвер за да ги развијат своите концепти, вклучувајќи ги и таблетите за цртање, пенкало и хартија. Некои од најпопуларните производи доаѓаат од Adobe Creative Suite, вклучувајќи ги и програмите на InDesign, илустратор и Photoshop.
Каков формат ја добивам мојата графика?
Крајниот формат на вашата графика ќе зависи од тоа како и каде ќе се користи. Затоа, на кој начин, графиката ќе се ужива веќе кога е внесена. За целите на печатење, вашиот печатач (обично PDF) го одредува претпочитаниот формат. Во случај на дигитална употреба, PDF, PNG или JPEG датотеки се погодни.
Колку долго ќе биде потребно за да го завршам готовиот дизајн?
Времето потребно за создавање на дизајн ќе зависи од неговиот тип, обемот на работа на графички дизајнер и износот на работа што ви е потребна од него. Вие ќе треба да се согласите со вашиот дизајнер сигурно дека сте сигурни дека конечниот производ што го добивате на време.
Колку чини графички дизајн?
Цената на графичкиот дизајн варира во зависност од искуството на вашиот дизајнер, нивните работни места, потребно време за извршување на задача и конечни резултати. Пред да започнете со имплементација, буџетот мора да биде потврден со заеднички договор.